Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen érzés szeretni, szeretv...

Milyen érzés szeretni, szeretve lenni? [Hosszú]

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem? 15 éves,Szerbiában élő magyar fiú vagyok! Most járok 8. osztályba, nem tudom,hogy Magyarországon ez hogy megy de nálunk nemsokára érettségi és támogatásra lenne szükségem ugyan is egy lúzernek érzem magam akit ugy se fognak felvenni egy középiskolába se.Lusta vagyok,alig tanulok [1. osztálytól 7. ig 4 es tanuló voltam, most örülök ha 2 es leszek] egész nap vagy az ágyon fekszek és gondolkozom azon hogy mekkora egy senki vagyok vagy a youtubeon csüngök.Bár ez már jó pár éve így van.


Próbálok normálisan viselkedni,de mostanában elég nehezen tudok uralkodni magamon.Barátaim alig-alig vannak akikkel néha felmegyünk a faluközpontba stb.. illetve facebookon van egy-két ember akivel beszélgetni szoktam. A suliban is elég sokan szivatnak, bár a mi osztályunk alapból nem szokványos mivel 20 fiú van és 2 lány. A legtöbb osztálytársam alkoholista,drogos,csajozos állat nem tagadom van egy-kettő akiktől rettegek is.Csak bunyóval tudnak mindent megoldani, a tanárok is utálnak minket... már 2 tanárt gyógyszereztek miattunk és régebben heti 2x pszihologus járt hozzánk és igazgató beszélgetni, igaz ilyenkor engem és a barátaimat általában elengedtek mert mi semmi rosszat nem szoktunk csinálni.


A tanáraink se a legjobbak. Mind csak azt tudja sorolni hogy örüljünk ha kukások lehetünk stb... De olyan tanár is van aki szimplán egy normális órát nem tud előadni.


Itthon se jobb a helyzet a szüleim általában észre se vesznek,vagy vitatkozunk, illetve a pénzt is sajnálják tőlem. Nem arol van szó hogy lopni akarom a pénzüket. Mondtam már nekik hogy ha kell eljárok dolgozni de anyám azt mondta az ő fia 15 évesen ne dolgozzon, inkább csak kérjem és ad pénzt.Hát általában nem ad vagy nem annyit amennyit megbeszéltünk.Bezzeg a bátyámnak.. na neki adják.Még egy nyamvadt normális fülesem sincs ami most van 5 éves,szét van ragasztozva,nem jó a mikrofonja stb..


Úgy érzem senki se szeret, még anyám se. Bár kit akarnék becsapni én is utálom magamat.Nem vagyok jó semmire.Bátortalan,lusta,ügyetlen,buta,ronda,szegény vagyok.. Nem tudom már mikor mondta valaki utoljára azt hogy szeret vagy hogy büszke rám.És ez miatt irigy is vagyok sok emberre.. mert őket legalább valaki szereti vagy ha nem is van pénzük... Sok osztálytársam pl. már csajozik. Én megse merek szolitani egy lányt.Bár már assem zavarna ha nem lány lenne csak szeretne valaki.


Egyre jobban tünnek el belölem az emberi érzések, már nem nagyon érzek mást csak undort,utálatot az emberek iránt.



