Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki örök magányra van kárhoztatva?

Figyelt kérdés

Közel vagyok a harminchoz, és hogy őszinte legyek baromira elegem van ebből az életből. Semmiféle öngyilkossági szándék nincs bennem, viszont egyszerűen már nem tudom tovább elviselni a magányt, ezt az életvitelt. Gyerekkoromban, tinédzserkoromban nem nagyon akarom keresni a hibát. Véleményem szerint baromi jó időszakok voltak ezek, egy percét sem bánom (na jó, többet kellett volna tanulni). De miután kikerültem az iskolapadból olyan mintha egyszerre omlott volna össze minden. 1-2 év leforgása alatt az összes barátom elkopott, újat pedig nem tudtam szerezni. Munkahelyeimet nem szerettem, pedig sok helyet bejártam, köztük külföldöt is. De a jelenlegi helyzetem: se barátok, se barátnő, se munkahely, se saját lakás/ház, és úgy különösebben komoly életcél sincs. Pénz szűkében nem igazán vagyok, tudtam félretenni az idők során. Bármit csinálok, filmezek, netezek, futok, edzek, tanfolyamra járok nem tudom 100%-os, de még 50%-os odafigyeléssel sem csinálni, mert annyira rátelepedtek a gondolataimra ez a kétségbeesett érzések, hogy csak köd van előttem, korlátoltság, és szomorúság. És mindezek már évek óta. Ami számomra legdühítőbb...vagyis inkább furcsa, hogy bárhol jártam, akárkit megismertem, lehettek problémáik, de folyton csak azt láttam, hogy még a legkiállhatatlanabb embernek is volt párkapcsolata (hogy mennyire boldog, kiegyensúlyozott azt nem tudhatom), emberek, talán barátok vették körül, és napi szinten letudta magát kötni velük. Nem olyanokon járt az agya, hogy jaj már megint mindenhova egyedül kell mennem, hogy jajj megint az üres házba fogok hazaérkezni, és senkihez sem tudok szólni kb. semmikor. Őrjítő. Volt olyan, hogy csak azért váltottam munkát, hogy hátha ott becsöppenek egy társaságba, vagy barátnőt találok. Ilyen elgondolással költöztem ki külföldre, de írhatom a legapróbb dolgokat, hogy ezért járok el futni, edzeni, nagyokat sétálni, ezért jártam el tanfolyamokra, utaztam el messzire. És nem, soha nem jött össze semmi. Interneten keresztül szerintem nem lehet ismerkedni. Több mint 10 éve fórumozgatok különböző témájú oldalakon, még egy olyan emberre sem tettem szert, akivel legalább online jól eltudtunk volna beszélgetni. Facebookra soha nem regisztráltam, kicsit hányingerem van a mindenki csak a szépet mutatja hozzáállásból. Társkeresőket meg csak elég végignézni. 20-as éveikben lévő nők, lehetőleg a környéken, vagy legalább a megyében szinte nincs is. Huszonéves anyák, vagy 40-50 éves elvált asszonyok, esetleg akad pár utcalány kinézetű egyed. Ha mégis akad valaki, hónapok/évek óta be sem lépett, sok kamuprofil.


Szóval így a kisregény után. Mit lehet ilyen esetbe tenni? Hol lehet ismerkedni? Barátokra már nem is vágyok, szerintem olyat a mai világban, főleg felnőtt emberként esélytelen találni. Nélkülük meg eljárni valahova, ismerkedni, jól éreznie magát nagyon nehéz. Főleg ennyi év magány után eléggé befordulóssá válik az ember, már-már mosolyogni is nehéz, nem hogy röhögni, önfeledten szórakozni. És igen ott a kérdés is. Létezik olyan, hogy valakinek ebben az életében meg kell tapasztalnia a magányt, vagy esetleg egy hosszú életciklust így eltöltenie. Másra már nem tudok gondolni, mint ilyen hókuszpókuszokra, mivel sokszor már a röhögés kap el, mennyire nem sikerülnek dolgok amiket eltervezek, és mennyire pocsék minden.



