Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti szoktatok attól rettegni,...

Ti szoktatok attól rettegni, hogy esetleg hajléktalanok lesztek?

Figyelt kérdés
Mindkét szülőm rengeteget dolgozik, folyamatosan gyógyszert szednek, mert a magas vérnyomástól kezdve az ízületi betegségekig mindenféle problémájuk van. Édesapám néhány napja kapott egy enyhe stroke-t így még annyi bevételünk sem lesz, mint eddig volt és jó ideig nem is dolgozhat. Persze a legrosszabb, hogy még javában egyetemista vagyok, nincs munkahelyem, szóval teljesen kiszolgáltatott vagyok. Sokszor rettegek attól, ha beüt a krach, akkor rövid időn belül utcára kerülök, mert egy ismerősöm sincs, nemhogy barátom, aki segítene ha baj van. Legszívesebben kimennék külföldre, hogy ezt az ízig-vérig magyaros szenvedést és kilátástalanságot magam mögött tudjam (csak sajnos a nyelvtudásom nem az igazi). Joggal aggódok, mert ebben a balkáni országban a szociális védőháló egyenlő a nullával és gyakorlatilag semmi jövőképem, mert ha mégis sikerül megszereznem a diplomámat, mi a garancia, hogy lesz normális munkahelyem? Semmi.

2016. aug. 16. 13:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#10: Ha lenne ilyen megbízható ismerősöm, akkor ki sem írtam volna ezt a kérdést, azt hiszem ez teljesen evidens (4-5. sort ajánlom újraolvasni).
2016. aug. 16. 20:33
 12/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát igen, így nehéz, de kívánom neked, hogy sikerüljön valami jó megoldást és pénzkereseti lehetőséget találnod, hogy a szüleidnek is tudj segíteni.
2016. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert már voltam. Tényleg nem olyan nagy cucc, csak hirtelen minden elveszik, de onnan is talpra lehet állni. Most éjszakai munka és esti gimnázium mellett próbálom rendbe rakni az életem. Nekem sincsenek barátaim, családom se, csak egy listányi, komoly egészségügyi problémám (amivel alig akartak felvenni - de sikerült). Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Szedd össze magad és segítsetek egymáson. Nem szabad úgy hozzá állni, hogy "úgysem váltom meg a világot". Van, amikor áldozatokat kell hozni. És van, hogy a legcsekélyebb erőfeszítések már komoly változásokat hoznak. Az egyik előttem szóló remekül elmondta, hogy pontosan mit kellene tenned, azt javaslom, kövesd a tanácsait. A "történetem" csak egyfajta motiváció akart lenni, remélem nem baj, hogy megosztottam. Priviben írhatsz, ha szeretnél beszélgetni. :)


19/L

2016. aug. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

Még 2009 év végefelé majdnem az lettem én is, az ország politikai vezetésének a bal lépései miatt. Akkor a legtöbb ember megélhetését lehetetlenné tették. Kiszervezték alvállalkozások alvállakozásai alá akit csak lehetett és önadózó magán vállalkozásokba kényszerítették az az embereket a gyurcsányi irányelvnek megfelelően.


A jövedelmek rohamosan csökkentek és az árak, a megélhetés és a lakás fenntartás megfizethetetlenné vált 2008-ra, 2009 év végére.

Akkoriban (2004-2010 között) adósodtak el családok tömegesen. ha elvesztette valamelyik szülő a munkáját, a másikuknak felére csökkent a jövedelme, már nem tudták fenntartani a lakásukat és utcára kerültek. Ha felvettek a mindenkire korlátok nélkül tukmált hitelből, annak biztosan veszett mindene hamarosan és esélyesen az utcára került.

Sokan nem is gondoljuk, hogy akkor, az a politika termelte ki azt a rengeteg hajléktalan embert, akik akkoriban elárasztották az utcákat és az aluljárókat.


Abban az időszakban kezdtek menekülni innen az emberek a megélhetésüket keresve külföldön.


