Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Komolyan kezdek aggódni. Mit...

Komolyan kezdek aggódni. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden. Az a helyzet,hogy kezdek "remete" lenni,mondjuk ez csak ábránd jelenleg,mert ahol élek nehéz lenne kivitelezni. Régen sem voltam egy túlságosan társaság ledvelő,de még eljártam ide-oda kb 19 éves koromig. Most ott tartok,hogy kiver a víz,ha tömegbe kell menni szinte,viszolygok a sok felszines embertől,ahogy megjátszák magukat. Az elmút 5-6 év alatt alakult ki mert kiszakadtam a gyermekkori közegből,külföldre kellett költözni,azóta nincs gyakorlatilag szociális életem munkahelyen kivül,nem is hinném,hogy lesz. A régi meló helyemen 5 évet húztam le,én voltam a hülye. Ott emberekkel kellett foglalkozni,évekig gyomorideggel mentem be. Lefárasztanak,lehúznak lelkileg a közhelyes,semmitmondó öntudatosságukkal,világszemléletükkel..ki se tudom fejezni az érzést. Akkor érzem magam jól,ha egymagam lehetek. Volt pár ember akit közel engedtem magamhoz,de mind kimutatta a foga fehérjét szinte..1-2 kivétellel. Vagy átvert,vagy hazudozott ... Lányok úgyszintén...föleg ők! Gyakran megfordul a fejembe,hogy véget kellene már vetni ennek a megalázó helyzetnek,de nem vagyok elég elszánt..

A legutóbbi párkapcsolatomnál kezdtem helyrepattanni,de rövid időre rá természetesen át lettem alaposan baszva..az tette fel a pontot igazán.. jelenleg 2 dolog érdekel.. az hogy jussak fentebb a jelenlegi munkahelyemen..ergó tanlás,és az autóépítés.ja meg a zene.. Semmi más,főleg ami.emberekkel kapcsolatos. Hiányzik mert jó volt egy-egy barát,barátnő. De én már nem keresek ilyesmit. Főleg a korosztályoban. Nagyon nem vagyok egy hullámhosszon velük. 24/f



2016. máj. 16. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok és én is nagyon utálom ezt az egész felszínes és anyagias társadalmat, akkor érzem magam jól amikor egyedül vagyok.
2016. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nézd a jó oldalát. Te legalább nem 150 ezer forintért dolgozol, mint én (ráadásul mérnökként).


Nekem is el kellett költöznöm otthonról, mert helyben nem volt munka és ahol élek perpillanat, ott senkit sem ismerek. Ráadásul a munkatársaim sem igazán kedvelnek, szóval van olyan nap, amikor a bolti eladóval beszélek a legtöbbet egy adott napon.


Külföldön is magyarokkal vetted magad körbe, vagy külföldiekkel? Ha beszéled a közös nyelvet, akkor elvileg nem kéne, hogy elszigetelődj, mert tök más a nyugati kultúra és sokkal nyitottabbak az emberek, mint itthon.

2016. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 Erdélyből költöztem budapestre. Itt hányinger a mentalitás az otthonihoz képest. A fizetésem nem olyan sokkal több mint a tiéd,de engem az anyagi rész annyira nem is érdekel,mármint nem a legfontosabb,sose volt. Az emberséget tudnám felhozni,amit évek óta nem találok meg senkiben. Azt,hogy egyszerü,őszinte,természetes legyen. Ne befolyásolja a mai elcseszett világ,a média stb..legyen saját világnézete,véleménye.. Ezek mind mint valami droidok,szükre panelpaktányok..
2016. máj. 16. 16:52
 4/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj neked a 150 az nettó ugye?


Tehát nettó 150 ezer per hó?


Én is mérnök vagyok, siralmas.

2016. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3: Akkor félreértettelek. Azt hittem, hogy innen költöztél nyugatra. Miért jöttél ide egyáltalán, csak ezt nem értem. Van kolozsvári ismerősöm és azt mondja, hogy nagyjából a bérek és az árak hasonlóak, mint itthon.


Ráadásul mindenki menekül innen.... De abban egyetértek, hogy hányinger a mentalitás. Itt nőttem fel, de én is érzem.


4: Minimálbérre vagyok bejelentve, a többi pedig zsebpénz. De igen, nettó 150. Észak-Nyugat Magyarországon egy utcáról felvett gyári összeszerelő keres ennyit... Megérte tanulni, igaz?

2016. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2009 ben a családunk kénytelen volt mozdulni valamerre,mert otthon semmi kilátás nem volt munka téren. Én még iskolába jártam. Befejeztem és kijöttem rögtön,mert itt volt azonnal munka. Ennyi a történet. Akkor még szarabb volt a helyzet otthon,ha befejezem a tanfolyamot lehetséges hazamegyek végleg,még ha kevesebbet is keresek..
2016. máj. 16. 17:13
 7/13 anonim ***** válasza:

Minimálbér, többi zsebbe, 150 nettó, ej.


Szívből gratulálok a főnökeidnek.

2016. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7: Mondjuk nem sokáig lesz a főnököm...
2016. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ettől hányok én is, hogy itt mérnökök keresnek 150.000 forintot, én Ausztriában élek, még nem dolgozom, de a nyelv miatt iskolát nem tudok elvégezni, tehát tervezek a McDonald's-ba menni, ahol 1000-1200 eurót fogok keresni nyolc általánossal. Kétszer annyit, mint egy tanult mérnök Magyarországon. Kicsit gusztustalan.


Amúgy, kérdező! Nincs ezzel baj, mint mondtam, nem beszélem a nyelvet, így én is egyedül fogok élni és az átlagos társadalmat utálom, mert sok a hülye. Egyedül jobb.

2016. máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
170 nettót kapok havonta sori dolgozóként, operátorként. Igen, Nyugat-Magyarországon. Mérnök itt ennyiért be sem ülne az autójába.
2016. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!