Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék igazi férfi...

Hogyan tudnék igazi férfi lenni, ha egész életemen át csak szekáltak a külsőm miatt és sajnáltak?

Figyelt kérdés
Emiatt csak az önsajnálat jutott nekem mint egyedüli örömforrás. Mégis annyi megalázás után lehetséges talpra állni? Van értelme küzdeni is valamiért?
2016. máj. 28. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha sok megaláztatás ért, és még itt vagy, kibírtál mindent már férfi vagy ;) Sokan mondják hogy igazi férfi nem sír, meg nem hatódik meg a lelki gondokon, pedig igen. Sokan vannak akik kötelet ragadnának már az első rossz szó után.

Szóval vedd ezt a kitartást alapul. Tűzz ki magad elé egy célt és tegyél érte. Legyél önmagad, és alakítsd úgy a külsődet ahogy neked tetszik. Mindig lesznek olyanok akiknek nem fogsz tetszeni, de azokkal nem kell foglalkozni.

Minden tőled függ, és az akaratodtól. Ha férfi akarsz lenni, csak rajtad áll.

(Ha nem vagyok túl pofátlan, mi baj van a külsőddel?)

2016. máj. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát most már lehet nincs is akkora baj, mint volt kamasz meg tinédzser koromban, akkor nagyon csúnya voltam, esetlen és sokat csúfoltak. 8-10 év szeka rányomja a bélyegét az ember életkedvére és önbizalmára. Semmi életenergiám, életkedvem, mert szerintem felesleges is örülni bárminek amíg 7 milliárd ember él a Földön, úgy is kerül valaki aki elszúrja az örömét az embernek. Perszem most sem vagyok teljesen rendben, még most is sajnáló tekintettel szólnak hozzám. Így lemondtam az örömökről, csak úgy vagyok vele, hogy teljen le valahogy az életem azt vége az egésznek. Ha nem lenne ember a földön több, akkor talán változna a hozzáállásom.
2016. máj. 28. 16:49
 3/12 anonim ***** válasza:
es akkor mi lenne, ha rinyalas helyett probalnad a legjobbat es legtobbet kihozni az adottsagaidbol? egy csomo ember van, aki ha nem tenne semmit, szinten csak sirankozhatna. nem szuletik mindenki szepnek , de csinos / apolt mindenki lehet. tanulj, muvelodj, legy nyitott, csinaltass egy jo hajat, hagyd el a szemuveget ( ha van), sportolj, ujitsd fel a ruhatarad, nem hiszem h ez akkora muveszet. brad pitt nem leszel ezektol, de NAGYON SOKAT JAVITHATSZ magadon.
2016. máj. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3 Igazából nem szeretném ezeket megcsinálni, mert nem szeretnék csak amiatt jobb lenni, mert jobban néznék ki egy fokkal. Engem inkább az zavar, hogy a jó külső miatt értéket, megbecsülést tulajdonítanak egyes embereknek. Meg, hogy bekategorizálnak embereket külső alapján, meg, hogy aki rosszabb adottságokkal rendelkezik, azt bántják. Ezek a dolgok bántanak a leginkább, nem az, hogy én pont a rövidebbet húztam külső szempontjából!
2016. máj. 28. 17:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Ilyet a felületes emberek tesznek. Az önsajnálat nem hinném,hogy örömforrás lenne. Én is űztem,de nekem inkább fájdalmat okozott. Vedd számba a jó tulajdonságaid,és ne hanyagold el magad.
2016. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Úgy értettem,hogy jó külsőhöz belső jó tulajdonságokat,előnytelenebb külsőhöz rossz tulajdonságokat társítani- ez felületesség.
2016. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
5: Néha van az, hogy a múltunkon való szomorkás jó érzés, nálam is szokott ilyen lenni. Nem tudom megmagyarázni hogy miért
2016. máj. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5


Igen, a felületes emberek...de majd 30 év tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy a túlnyomó többsége az embereknek pont ilyen felületesen ítélkezik. Ezen nem lehet változtatni. Most persze vigasztalhatom magam, hogy van 5 % aki normális értékek alapján ítélkezik, attól még a világ általánosságában egy rossz hely az előnytelen külsejűek számára!

2016. máj. 29. 13:41
 9/12 A kérdező kommentje:

7


Ez így van, azon gondolkodtam, hogy nekem, és a hozzám hasonló cipőben járóknak, az engem ért sértések és igazságtalanságok miatti önsajnálat valamennyi örömforrást jelent! Persze nem jelent életre szóló boldogságot, de egy kis keserű öröm, ami gyakran úgy tűnik, hogy az egyedüli ami kijár. Persze az önző többség gyakran még ezt is elvenni amikor odaszólnak : "Minek sajnáltatod magad! Ne sajnáltasd már magad!" önző módon ezt kiáltják de arra nem gondolnak, hogy ők a felelősek amiért erre a sorsra juttatták az illetőt, és könnyen megválogathatták volna a szavaikat anno és emberibb módon is viselkedhettek volna velük.

2016. máj. 29. 13:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudom. De nem az a fontos,hogy mit mondanak,hanem ki az aki mondja. Ha számomra ismeretlenek ítélkeznek felettem,az miért kéne,hogy szíven szúrjon?

Ha olyan mondja,aki ismer, akkor érdemes figyelembe venni,amin lehet,tudok,váltiztatni.

2016. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!