Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedülálló nők! Ti hogyan...

Egyedülálló nők! Ti hogyan reagáltok arra, mikor megkérdezik, hogy mikor lesz gyereketek/férjetek végre és szánalmasnak tartanak azért, mert nincs még senkitek?

Figyelt kérdés

Nem azért vagyok egyedül, mert annyira jó nekem ez így, sőt! Dehát... Kisvárosban élek, itt mindenkit ismerek. A munkahelyem női munkahely. A szórakozóhelyen az átlagéletkor 15-16 év. Ha a neten megismerek vlkit, akkor általában csak kufircolni akar... De bárhol járok, ismerőstől és ismeretlentől is megkapom ezt a kérdést.

Az ismerősök általában még meg is jegyzik, hogy "biztos mert sokat válogatsz/túl magasak az elvárásaid" sőt, már azt is megkaptam, hogy "Hát igen... a mai nők inkább önzők és szingliként élik az életüket, mintsem hogy fel kelljen adni ezt az életformát egy jobb és szebb dologért". És ezekhez olyan megvető hangvétel jár, hogy hihetetlen.

Bevallom, ez nekem nagyon fáj, nem csupán azért, mert hiába szeretném, a pasik ingyen puncinak néznek, hanem azért is, mert vannak betegségeim, amik mellett - ha esetleg végre lenne mellettem vlki, aki szeretne tőlem gyereket-nem biztos, h lehet gyerekem.

Ha pedig ismeretlennel találkozom, -például múltkor szemészeten voltam- és megkérdezik, hogy mikor lesz gyerek, én meg megmondom, h egyelőre még keresem azt, aki a gyerekem apja lehetne, ugyanolyan "szánalmas szingli, aki nem tud megalkudni és túl sokat válogat" típusú, megvető nézéssel néznek rám...

Mit mondotok ilyenkor? Mert legszívesebben a képükbe mondanám, hogy "Sajnos a mai pasiknak a legnagyobb vágyuk az, hogy ingyen puncihoz jussanak, és azt bármi áron." Mégsem szalonképes. De azért mégis vissza szeretnék szólni vlmi értelmeset és ütőset, mert nagyon bánt és sértő ez a dolog.



2016. jún. 14. 06:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hát...34 vagyok, szóval nem igazán szeretnék már bulizgatni meg tanulgatni meg ilyesmi (bulizni annyira sosem akartam, és 3 diplomám van, 32 éves koromig tanultam... )

Tényleg megcsömörlöttem abban, hogy napi szinten 5-10 levél jön társkeresőn, és hogy ebből kb egy olyan, ami nem úgy kezdődik, h vlmi szexuális felhívás lenne. Ha tudnák a pasik, hogy ez milyen unalmas... És nem az adoniszok... Az a maradék meg aki nem ilyen, vagy egy aluliskolázott valaki, vagy az ország másik végében lakik...

2016. jún. 15. 06:16
 12/16 anonim ***** válasza:
Hát aztán? Nekem is van 2, meg 5db nyelvtudást igazoló papírom. És? Most tervezek beiratkozni még 2 egymásra épülő OKJ-re. Máskülönben honnan tudnék megismerkedni új emberekkel? Biztosan nem fognak feljönni ide a lépcsőházba, nekem kell emberek közé menni, és a tanulás ennek legjobb módja. Nekem legalábbis.
2016. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Mintha a nő egyetlen életcélja az lenne, hogy gyereket szüljön, és a férje sz.ros gatyáját mossa, illetve lesse minden szavát.


Én teljesen jól megvagyok egyedül. Ha nagyon firtatják ezt a témát, rákérdezek mi közük van az életemhez.

A legszebb az, amikor huszon éves szingli anyukák szólnak be. A legtöbbnek a pasija még gyerektartást se fizet, sőt, a gyerek sincs a nevükön. Nekik csak ennyi mondok: "Elnézést, hogy én nem akarom elb.aszni az életemet, mint te"

2016. jún. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem ez a kérdés ugyan, de nem tudnál elköltözni, hogy megismerj új embereket? Hogy ne csak a besavanyodott kérdezgetők meg a női munkahely vegyen körül. 3 diplomával munkát is találnál feltehetően, esetleg új barátokat, akár társat.
2016. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tényleg azok közül piszkálódnak, akiknél baj van a házassággal, egy családnál segítettem rövidebb ideig, kicsit burkoltabb formában kaptam megjegyzéseket, el is ment a kedvem a segítéstől.

Másik családnál is segítettem, ott már az elhidegülés rögtön nyilvánvaló volt, és nyíltan mondta is az asszonyka, de ott nem piszkált engem senki, pedig kb. ugyanúgy viselkedtem.

2018. nov. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én sem nagyon szólogatok ilyenkor vissza...., azóta bevált valami, kérdező?
2018. nov. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!