Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Velem van a baj, vagy rossz...

Velem van a baj, vagy rossz környezetbe vagyo és ez miatt érzem magam hülyén?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nincsenek barátaim közel 4 éve, kiközösítenek, megaláznak, Pletykálnak rólam. Sokszor rám tőr a sírás és már elegem van hogy egész életembe nem volt egy normális barátom se. Mindenhol kiutálnak, vannak céljaim, (céljaimat is krítizálták) az egész falu rajtam pletykál, hamis vádakat állítanak rólam ami persze nem is igaz és semmi valóság alapja nincsen. Egyszóval kiutálnak a suliból és faluból. Nem adtam rá okot hogy így bánjanak velem! Az tény hogy átlagtól eltérő a viselkedésem is tehát eléggé komoly, őszínte, megértő fiú vagyok és nem értem mivel ,,érdemeltem ki" soha nem tudtam egy adott közösségbe beilleszkedni mert egyszerűen megutálnak ,,ok nélkül" és egyáltalán nem adtam rá semmi okot és ezért nem értem hogy miért??? Mindig is boldog fiú voltam még annak ellenére is hogy ezekkel a szörnyűségekkel vagyok körülvéve, de mára betelt már a pohár! Már beíratkoztam sportra hát ha akad egy közösség ahol olyan emberek vannak akinek hasonló a gondolkozásuk mint nekem DE NEM!!! :/ jártam sokáig bulikba meg különböző helyekre is ahová soha az életbe nem gondoltam hogy megyek mert UTÁLOM EZEKET.. jártam 2 hétig psziologushoz hogy kiderítsűk mi állhat a háttérbe, de nem mondot konkrét választ csak azt ismételte nekem amiket én mondtam el neki anno (csak más szavakkal) NEM AKAROM SAJNÁLTATNI MAGAM,MEG NEM IS AKAROM, ÉS NEM IS SAJNÁLTATÓM MAGAM; CSAK CSUPÁN JÓ VOLNA KIDERÍTENI HOGY MIÉRT TESZIK EZT VELEM OK NÉLKÜL AZ EMBEREK?!? senki sem tőkéletes én sem vagyok az, de egyszerűen még mindig nem értem miért teszik velem. :( anyám folyamatosan ok nélkül beszólógat hogy milyen csunya vagyok meg minden ELÉGGÉ SZARUL ESETT a dolog. Dívatos cuccokba járok, ez miatt lehet hogy irígység tölti el az embereket és lehet a célom miatt is meg van ez a irígység az emberekbe HOGY ROMA LÉTEMRE MAGASRA TESZEM A LÉCET ÉS RENDŐRI PÁLYÁT VÁLASZTOM MAJD. A faluba (nem családtagok) szomszéd, a postás, meg hasonló emberek olyanokat kérdeznek hogy mit csinálok ma, hova jársz suliba, szoktál-e takarítani, dolgozol-e, merre mész holnap busszal stb. És már kezd elegem lenni hogy mindenki velem foglalkozik és sima idegenek elkezdenek lekezelően kérdezőskődni MERT NINCSEN EGYSZERŰEN JOGUK, SEMMI KÖZÜK HOZZÁ!!! És a netán beszólók nekik hogy nincsen közük hozzá, vagy csupán ezeknek az embereknek nem köszönök, már szólnak az anyámnak hogy ,,tanítsd meg a fiadat mert olyan buta hogy nem tud köszönni" és ezért is én cseszek rá mert az anyám jól leordítja a fejem; "legközelebb köszönj Gizi néninek mert megharagudott ránk,, :/ anyámnak elmeséltem a problémáimat le is szarta nagy ívbe!! Az én szavam semmit nem ér :/ Elegem van hogy ilyen emberek vesznek körül HA TEHETNÉM ELMENNÉK JÓ MESSZIRE DE NEHÉZ MERT NEM TUDNÁK HOVA MENNI, PÉNZ MEG ILYENEK. Rokonaim már régen elhunytak mert egy darabig megtudtam volna magam húzni náluk ha élnének de ezt is ki lőttem :( nem elég hogy mindenki leszarja a fejemet, nincsenek barátaim SENKIM SE A KUTYÁMON KÍVÜL, erre még idegen emberek kérdezőskődnek olyan dolgokról ami nem tartózik rájuk és az anyám a fejemhez vágja hogy csunya vagyok :( szándékosan de az is lehet hogy neki van igaza :/ de akkor se kéne a arcba támadnia!!!! Egyébként a célom az hogy rendőr legyek, félig roma vagyok és 19 éves. És az bánt hogy az anyám lecsunyázott aki a családtag része családtagtól is megkaptam keményen, és nem gondoltam volna:( :/ anyám nem roma csak az apám. Ha esetleg valakinek volna tanácsa hogyan kezeljem a dolgokat megköszönném!!! bennem van-e a hiba? Más is kapott ilyen hatalmas pofont az élettől, és ha igen hogyan kezeltétek? Én mindent megtettem de egyre rosszabb a dolog :/ NEM SAJNÁLTATOM MAGAM, CSAK SZERETNÉM EZEKET A DOLGOKAT MEGOLDANI. Bocsi a sok szóért, ha kapok értelmes és együttérző válaszokat nagyon hálás volnék mert jó volna valakivel megbeszélni ezeket a dolgokat.

