Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetek az ellen, hogy ne...

Mit tehetek az ellen, hogy ne legyek egyre keserűbb?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A 40. évemhez közeledve sajnos egyre többször érzem azt, hogy valamit nagyon elszúrtam a jelenlegi életemben... Vagy valami jóvátehetetlent követtem el az előzőben. Az élet minden területén szerencsétlen vagyok.Majd 4 éve rátaláltam a páromra, a másik felemre, aki júliusban 4 havi betegség után meghalt. Semmi motivációt nem érzek semmire. Kívülről úgy tűnik jól vagyok, de éjszaka biciklivel járom a várost és keresem a veszélyes helyzeteket. Rengeteget dolgozom, de nem élvezem a megkeresett pénzt. Hogy tudnék kitörni ebből?


Közben mindenkivel cinikus vagyok, csak a hibákat keresem, mindent és mindenkit elítélően kezelek.


Nem tudom, élet -e ez így.


39/N



2016. aug. 6. 01:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Oh, ez rosszul hangzik. Én még csak 34 éves vagyok, de ma annyit ittam, hogy az sem tudom hogy találtam haza... Vettem egy sört egy Napsugár nevű lánytól aztán máshol még négyet és egy üveg bort! És egyedül ittam a Dunaparton... Szerintem ne kövesd a példámat, nem igazán kifizetődő... Inkább írj verseket, mert verset írni jó dokog! Vagy fogadj fel selyemfiúkat egy-egy éjszakára! Veszélyes helyeken pedig ne bicajozz, mert az veszélyes!
2016. aug. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

" Vagy valami jóvátehetetlent követtem el az előzőben."


Ezt kapásból ki kellene verni a fejedből.

Már rég rossz,ha beadod magadnak,veled jó nem történhet,mert bűnös vagy.

Butaság.

Nem vagy az.


"Ne könnyű terhet, hanem erős hátat kérj!"_ Karl Erik Böhn

2016. aug. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Sajnálom, hogy meghalt a férjed. Biztos nagyon bántott. Sajnálom, hogy viszonylag fiatalon így érzel.


Sok szemét ember van, akivel lehetünk előítéletesek, hiszen ismerjük már milyenek. De így random emberekkel ne legyél ilyen, mert általában pont azokkal vagyunk bántóak, előítéletesek, aki nem is olyan, aki nem is érdemelné meg. Előbb meg kell ismernünk a másikat, több ember szemszögéből is. Ha sok rossz ért, akkor próbáld jobbá tenni a világot. Miért akarod másokét is tönkretenni? A rossz bántott téged, nem a jó. A rossz emberekkel lehetsz rossz, a jókkal ne legyél az.

2016. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Szia, részvétem a párod miatt. Nekem az jött le ebből meg elég konkrétan le is írtad hogy teljesen elégedetlen vagy a jelenlegi életeddel, semmi nem motivál semmi nem boldogít. Ezen kéne változtatni. Csak elképzelni tudom, hogy mit tennék a helyzetedben, de azt hiszem ha nem köt már oda senki és semmi ahol élsz ideje tovább állni, el attól az élettől ami lehúz, lehet egy új város, egy új környezet jót tenne. Vagy, ha bár ez kissé drasztikusabb és szokatlanabb, de azthiszem ha már tényleg nem kötne semmi és senki oda ahol élnék, sem gyerekek szülők vagy pár akkor a kezembe venném az életem és bejárnám a világot, gyalog biciklivel stoppal teljesen mindegy, nem állnék meg kínáig, japánig vagy épp ausztráliáig egy ilyen út megváltoztatja az ember életét, de nem egy kéthetes nyaralásra gondolok, hanem több hónap/év alatt megtett útra, megismerni más embereket kultúrákat, és önmagunkat. Nincs az az ember akit ez ne változtatna meg szerintem.
2016. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat..


