Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdhetnék ezekkel a...

Mit kezdhetnék ezekkel a gondolatokkal?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és valami nincs rendben velem...

Alapjáraton egy barátait megbecsülő, és értük kiálló, emberszerető, adakozó, enyhén(!!!) egoista, értelmes, és visszahúzódó fiú vagyok. Pár hónapja viszont elragadott egy pár érzés, és gondolat.. amik nem hagynak nyugodni.

Teljesen egyedül érzem magam, pedig tudom, hogy vannak emberek, akikre számíthatok, de mégis olyan érzéseim vannak, hogy egyszer elárulnak, és OK NÉLKÜL elkezdtem egyre több gyűlöletet táplálni irántuk. o.O És vágyom a szerelemre, de nem egy egyszerű lánytól, hanem olyantól, aki hasonlít rám (nagyon társadalomellenes vagyok, szerintem nincs rendben ez a világ ebben a formájában), de még nem találtam ilyet. Őszintén már elkezdtem azon gondolkozni, hogy beállok a sorba, és én is csak a pénzért, a hatalomért, és a karrierért fogok élni, minden ember érzéseit letojva.. de idáig pont ez ellen küzdöttem, és most ez akar "elnyelni", ötletem sincs, mit kezdhetnék ezekkel az érzésekkel, nagyon össze vagyok zavarodva, ez csak egy kis része annak, hogy milyen gondolatok harcolnak bennem egymás ellen, de lassan úgy érzem beleőrülök, nem tudok vidám lenni, nem tudom eldönteni, hogy hova csatlakozzak, ha csatlakozni is kellene valahová, nem találom az "utam", csak bolyongok, és minden nap más arcot mutatok az emberek felé, és egyáltalán nem megjátszásból...

Nem tudom, mennyire volt érthető, lehet, hogy csak egy emo-s kisgyerek siránkozása, és lehet, hogy nem tud senki sem segíteni, de remélem valaki felfigyel rá, aki hasonló helyzetben volt/van. Köszönöm, ha végigolvastátok!



2016. jún. 14. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon társadalomellenes vagyok"


Melyik fajta? Olyan alter-jobbos "faji realista", vagy inkább olyan punk?


"És vágyom a szerelemre, de nem egy egyszerű lánytól, hanem olyantól, aki hasonlít rám (...), de még nem találtam ilyet."


Magyarán egy Chad vagy, aki éppen kedvére válogat?


"nem tudom eldönteni, hogy hova csatlakozzak, ha csatlakozni is kellene valahová, nem találom az "utam", csak bolyongok, és minden nap más arcot mutatok az emberek felé, és egyáltalán nem megjátszásból..."


Nyugi, nem kell neked lenned a következő Mózesnek/Jézusnak/Mohamednek! Elég, ha éled az életed, ami a leírtak alapján nem tűnik olyan nagyon borzalmasnak.

2016. jún. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olyan dolgokkal kellene foglalkoznod, amik örömmel töltenek el, sikerélményt adnak, de nem károsak.

Milyen zenét hallgatsz, milyen könyveket olvasol, milyen weboldalakat, filmeket nézel? Bizonyos tartalmak nagyon káros gondolatokat tudnak elültetni az ember fejében. A fiatalok pedig fokozottan ki vannak ennek téve.

2016. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.:

#1: Inkább a punk.. szerintem egy szenny ez a "biztonságot adó rendszer", nem élvezem az életet, ha fogják a kezem mindenben. Nincs is sok értelme szerintem, mert igazán senki sem élheti ki magát. Anarchikus állapotban sem lenne gyilkolászás/íratlan szabályok megszegése, azok esnének el először, akik ezeket megszegnék, új közösségek, ismétlem KÖZÖSSÉGEK alakulnának ki, vezetők nélkül, az ember pedig választhatna, hogy melyikhez akarna csatlakozni, és nem lenne ennyi ítélet sem.

