Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért idegesítenek a magányoss...

Miért idegesítenek a magányosság miatt síró emberek?

Figyelt kérdés

Leginkább ezen az oldalon lévő kérdések nézegetése miatt kap el valami furcsa érzés (főleg ebben a kategóriában).

Sok (szinte csak ilyen) kérdés van itt, aminek a lényege az, hogy valaki (általában 12-20 éves lány, vagy 18-30 éves férfi) sír amiatt, mert nincsenek barátai, nem járt bulizni, nincs párkapcsolata (a kedvencem a 'Ha 25 éves koromig nem volt barátnőm, akkor már nem is lesz?' kérdés), szakítottak vele, vagy csak egyszerűen unatkozik, ezért kitalál magának valami hülyeséget, amit kiszenvedhet ide ('Vagdosom magam, mit tegyek?' 'Nincs értelme az életemnek, mit tegyek?').

Ezek a kérdések engem valami oknál fogva egyszerre felidegesítenek és nevetésre késztetnek. Valamiért azt érzem, hogy muszáj valami sértőt írnom a kérdezőnek, miközben semmi okom rá.


Lássuk be, hogy aki ide ír ki kérdést öngyilkossággal vagy hasonlóval fenyegetőzve, az csak dumál, de nem lép. Akinek igazán gondjai vannak, de megvan az ép esze, az nem ezen az oldalon keresi a megváltást.


Sokat gondolkodtam, hogy miért húznak fel ennyire ezek az emberek és azt az egy választ találtam, hogy valószínűleg mivel én soha nem kértem segítséget senkitől, pedig tényleg egyedül vagyok, drogozok és más problémáim is vannak, de mégis totál életvidám és boldog vagyok, ezért nem tudom megérteni, hogy másoknak ez miért nem megy.


Másokat nem bosszantanak ezek a kérdések?


16/F


2016. jún. 30. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Tudod nem mindenki olyan mint te, valaki ùgy tudja tompìtani a fájdalmait,ha valahol ki ìrja magábòl. Ha felidegesìt akkor meg minek olvasgatsz ilyeneket? Van mèg 1000 más tèma ezen az oldalon nem csak ez!
2016. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Azt a rohadt életbe...


Drogozol ? És még te szólsz be azoknak akik ide írnak ?

Figyelj, eleve kérdésed elején leírod hogy idegesítenek akik egyedül vannak, majd utána már elmész addig, hogy akik vagdossák magukat meg öngyilkosok akarnak lenni ?

Szóval téged minden kérdés, minden ember idegesít egy olyan kategóriában, aminek neve: Magány, egyedüllét

Gratulálok... Amúgy meg nem kötelező olvasnod ebben a kategóriában. Én se szoktam a Tini párkapcsolatokban olvasgatni mert elhányom magam.

Ide általában olyan értelmes emberek írnak akiknek segítségre van szükségük, és mivel nincs senkijük, hova máshova írnának ?


Amúgy meg buktad a dolgot, mert a kérdésed ott vesztette el jelentőségét, hogy drogozol. Sokkal nagyobb problémával küzdesz szinte bármelyikünknél... Én meg rajtad tudom felhúzni magam, vagyis inkább sajnállak, hogy 16 évesen ilyen mélyen vagy emberileg. És gondolom többek közt te is osztod az eszed másoknak, annak a sok szerencsétlen lánynak, akik az említett "fertő" kategóriában kérdezgetnek.

2016. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
lehet hihetetlen számodra, de lehet válogatni ám a kérdések között! Nem szükséges mindegyiket elolvasni ami nem érdekel téged.
2016. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
arc vagy
2016. jún. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát me az anyag elnyomja az érzéseidet, azért nem vagy depis, magányos, mentális beteg. Azért azt ne kívánd, hogy az ide iró kérdezők is elcsapassák vmi kábszerrel a problémáikat.

És az oldal üzemeltetője találta ki ezt a topicot is, nem a magányosok.

2016. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Drogozol és még te pofázol?

Szánalmas vagy.

És a drogtól általában boldogok szoktak lenni az emberek.

2016. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha ezt a drogozolt nem írod ide, még egyet is értenék :D de tényleg miért olyan fontos kiemelni? te dolgod, te is azt csinálsz amit akarsz, meg a hülye kérdéseket kiirkálók is azt csinálnak amit akarnak.
2016. júl. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Nem kell mindenkinek pont olyannak lennie mint amilyen te vagy.


2. Te is előítéleteket teremtesz minden kérdésből, attól, hogy valaki a rossz érzéseit kiírogatta erre az oldalra, még nem jelenti azt, hogy nem szokott vidám lenni, vagy annyira tökéletlen. Pl. van amikor nagyon vidám vagyok, máskor meg elönt az, hogy csak a problémáimra koncentrálok.


3. "Akinek igazán gondjai vannak, de megvan az ép esze" Ezt te honnan tudod? Nem mindenki egyforma.

Mi az, hogy "igazán gondjai vannak". Lehet gondom akkor is, amikor eltörtem a kisujjamat, vagy éppenséggel, ha leszakadt a lábam. Attól, hogy valakinek nem akkora gondjai vannak, mint neked az nem azt jelenti, hogy nincsenek gondjai. Mindenki a saját szájíze alapján foglalkozik magával. Van aki kevesebbet törődik magával annak ellenére, hogy sokat kellene. Van aki nagyon sokat törődik magával, remélhetőleg meg van az eredménye.


Azzal viszont többé-kevésbé egyetértek, hogy vannak akik csak figyelem felkeltésből, akár túlzóan panaszkodnak (nem csak ezen az oldalon).


Sokan tényleg olyan válaszokat kapnak, ami hasznos, mert éppenséggel kétségbeesésük közepette pont olyan megoldásokra nem gondolnak, ami egyszerűbb, és amit más meg rég tud.


4. Abból a szempontból egyetértek, hogy valóban értelmetlenek lehetnek ezek a kérdések esetenként, mert pl. hiába írogatom ki az ilyen kérdéseket, ha közben nem barátkozom, nem keresek kapcsolatokat. Van aki tényleg csak panaszkodik, miközben az égvilágon semmit sem tesz, még akkor is, ha tehetne. Pl. volt olyan ismerősöm, aki szintén "öngyilkosság" szinten panaszkodott a magányáról (meg egyéb dolgokról is) úgy, hogy közben akadt valakije, viszont ő önszántából dobta félre a kapcsolatot. Vagy tapló másokkal, akik barátkoznak. Az ilyentől én is nevetve nézném, ha közben arra panaszkodik, hogy "magányos", és sajnáltatni akarja magát, mert ezek már krokodil könnyek.

Legyen akármilyen pszichológiai magyarázata erre, a viselkedésére minden normális ember odafigyel, hogy ne csodálkozzon azon, hogy magányos, ha egyszer bunkó volt.


Engem pusztán a magányosság nem idegesít, csak a siránkozás idegesítő minden formában.


[link]

2016. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még fiatal vagy. De még te is lehetsz ilyen cipőbe.
2016. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!