Az emberek jelentős részének a korábbi jövedelme 50-60%-al csökkent 2004-2005 környékétől kezdve.


Megszüntettek minden hazai, Forintban felvehető kölcsönt és helyette csak a banki körökben előre ismert és tervezett módon elszálló árfolyamhoz kötődő deviza hiteleket szabadították fel a nem devizában jövedelmet szerzők számára is felvehető hitel formában még a 2002-2004 utáni időkben. Akkor kezdtek innen külföldre menekülni az emberek, mielőtt elvesztették volna a lábuk alól a talajt és utcára kerülnek.

2016. aug. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%

Apád stroke-ot kap, erről csak az ugrik be neked, hogy mostantól még kevesebb lesz a pénz.

Magadon kívül másra nem gondolsz. Ezért barátaid sincsenek.

Remélem nemsokára hajléktalan leszel.

Az emberek többsége jól boldogul ebben a balkáni országban. Aki meg nem az kimegy külföldre. Te is kimennél. Ja, csak nem tudod a nyelvet. Kifogás mindig lesz. Tanuld meg.

2016. aug. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 homo ludensz ***** válasza:
100%

Sajnálom apádat.Nekem is volt stroke-m enyhe lefolyású és 58 évesen le % koltak. Szerencsére a fia a szomszédba lakik

és átnéz ha megjön a munkából. Akkor lenne nekem is félnivalóm ha ő is kimenne külföldre. Nem siránkozok de én 15 évesen már inas voltam,majd szakmunkás és képzeld el a nejem 13 évesen ahogy meséli az anyja személyijével éjjel havat lapátolt mert 6 -an voltak testvérek 1 fizetésre.

Megéltem itt Pesten a jegyrendszert mi 3 an voltunk fiúk és kenyeret,tejet jegyre adtak.Nyáron estefelé odaültek a nénik a sámlira a hentesbolt elé hogy reggel talán jut egy darabka hús mondjuk a kelkáposztához. 75dk. kenyeret adtak a jegyre.

Talán egy kicsit el kellene azon is gondolkozni hogy nagyon kevésből is életben lehet maradni. Lásd 10 féle gyógyszert szedek és nem két fillér kiváltani havonta de nem panaszkodom mert itt Pesten az 1 általánost úgy végeztem hogy azon a részen nem volt villany. Azután estin felvételeztem filozófiára,felvettek és kitűnőre végeztem. Építkezés,évhalasztás, ház lett de filozófus nem lettem. Nekünk és apádéknak mire volt garancia?

2016. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert már voltam csöves :)

8 Hónapig laktam egy Suzukiban a csömöri tó mellett egy szántóföldön az erdő mellett, és onnan jártam melózni!

Volt autóinverterem, laptop, ha netezni akartam beálltam a McDonaldshoz vagy a Burgerhez.

Szomszédba volt a Zosan, Ha kellett ott wcztem, és ásványvízzel mosakodtam. Hidegebb időszakban meg volt egy pótaksim, és arról ment egy fűthető pléd, és a hátsó ülések helyén aludtam. Kajálni is az osanba jártam. Aztán összejött egy albérletre való kaució végül..

2016. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
72%
A hitelek miatt hiába volt a nevemen egy ház, téglfalból nm lehet harapni, ott tartottam, hogy vagy a csekkek, vagy eszem. Én akkor kinéztem magamnak egy helyet koldulásra a Szent István körúton. De rendes volt a kisboltos, adott hitelre élelmiszert, kihúztam valahogy tavaszig. Akkor aztán döntöttem: ebből elég. Hónapokig tartott, de sikerült eladni a romhalmazt és vettem egy kisebb lakást. Egyszóval majdnem csöves lettem én is (a rossz házban nem volt normális fűtés, se kémény, a víz télen elfagyott és egyszer a villanyórában a szigetelés is. Nem volt sokkal jobb, mint a csövezés. De itt vagyok, élek és elátkoztam a konvergenciaprogramos jó anyukáját a Gy-féle kormányzatnak, hogy munkanélkülivé tettek.
2016. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!