Üdv:. 19 éves Félig roma Fiú vagyok (aki a jók közé tartózik)


Aki ezt olvassa, előre köszönöm a válaszait és azt is köszönöm hogy rám pazaroltátok a(z) időtötőket!

És hát nem a származásomra akarom fogni. ötletek???? Köszi!!!



2016. júl. 13. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos falun nagyon megszokott dolgok a pletykák, ez ellen nem nagyon lehet mit kezdeni. Esetleg azt tudom javasolni, hogy ki kéne próbálnod, hogy milyen a városi közeg. Esetleg fel költözni Pestre vagy más nagyobb városba, szerencsét próbálni.
2016. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem könnyű ma fiatalnak lenni, egy faluban meg végképp nem. Én is laktam pár évig faluban, nehéz volt. Az emberek mindenkiről mindent tudtak, mint valami titkosszolgálat. Ugyanakkor ott is vannak rendes és jóindulatú emberek, akik azért kérdeznek, foglalkoznak veled, mert jót akarnak. Vannak akik ok nélkül bántanak, de próbáld meglátni a jót is. Nem mindenki az ellenséged. Ha adhatok jó tanácsot (persze azt csinálsz amit akarsz): próbálj meg mindenkihez kedves és udvarias lenni, attól függetlenül, hogyan bánik, vagy beszél veled. Ha észreveszed, indulatra általában még nagyobb indulat a válasz. Ha kedves leszel velük, nem lesz fegyverük ellened. Az egész életben lesznek olyanok, akikkel nehéz lesz jó viszonyt ápolni, a munkahelyen is így lesz, jó ha ezt most megtanulod, így akkor hogyan már könnyebb lesz velük.

Az nagyon jó, hogy tanulni akarsz, csak tarts ki és sikerülni fog. Hogy valaki csúnyának tart azzal meg ne foglalkozz, a feleségednek majd tetszeni fogsz.

2016. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az elsőnek igaza van a falúban szinte minden csak a pletykáról szól, én egy városból jöttem ahol sok barátom vólt sok ismerősöm tiszteltek is...most hogy egy nyomorék faluban vagyok ki beszélnek egy jó barátom sincs pletykálnak, röhög a sok moszatfejü nyomorék...
2016. júl. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Falun általában így megy ez.. Unalmas az ottaniak élete és ezért foglalkoznak a máséval.

Egyébként én is éltem falun kiskoromban, aztán beköltöztünk a városba. Itt már annyira nem foglalkoznak az emberek a másikkal, persze jó és rossz emberek mindenhol vannak.

Amúgy én is félig roma, félig magyar vagyok, csak lányban. :D

2016. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ha eleged van abbol hogy lenéznek, cselekedj. Ha ebböl motivàciot tudsz szerezni, akkor tanulj és/vagy sportolj.

En nagyvàrosban lakom, màsik orszàgban. Rendes baràtaim nicsenek. Màshogy gondolkodom mint ök, hiàba beszélem a nyelvüket, nem jutunk egy pontra. De màr nem érdekel, ebböl nekem elegem lett. Egyre jobban motivàl ha valaki lenéz engem, mert külföldi vagyok, vagy csak mert "ugyse tudnànk vele egy témàrol beszélni". Ezt a motivàciot kihasznàlva tudok minden nap többször (2-3x) edzeni.

2016. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kinövöd, nyugi. Már csak fél, esetleg egy év.
2016. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok beallni a sorba es utalni teged.....

Azert utalnak, mert erre tanitottad oket. Ez hulyen hangzik, de igy van sajnos. Nem teszed la a hataraidat es nem mondod meg az embereknek UDVARIASAN, hogy "ezt nem lehet" vagy hogy "en nem akarok ebben a stilusban beszelgetni" stb. A lenyeg a "tiszteletben" van. Valamiert nem tisztelnek. Ha nem csinaltal erte semmit, akkor azert, mert egyszeruen csak probalkoztak es te engedted.

A masik: rendor akarsz lenni ciganykent. Ezzel semmi baj sincs onmagaban. Azt viszont vedd eszre, M.o.-on igenis letzik "ciganybunozes" es akkor jossz te es az o szemukben a sajat fajtad ellen mesz. Csak gondold vegig! Ma a baratom vagy, itt elsz koztunk, holnap meg jossz utanam, mert parancsot kaptal ellenem?

Ha utalnak es kibeszelnek, az ellen nem tudsz tenni semmit. Nincs hatalmad felettuk.

A hamis vadakra rakerdeznek a helyedben. DE csak nyugodtan!!!

2016. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia, egyetértek veled mindenben. Mintha én írtam volna ezt a kérdést. Csak tarts ki, ne add fel soha! És ne hibàztasd magad semmiért, nem tehetsz arról, hogy ilyen undorító világban élsz.
2017. aug. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!