2016. máj. 7. 21:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Probáltam már, csak sajnos eléggé pesszimista vagyok :C
2016. máj. 9. 21:36
 12/19 anonim ***** válasza:
Esküszöm, ezt mintha én írtam volna, csak én 18 éves lány vagyok, szintén vajdasági (Zenta). Gyomoridegem van, ha a továbbtanulásra, az érettségire vagy egyáltalán akármire kell gondolnom, ami a jövővel kapcsolatos. Nem vagy egyedül hasonló problémákkal. :(
2016. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Szia! Annyit tudok mondani, hogy tarts még ki és várd a megfelelő alkalmat! Ha se sikeresen elkapod a pillanatot minden jóra fordulhat. De, hogy hol és mikor lesz ez a pillanat, az adott időben megtudod!
2016. máj. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nálunk szerbiában most volt pár napja az érettségi is és az miatt is izgulok hogy felvesznek - e [ugyse fognak] a haverjaim 74-82-90 én jómagam 62,67 pontot értem el..Mondjuk úgy se vártam többet. Mindenki köztük anyám is csak szivat ezzel.. mintha akármit is számítana 1 db wc papír. Illetve magányosnak is érzem magam. Senki sem ért meg mindenki vagy piszkál vagy rám se néz, most kezdödött a nyári szünet de én már most szét unom az agyam... De legalább mostmár az osztálytársak nem piszkálnak napi 7-8 órát és a lányok sem röhögnek ki a folyosón vagy mondják azt hogy "úr isten" ha velem jönnek szembe. A haverjaimat is most biztos kerülni fogom egy ideig mert ők is csak a vérnyomásom viszik feljebb..
2016. jún. 21. 20:21
 15/19 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Legalább vedd fel a kapcsolatot a másik emberkével, a csajszival. Facebookon elbeszélgethettek, egész normális kis párbeszédekben, miután privátban megbeszéltétek, hogy ismerősök lesztek. Aztán akár együtt is elmehettek szakemberhez. Azért is írtad ki, mert egyedül az ilyen nagyon nehéz. Próbáljátok meg együtt, úgy egyszerűbb.
2016. aug. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Szerintem haladj lépésről lépésre. Kezdj el futni, alkoss vagy sétálj az erdőben. Sportolás után boldogsághormonok termelődnek a testben és akármennyire szomorú is vagy, javít a helyzeten. Ehhez az kell, hogy kilépj az ördögi körből. Először határozd el,, hogy mikor fogsz futni egy héten. Tartsd magad az elhatározásodhoz. Halgass/találj olyan zenét, ami őnbizalmat ad. Kezdj el jót tenni másokkal. Vezess róla listát, hogy ma jót tettem anyukámmal mert segítettem neki bevásárolni,takarítani/kapálni stb. Nyiss a világ felé. Keress egy olyan embert, aki még nem a barátod, de úgy látod, sok bennetek a közös. Nem kell azonnal kebelbarátoknak lennetek, csak teremts kapcsolatot vele, beszélj vele egy kicsit, majd egyre többet. Tűzz ki apró célokat. Pl. holnap javítok ebből a tantárgyból 2-esről hármasra. Tegyél érte, hogy megvalósuljon. Minden nap írj le minimum 3 jó dolgot, ami veled történt. Keress magadban 5 dolgot, amit szeretsz magadban. Nehéz időszakon mész keresztül, de segíts magadon. Ha mások látják, hogy vidámabb ember vagy, nyitottabb, ők is nyitnak feléd. Képzeld el, te milyen ember társaságát keresnéd és válj azzá az emberré! Fejezd be az önutlálatot. Ha magadat nem szereted, akkor ki szeressen téged.

Kerüld a másokkal való összehasonlítgatásokat. Arra akarj hasonlítani, akit elképzeltél.

Légy megértőbb magaddal, sok más ember van hasonló helyzetben, mint te most, akik szintén szoronganak, félnek másoktól. Ha nyitsz feléjük, ők is megteszik.

Dícsérd magadat. Pl ha meghallgatod valaki problémáját, törődsz valakivel.

Egy nagyon jó író, nekem is ő segített a könyveivel: Andrew Matthews.

Pár könyve:Legyél boldog tinédzser!

Barátkozni jó.

A szüleidnek mondd el, mi a bajod velük, és neked ez mennyi fájdalmat okoz. Ők is tudnak változtatni. Tudod, néma gyereknek anyja sem érti a szavát.

Pár idézet:

"Az univerzum lényegében igazságos. Ha törődést és szimpátiát sugárzol, akkor a jó dolgok vissza fognak jutni hozzád, bár nem szükségszerűen onnan és akkor amikor számítasz rá."

"Ha mások el akarják rontani a napjukat, nem kell csatlakoznod hozzájuk. "

"Soha ne harcolj disznókkal-koszos leszel és a disznó élvezni is fogja" /Abrahams tábornok/

"Ha tudsz, légy bölcsebb, mint a többi ember, de ne hozd a tudatukra." /Lord Chestedfield/

Azzal, hogy ennyien válaszoltak a kérdésedre, azt jelenti, vannak akik kedvelnek, törődnek veled, próbálnak segíteni így távolról is!

2016. aug. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Mi mind egyéniségek vagyunk!"

"Én nem..."


:-))))))))))))


(Brian élete.)

2017. ápr. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

En is itt lakom Szerbiaban, meg sincs ilyen gondom!

Az egesznek a hibasa valoszinuleg a teged korbeveszo tarsadalom es jo magad te vagy.

2017. jún. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom hogy aktuális-e még a kérdés, de szeretnél beszélgetni?

14L

2018. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!