Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem vesz (i) észre senki?

Miért nem vesz (i) észre senki?

Figyelt kérdés
A papám 3 éve meghalt.Azota vannak gondjaim magammal.Először csak azt hittem,hogy ez egy átmeneti állapot ,de kb fél éve rájöttem hogy ez így nem normális.Nem tudok boldog lenni.Régen ha megkaptam A Cipőt,amire hónapokat vartam,majd kiugrottam a bőrömből.Az utóbbi időben pedig csak szomorúbb lettem,hogy már ennek se tudok örülni.suliba rengeteget mosolygok,nehogy bárki észrevegyen valamit is,de a közelebbi barátaim tudják hogy bánt valami.Csak nem nagyon érdekli őket.Nagyon egyedül érzem magam,es tudom,hogy ha ezt valamelyik barátomnak elmondanam,ugyse ertenének meg.Egyszerűen nem tudom feldolgozni a történteket. És ez senkit sem érdekel.Nem tudom mit csináljak.

2016. jún. 28. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy gondolhatják, hogy a gyász egyszemélyes dolog, ezért nem szólnak bele, hogyan dolgozod fel. Ezen kívül sokan vannak, akik megváltoznak, ha valamelyik közeli hozzátartozójuk elmegy, hirtelen kicsit "megérnek", megkomolyodnak, ha érted, mire gondolok. Ez főleg fiatalokra jellemző. Van egy ismerősöm, ő sem a régi, mióta elvesztette az édesapját. Hirtelen kellett felnőnie, megkomolyodnia.

Ha úgy érzed, egyedül nem megy, akkor beszélj erről olyan barátokkal, akikben megbízol.

2016. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ők nem tudják,hogy a papám miatt vagyok ilyen.Olyan barátom meg nincs sajnos,akiben 100%-ig megbízok:)
2016. jún. 28. 22:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod velem beszélgethetsz itt, névtelenül, hátha segít valamit. :)
2016. jún. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Én nagymamám halála után voltam így. Nem szóltam senkinek, csak eltűntem. Egyeseknek akkor sem válaszoltam, ha hívtak. Sok dologban megerősített, elkezdtem szortálni az embereket magam körül. Csak egy igazi maradt, annak is a férje egy disznó.

Én is úgy érzem, hogy az volt életem utolsó nyara, utolsó karácsonya, mikor még élt.

Ez idővel nem tudom mennyit változik, de úgy próbálom megoldani, hogy tudom, hogy Ő velem van, és nem szeretné azt látni, hogy boldogtalan vagyok. Minden nap ott van velem, írtam verset, leveleket hozzá.

Nehéz dolog, mindenki másként éli meg.

Én is felvettem a pléhpofát, nem tudják mi van bennem, de látják, hogy van valami.

Kérj segítséget, foglalkozz a dologgal, keress új embereket, új életet.

Feldolgozni senki sem tudja. Azt hittem rendben van, aztán két hónapig feküdtem, vagy pedig éjjel felültem és elkezdtem ordítani.

Sajnálom a helyzetet. Minden jót neked.

2016. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Itt nyugodtan beszélhetsz róla szerintem. Én is szívesen meghallgatlak.
2016. jún. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4:Én inkább úgy vagyok vele,hogy próbálok a mának élni és nem gondolni a múltra.Tudom hogy lehetetlen elfelejteni,de ismerek olyat,akinek ugyan így meghalt valamelyik hozzátartozója,de őt nem viselte még annyira .

Köszönöm a többi válaszolónak is.Nem gondoltam volna ,hogy itt többen próbálnak segíteni ismeretlenül,mint a körülöttem élő emberek:)

2016. jún. 29. 06:52
 7/8 anonim ***** válasza:

4# vagyok. túl vagyok a züllött perióduson is, újra elkezdtem inni, vadidegenekkel kocsmáztam, elhanyagoltam mindent, majdnem minden nap aludt nálam valaki.

Elfelejteni..lehetetlen. Ezt már az első perctől tudtam.

Az segít, hogy tudom, hasonlítok rá, a családban én vagyok az aki valamire vitte és viheti, emiatt rettenet büszke volt rám. Ez tart életben. És a rengeteg szép emlék, amiket inkább ápolok, mint próbálok felejteni.

Szóval igyekszem továbbvinni és átadni másoknak, amit tőle kaptam, mert egy rendkívüli ember volt. 'I’m gonna live up to the way you love me'

Szóval így bírom valahogy. De hogy elfelejtsem..az kész öngyilkosság.

2016. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát azért én még itt nem tartok szerencsére:) 13 éves voltam akkor.Most vagyok 16.Sajnos nem voltam vele olyan jóba,meg még kicsi voltam amikor sokat voltam vele,es így nincs sok emlékem róla.
2016. jún. 29. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!