2016. márc. 31. 22:43
 1/7 bandi6891 ***** válasza:
valamilyen szinten hasonlóan jártam mint te,én eldöntöttem hogy így 2016 lesz az éve hogy a változások elkezdődjenek.az biztos hogy nyitottság nélkül inkább bele se kezdj,én például átengedtem magam a facebooknak pedig kerültem eddig mint a halálos járványt.Befogadnék nőt az életembe úgy is ha már gyereke.Az a lényeg hogy legyél nyitotabb mert nekünk alapból baromi nehéz nemhogy még magas elvárásaink legyenek. :D Én arra készülök hogy többet járok el emberek közé,sőt túrázni is elkezdek hogy emberekkel találkozzak,de addig még a pszihiátriai betegségeimen kell változtatnom.A lényeg ne add fel bármennyire szar ez az egész. :D
2016. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert ugyanígy éldegélek már 2 éve, annyi különbséggel hogy 21 éves vagyok, és a netet próbálom ismerkedésre használni már egy ideje, de semmi tartós dolog nem született még, pedig mindenre nyitott vagyok, és próbálok változtatni.
2016. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bandi6891 ***** válasza:
ja és 29 vagyok
2016. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg magányos ember van. Van aki az marad, van aki társat talál. Nem lehet kiszámítani kinek, hogy alakul a sorsa. A baj ott kezdődik azt hiszem, ha valaki nagyon elvadul az emberektől, tele lesz a szíve gyűlölettel a nők vagy a férfiak iránt, nem mer nyitni vagy folyton elutasít, mert ezzel magát kárhoztatja magányra. De vannak olyanok is akik belenyugodnak a vénlányságukba/agglegénységükbe és szépen, békésen éldegélnek. Ez mindenkinél más. Ahány ember, annyi sors. N
2016. márc. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy kutyát!

(Én is így vagyok,mint Te,kérdező.Na jó nem.Az én helyzetem még a tiédnél is rosszabb.Nekem a magány a legkisebb problémám.)

2016. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Én is pont így vagyok vele reménytelenül. Attól tartok már nem tudok változni, ez már csak sz@rabb lesz, ez egy negatív spirál. Ahhoz hogy megváltozzak pozitív visszajelzések kellenének, de egyszerűen nincs esélyem hogy bepótoljam annak a rutinnak a megszerzését, amin a társadalom szerencsésebb többsége kamaszkorában átesett. A láthatóan magányos férfiakat kerülik a nők mint a leprást. Rádnéznek, és az az első gondolatuk hogy remélik nem ők lesznek azok akiknek foglalkozniuk kell veled, mert ki is akarna egy olyan férfivel összejönni akit minden más nő elkerült az életében? Egy centi szimpátiát sem ébreszt bennük.
2016. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

bandi6891: nyitnék én az emberek felé, de nem is találkozok senkivel. Munkahelyeken eddig csak olyan emberekkel találkoztam akiknek megvolt már a saját társaságuk, belőlem soha nem kértek. Tanfolyamokon, konditeremben stb. ugyanez a helyzet. Bár felnőtt korban az a tapasztalatom, hogy nincs is nagyon már az embereknek barátaik. Én minden évet így kezdtem. Bár most annyi kivétel lesz, hogy sokkal többet szeretnék sportolni, az év második felében új szakmában fogok dolgozni, ami mondjuk csöppet sem társaság központú, inkább elősegíti a magányt, de úgy fogom fel egy jobb élet felé hajt engem.


#4 Én nem gyűlölök senkit, alapjáraton az embereket sem. Belenyugodni meg nem tudok, én nem ilyennek születtem, hogy ezt elviseljem, mégis évek óta így élek, illetve kínlódva élek, mert baromira nem tetszik a helyzet.


#5 Szeretem a kutyákat, volt is, de nem tudnék vele foglalkozni. Tudom nagyon jól hogy egy kutya nem abból áll, hogy megveszem, adok neki enni, inni, ritkán odaszólok neki, esetleg elviszem néha sétálni. Ha lenne egy, rengeteget foglalkoznék vele, de a jelenleg változást akarok, és ebben a külföld, távollét is szerepet játszik. Ha lenne saját házam, normális biztos munkahelyem, habozás nélkül vennék egyet, de így nem.


#6 Teljesen egyetértek veled! Mondjuk nekem tizenévesen viszonylag jó dolgom volt. Igaz, nagyon sok párkapcsolati lehetőséget elbaltáztam, mert úgy gondoltam nekem csak a tiptopp nőcik kellenek. Meg is lett az eredménye. Az viszont nagyon is igaz, hogy a magabiztosság, kisugárzás sokkal fontosabb, minthogy valaki jóképű legyen. Belőlem ezek a tulajdonságok teljesen hiányoznak. Általában szótlan vagyok, és néha olyan bamba képet tudok vágni, hogy ha nő lennék, én is kerülném saját magam. Pedig a külsőmmel nincs probléma, legalábbis én nem úgy érzem.

2016. ápr. 1. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!