Ha alter-jobbosnak azt nevezzük, akiben van előítélet, de szívesen fogadja a pozitív csalódásokat különböző népcsoportoktól, akkor igen, az vagyok. :)

#2: Ötletem sincs mi az a Chad, és igen, válogatok, feleslegesnek érzek minden olyan kapcsolatot, amelyik nem a szerelemről szól, de két olyan ember között, akiben semmi közös sincs, nem lehet szerelem. :)

#3: Rengeteg olyan dolog történt velem, ami kimaradhatott volna, de nem foglalkozom a múltammal, maximum olyan szempontból, hogy örülök, hogy megtörténtek, mert tapasztalatot adtak. :'D


2. válaszoló:

Mit nevezünk károsnak? Én minden rosszban meglátom a jót, ami nem más, mint a tapasztalat, ha mindenki boldog lenne egész életében, értelme sem lenne az emberi fajnak. :)

Egyébként:

Zene: Alternatív rock-tól (Three Days Grace, My Darkest Days) a Power-Metálon keresztül (Powerwolf, Sabaton) a legdurvább Black/Death Metálig (Behemoth, Cradle Of Filth, Belphegor, Deicide) mindent. :) Pop zenét nem hallgatok, sem Kis Grofót. :D

Könyv: Szeretek olvasni.. de nem könyveket, inkább filozófiát, élettörténeteket, felfedezéseket, tanulmányokat, pszichológiát, és igazából mindent, csak ne egy kitalált történet legyen... báááár.. a keresztény bibliát is előveszem néha, szóval az utolsó rész erre nem érvényes. :)

Weboldal: Facebook-on követek több "tanításra" kitalált oldalt, gyakori az alap, régen néztem CoS (LaVey), és JoS (Maxine) oldalakat, amikor vallásokat kerestem.

Film: A horrorokat szeretem a túlvilág iránt érzett tiszteletemből kifolyólag, nézek társadalomkritikát ábrázoló rajzfilmeket (pl, South Park), és vígjátékokat, ha ki akarok kapcsolódni. Egyébként leggyakrabban anime-ket nézek. :)

2016. jún. 16. 19:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Na ez az, hogy azt hiszed, rád nem hat negatívan pl. a horror. Sok ember azt hiszi, hogy a tudatában minden élményt a helyére képes tenni, és saját hasznára fel tudja használni. De ez nem így van. Az élmények hatnak a tudatalattinkra is, amit viszont nem tudunk befolyásolni. Ezért tudat alatti. Az ember agyába be lehet ültetni egy gondolatot úgy, hogy nem fogja tudni honnan kapta. Szóval ezek a negatív szellemiségű film vagy zenei élmények olyan hatást gyakorolhatnak rád, hogy el sem tudod képzelni. Vagyis tapasztalod a tüneteket, de nem tudod mi az oka.

Igen, szükség van a világban a rosszra is, különben nem volna értéke a jónak. De érdemes lehetőleg kerülni, és amennyire lehet nem érintkezni vele...

2016. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tele van a gyk hozzá hasonló mérges tinifiúkkal, SOk sikert a barátkozáshoz!
2016. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már miért is lennék mérges?
2016. jún. 18. 00:51
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy te mérges, csak egy kicsit elkeseredett, útkereső kamasz vagy, aki úgy érzi, minden és mindenki ellene van.

És senki nem érti meg.

Hidd el, a serdülőkorúak 90%-a keresztülment ezen, még akkor is, ha felnőttként már nem emlékszik, vagy nem akar emlékezni erre.

Ha nem csinálsz elkeseredésedben, egyedüllétedben semmi extra butaságot (ital, drog, vallási rajongás, apróbb bűnözések, amelyek csak a lázadást és a magadra való figyelemfelhívást tükrözné), akkor következmények nélkül, természetesen kinövöd egy-két év alatt.

Légy türelemmel, elmúlik.

2016. jún. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!