Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt mások, akik elveszt...

Vannak itt mások, akik elvesztették minden reményüket, vagy soha nem is volt? Innen hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Egész életemben különc voltam; már 3 évesen sem akartam más gyerekekkel játszani, és ezek a különbségek a korosztályommal egyre csak fokozódtak. Mára annyira elszakadtam """a valóságtól""" (mi a valóság...), hogy még csak beszélni sem tudok senkivel. Senkinek nem tudom elmondani, hogy mit érzek vagy hogy vagyok, mert bár értik a szavaimat, nem értik hogy mire gondolok velük, nincs meg a kontextus - ezt sem igazán tudom megfogalmazni, egy katyvasz az egész. A beszéd talán nem jó kommunikációs forma.

Kb. 14 éves korom óta kisebb szünetekkel, de folyamatosan depressziós vagyok. Egyetlen kapcsolatom sem volt, sem párkapcsolat, sem baráti, ami kielégített volna, vagy tartós lett volna - ha pedig tartós volt (egy ilyen volt, már nincs), akkor úgy éreztem visszatartott, és nem is értettük egymást.


Nem látom a jövőm, azt sem tudom már, hogy miben vagyok jó. A jogi egyetemet ott hagytam. Nem tudom, mi lesz velem. Egy forintom sincs, úgyhogy nem tudom azt csinálni, amit szeretek. Egész nap a sötét szobámban ülök és próbálom valahogy tompítani a fájdalmat. Előző este / ma hajnalban valamiféle pánikroham tört rám (eddig soha életemben), ami az eddiginél is jobban összetört: hogy pontosan miért, ahhoz most túl sok háttér információt kellene leírnom. Nem tudom szavakkal megfogalmazni a kérdést, ami megszületett bennem akkor. Talán, hogy van-e bárminek bármi értelme, illetve, hogy szabad akarat nem létezik, és "ez az egész" egy egyirányú út, amiből nincs kiszállás, és az út mindkét vége gusztustalan, sötét és igazságtalan. Az út valamelyik végét választani kell, látszólag ellentétesek, de ugyanaz mindkettő.


Ha tehetném, most azonnal "megszüntetném a létezésemet", de ezt még öngyilkossággal sem tudnám elérni; ugyanarra az útra kerülnék vissza, a legelejére. Lényegében nem csak szabad akarat nincsen, de akarat sem. Talán a fizikai determinizmus ezt a jelenséget magyarázta, csak máshogyan...


Úgy érzem ettől a gondolattól megőrülök. Semminek nincs értelme. Enni sem akarok. Semmit. Ki akarok szállni ebből a "játékból".



Ha valakit érdekel, hogy miért "beszélek ilyen arrogánsan" (ahogy szokták azt mondani), vagy csak úgy általában miért ilyen elbäszott ez a szöveg, azoknak: INTP vagyok. I 99%, túlzás nélkül.



2016. aug. 8. 17:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hmmm. Egy-kèt momentum miatt át tudom èrezni èn is.

Tök szomorú elolvasni az ilyeneket.. Bár lehet csak nekem,meg mert ennyire ismerős a helyzet ès kicsit "szarul" èrint.. mindenesetre èrdekes. De a remèny hal meg utoljára,sosem szabad feladni:)

Aki beszèlgetne meg barátkozna..ilyesmik..nyugodtan írjon^^

23/l


ui: A monotonítás ès társai a legrosszabbak.. kellőèn átèrzem.

2016. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mint kisgyerekkor óta depressziós, magányos INTP partner az exisztenciális krízise mélyén, kimondhatom, hogy Elsanak igaza volt végig.


LET IT GOOOOO LET IT GOOOOOOOOOO


Persze ez nem olyan könnyű. És attól hogy ide leírom,nem fogod tudni azonnal meg nem történtté tenni a dolgokat(és sajnos gleccserkastélyt se fogsz tudni csinálni magadnak)


De figyelj. Egy nap, el kell érned azt a mélypontot, ahol megállsz, körülnézel, 46 másodpercig magad elé bámulsz, megvakarodd a feneked, és felmorransz: Oké.


És ehhez nincs más út, mint olyan mélyre ásni magad a legsötétebb gondolataidba ahogy csak bírod. Áss le Kínáig haver...vagy folytasd a megkezdett alagutat.


Miért? Mert mazochista vagy, minden INTP az. A pozitivitás nem hat ránk,depis INTPkre,szenvednünk kell ahhoz hogy meglássuk a fényt. Ez a mi keresztünk.


De hidd el,attól az Oké pillanattól kezdve minden könnyebb lesz.

2016. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel, és az alapján amit és ahogy írtál, valahol a holtpont közelében járhatsz és sztem átlendülsz majd rajta, onnan meg csak felfelé visz majd az út. Annyit irnék tanacsként, hogy a nagyon nehéz pillanatokban, ha mást nem is tudsz csinálni, de zuhanyozz le, aztán egyél valamit, máris könnyebb lesz. Hogy hogyan jössz ki a gödörből, az rajtad múlik, de sztem sikerülni fog, viszont arra ne számíts, hogy könnyű lesz. Azt is el tudom képzelni, hogy mire ezt a választ elolvasod, már túl vagy a nehezén.


Ha érdekel amúgy, én is intp vagyok, és úgy indultam el felfelé, hogy a végletekig kielemeztem magamat, az embereket, a világot, és az, hogy kialakult egy viszonylag fix világképem, elég támasz. Nem mondom, hogy minden oké, de nem is olyan nagyon szar.

2016. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én INTP lány vagyok, és elég nehezen barátkozom. Nekem csak ez az egy gondom van, hogy pl. lányokkal alig tudok barátkozni. Többnyire nem okoz gondot a kezdeményezés pl. a suliban..Próbálok ismerkedni, de ez nem tart sokáig, mert kimerülünk a témákban meg ilyenek.. Mostanában nem érzem magam annyira rosszul, én is olyan érzelmesebb intp vagyok... Nem érzem az életemet reménytelennek, mert rengeteg tervem van, inkább csak az igazi társas kapcsolatok hiányoznak. Pl. elmenni inni egy sört jó fej emberekkel meg hasonlók..
2016. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 ElectriGh0st ***** válasza:
Hát az INTP léttel eggyütjár a nihilizmus és hát ez durva frusztrációkat hozhat elő néha, de van az egész nihilizmusnak egy pozitív oldala is: A BŰNTUDAT HIÁNYA
2018. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ma nekem is hasonlô gondolatok fogalmazôdtak meg a fejemben...
2018. szept. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!