Kedves 4/4, én is erre az elhatározásra jutottam. Hétfőn megyek egy hónapra Angliába. Igaz, dolgozni, de sátorral, ami alaposan kibillent a komfortzónámból.Az El Camino vagy hasonló utakhoz én sajnos nagyon realista vagyok. Hinnék abban szívesen, hogy megváltoztathat egy-egy ilyen út. De én nem a belső békét keresem. Hanem az értelmet abban, hogy miért érdemlek folyamatos szenvedést. A párom betegsége alatt sem adtam fel, harcoltam akkor is, amikor más már lemondott róla.


Vannak szüleim, akikért még felelősséggel tartoznék, de ők a tipikus lehúzó családtagok. Az utolsó pénzt az utolsó bőrt..

2016. aug. 7. 00:02
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

"De én nem a belső békét keresem. Hanem az értelmet abban, hogy miért érdemlek folyamatos szenvedést."

Kedves kérdező!

Tudom, nőként nehéz elfogadni, de nincs eleve elrendeltetés. A múltbéli kudarcok pedig nem életfogytos ítéletek, csak leckék, amikből tanulni kell. Te nem azéért szenvedsz, mert ezt érdemled. A párod nem azért halt meg, hogy neked rossz legyen. Nem veled akart kibäszni, hanem beteg volt, és a betegségek gyakori velejárója a halál. Természetes, hogy fáj a halála. Ilyenkor csak az idő segít. Ő a nagy gyógyító. Hagyni kell, hogy tegye a dolgát. Keresed a veszélyt? Ezzel csak az a gond, hogy nem minden veszélyes helyzet teremt halált. Van, ami "csak" rokkanttá tesz. Nyomorékká. Még több fájdalmat szerzel be magadnak. Akkor mi lesz? Jössz ide sírni, hogy ugyan mivel érdemelted ezt ki?

2016. aug. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves Miguel, könnyen dumál az, aki kigyógyult az agyhártyagyulladásból... Te szerinted nem voltál kiemelkedően szerencsés?!! Nem is értem, miért itt ba*zod el az idődet. Kárörvendesz, hogy másnak milyen szar?!!
2016. aug. 7. 17:20
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Őszintén sajnálom kérdező, ha soraimban kárörvendezést vélsz felfedezni. Igaz lehet, amit megállapítottál magadról:

"Közben mindenkivel cinikus vagyok, csak a hibákat keresem, mindent és mindenkit elítélően kezelek."

Én mindössze fel akartalak rázni, kirángatni a deprimáltságból. Hogy sprőd modorban tettem ezt? Igen! Sajnos így távolról ez az egyetlen mód, hogy segítsek; okot adok rá, hogy rajtam vezesd le a dühöd egy részét.

Tanár volt a párod? Nemrég megkerestek privátban is hasonló problémával, csak ott diák/tanár viszonylatban kérdeztek.

Egyébként én nem tartom olyan haj, de nagyon szerencsésnek magam, amiért kigyógyultam az agyhártyagyusziból. A halál ugyanis sokkal jobban fáj a hátramaradottaknak, mint annak, akit éppen elragad. Mi, férfiak, különben sem az élettiszteletünkről vagyunk híresek. Bennünk inkább a faj-, és nem a létfenntartás ösztöne diktál. Előbbiben meg már rég megtettem a magamét. :-))

Ami az időm elb*zását illeti; jobbára csak munkaidőm üres perceit töltöm itt, segítőkészségem, és tűnő grafomániám kielégítése céljából.

2016. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az utolsó pár sor zavart. Nyilvánvaló, ha magamnak keresem a bajt, és eközben történik valami, nem fogok idejönni nyafogni.


Ráadásul te nem a kérdésre válaszoltál. Legalább már tűnik.

2016. aug. 8. 12:37
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem a kérdésre válaszoltam?

"Ilyenkor csak az idő segít. Ő a nagy gyógyító. Hagyni kell, hogy tegye a dolgát."

Tudom, hogy közhelyszámba megy, de az egyetlen igazság ebben a témában.

2016. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!