Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki nem tartozik bele az...

Aki nem tartozik bele az átlagba, az törvényszerűen magányos lesz egész életében?

Figyelt kérdés
27 vagyok, fiú, és engem szinte semmi nem érdekel abból, ami a kortársaimat. Se a mostani zenék, se a mostani sorozatok, se a mostani filmek, se a mostani divat, se az okostelefonok, se a facebook, semmi. Imádom a régebbi horrorfilmeket, a '60-as, '70-es évek rockzenéjét, az animéket, sőt az ízlésesebb hentait is. :) De alig találok olyan embert, akik ilyenek iránt érdeklődnének, lányt meg pláne nem. Mindenkit csak az átlag dolgok érdekelnek, az átlag életet akarja élni, de én erre képtelen lennék. Aki kilóg a sorból, annak lehetnek tartalmas, igazi kapcsolatai másokkal, vagy örökre kívülálló lesz?

2016. júl. 23. 15:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#10: Persze. Átlag élet az, amiben nincs igazi szenvedély. Átlag dolgok azok, amiket elénk tesznek éppen, hogy most ez van, ezt kell szeretni. És sokan szeretik is.
2016. júl. 25. 17:26
 12/17 A kérdező kommentje:
#3: Nem sok huszonévest tudnék mondani, még harminc körülit se mostanában, akire azt tudnám mondani, hogy férfi/nő. Valahogy mintha a mi generációnk sokkal lassabban öregedne, de ez nem is baj. Van persze pár túlfejlett majom, akik kocsmákban, szórakozóhelyeken borostával a ronda képükön erőltetett mély hangon hőzöngenek, mint a parasztok, de ez pont az ellenkezője annak, amitől férfi valaki. Ezek csak karikatúrák.
2016. júl. 25. 17:31
 13/17 anonim ***** válasza:

Remélem érzékeled mennyire semmitmondó amit írsz. "Amiben nincs igazi szenvedély", milyen szenvedély? Mi az hogy igazi szenvedély? Meg mitől lesz igazi? Fejtsd ki.

Átlag alatt elsősorban populárist értesz ezek szerint, kérdés az animék, meg a régi rock zene mennyire esik ebbőla körből (véleményem szerint semennyire), utóbbi történetesen a maga idejében szintén populáris volt, ha úgy tetszik ebben a tekintetben nem volt más mint pl Adele.

Teljesen rendben van hogy másokkal szemben ilyen éles kritikát tudsz megfogalmazni, de szerintem sokat segítene az érvényesülésedben ha legalább ilyen kritikus lennél magaddal szemben is. Szerinted senki sem férfi/nő, mindenki átlag de fontosabb lenne hogy legyen egy véleményed arról hogy te milyen vagy, miben tudnál változni, hol vannak hibáid. Biztosan kényelmesebb másokat ócsárolni, mint magadra tekinteni de nem biztos hogy sokra mész vele. Én igazság szerint úgy látom hogy ideje lenne levetkőznöd ezt a korai serdülőkorra jellemző (tényleg sokatmondó hogy önmegjelölésed "fiú" 27 évesen) fekete-fehér világlátást. Ha érettebb fejjel több és változatosabb közegből ismernél, vagy ismertél volna meg embereket akkor kétségkívül rájöttél volna már hogy a kép árnyaltabb annál minthogy van egy "átlag" és vagy TE.

2016. júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Akkor mondom máshogy. Átlag az, akinek az élete a kommerszről szól. Minden téren. Igyuk le magunkat, rázzuk a s*eggünket vacak zenékre, beszéljünk olyan dolgokról, amiket az újságokban vagy a neten írnak, de véletlenül se legyen saját véleményünk róluk, tanuljunk, de csak hogy jól fizető állásunk legyen, semmi másért, nézzük a legértelmetlenebb filmeket, sorozatokat, amikben egy deka lélek vagy értelem sincs, csak a legolcsóbb szórakozást kínálják, és egyáltalán űzzünk minden divatos társadalmi tevékenységet, bele se gondolva, hogy mi értelme, vagy miért jó. Beszűkültség, ez a legjobb szó erre.


Átlagélet alatt nem azt értem, amikor valaki odavan a barátnőjéért, szereti a családját, dolgozik, mert érdekli a munkája és hasonlók. Nem a hétköznapi kisemberekkel van bajom, hanem az zavar, amikor valakit csak az olcsóság érdekli mindenben, a tartalom nem. Kapcsolatokban, szórakozásban, életmódban stb.

2016. júl. 26. 00:20
 15/17 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom alapján ami a fejedben él az egy elég eltorzított mása a valóságnak. Ez is beszűkültség, csak éppen a gondolkodásod terén.

Ha boldogulni akarsz, lehet érdemes lenne azt az energiát amit mások ellen fordítasz, saját magadra fordítani.Ránézni te hol vagy ebben a történetben. Én azért úgy látom a leírtak alapján nem kell annyira kívülállónak érezned magad.

2016. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ennyi ésszel igen, magányos leszel.
2016. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nem leszel magányos ettől. Annyi csupán, hogy olyan emberek társaságára van szükséged, akik szélesebb látókörben mozognak, vagy hasonló ízlési ficamuk van, mint neked.


Én is rengeteget bóklásztam, hogy nincs meg az életben az igazi társam, és végül hoppá, találkoztam a lelki társammal, akinek bármit elmondhatok és vissza. Magánynak nyoma sincs, azóta se :)

2017. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!