Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Komolyan kezdek aggódni. Mit...

Komolyan kezdek aggódni. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden. Az a helyzet,hogy kezdek "remete" lenni,mondjuk ez csak ábránd jelenleg,mert ahol élek nehéz lenne kivitelezni. Régen sem voltam egy túlságosan társaság ledvelő,de még eljártam ide-oda kb 19 éves koromig. Most ott tartok,hogy kiver a víz,ha tömegbe kell menni szinte,viszolygok a sok felszines embertől,ahogy megjátszák magukat. Az elmút 5-6 év alatt alakult ki mert kiszakadtam a gyermekkori közegből,külföldre kellett költözni,azóta nincs gyakorlatilag szociális életem munkahelyen kivül,nem is hinném,hogy lesz. A régi meló helyemen 5 évet húztam le,én voltam a hülye. Ott emberekkel kellett foglalkozni,évekig gyomorideggel mentem be. Lefárasztanak,lehúznak lelkileg a közhelyes,semmitmondó öntudatosságukkal,világszemléletükkel..ki se tudom fejezni az érzést. Akkor érzem magam jól,ha egymagam lehetek. Volt pár ember akit közel engedtem magamhoz,de mind kimutatta a foga fehérjét szinte..1-2 kivétellel. Vagy átvert,vagy hazudozott ... Lányok úgyszintén...föleg ők! Gyakran megfordul a fejembe,hogy véget kellene már vetni ennek a megalázó helyzetnek,de nem vagyok elég elszánt..

A legutóbbi párkapcsolatomnál kezdtem helyrepattanni,de rövid időre rá természetesen át lettem alaposan baszva..az tette fel a pontot igazán.. jelenleg 2 dolog érdekel.. az hogy jussak fentebb a jelenlegi munkahelyemen..ergó tanlás,és az autóépítés.ja meg a zene.. Semmi más,főleg ami.emberekkel kapcsolatos. Hiányzik mert jó volt egy-egy barát,barátnő. De én már nem keresek ilyesmit. Főleg a korosztályoban. Nagyon nem vagyok egy hullámhosszon velük. 24/f



2016. máj. 16. 16:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam/vagyok mint te. 19 éves koromtól kezdődően szépen elkoptak a gyerekkori haverok, újakra meg nem leltem. Pár évig kínlódtam Magyarországon, majd leléptem Angliába 3 évre. Ugyanazt éltem át mint te, így fogtam magam és haza jöttem. Közel 3 éve vagyok itthon, de pokol az életem szinte minden téren. Jelenleg is azon vagyok, hogy visszakerüljek külföldre, végleg. Na de ugye nekem sem ez a legnagyobb problémám, hanem inkább a társaság, párkapcsolat teljes hiánya.

Amit én tudok neked tanácsolni, hogy változtass! Ha rühelled a melódat, akkor lépj le onnan, keress mást, húz ki külföldre, vagy kezdj bele valami teljesen új dologba, 24 évesen még baromira fiatal vagy! Ha viszont megakarsz maradni a szakmádba, akkor képezd magad és az érdekeljen. Ha így gondolod, akkor a hétköznapokon kell változtatnod, más féle emberek társaságát keresni, máshova eljárni, más hobbit keresni. Lehet jó lesz egy ideig egyedül, de később bánni fogod ezt a hozzáállást, még ha mostanában rengeteget csalódtál.

2016. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Én azt gondolom, hogy ez nem minősít téged, hogyha véletlen ezt gondoltad. Én is "hadi lábon állok" ezzel az elfajzott magyar mentalitással, ami körbevesz. Néha sajnos rám is rámragad ilyenkor alig bírok visszatérni régi önmagamhoz. Egyébként az elszigetelődésemhez nekem még az is közrejátszott, hogy kicsit kényszerbeteg vagyok, meg évekig szenvedtem prosztatagyulladástól, meg egész hátra kiterjedő gennyes pattanásaim voltak/vannak hosszú évekig; bár már kevésbé. De nekem valahogy mindíg erőt adott a hitem (róm. kat.vagyok), meg a céljaim, amiket el szeretnék érni, de a sport is sokat segít. Persze ezek nem pótolják a társas kapcsolatokat. Olyan igazi barátaim, akire rá merném mondani, sajna nekem sincs. 20f
2016. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

kerdezo ha te 24eve csak olyanokkal talakozol akik felszinesek akkorr van benned valami rossz program. anyud apud biztos nem bizott senkiben, aztan mindeg ezt magyaraztak neked is kiskorodban. igy most egyetlen emberi lenyben sem bizol es mindekire rahuzod hogy csak felszines es be akar csapni.


megoldas lehet hogy valtoztatsz a mentalitasodon, ha nem sikerul akkor egy pszichologus segitsegevel. vagy elfogadod hogy igy elsz eleted vegeig. koltozni szerintem semmi ertelme, mert aki boldog az amgayrban is az, aki meg felszineseket lat az mindenutt azt latja.

2016. máj. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!