Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziósan hogyan lehet...

Depressziósan hogyan lehet ismerkedni?

Figyelt kérdés

Egészségesen is nagyon nehezen tudtam barátokat szerezni, és a legtöbb emberrel úgy voltam, hogy pár beszélgetés után nem igazán érdekeltek tovább, nem volt kedvem hozzájuk. Kevés igaz barátom volt egész életemben, és most épp egy sincs.

Kb. 3 hónapja depressziós vagyok, az utóbbi hetekben rosszabbul lettem, és azóta abszolút nem tudok miről beszélgetni emberekkel. Ismerkedéskor mindig kényszerítem magam, hogy ilyen alap kérdéseket kérdezzek, hogy hol dolgozol, van-e tesód, mi a kedvenc filmed/könyved stb. Meg hogy egyáltalán válaszoljak mások kérdéseire. Tök aranyos emberek vannak a környezetemben, de mégsincs semmi kedvem hozzájuk, mert nem a barátaim, nem ismerem őket, nem bízom meg bennük. Viszont magányos vagyok.


2016. aug. 20. 15:36
1 2
 1/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
Depressziósan sehogy.
2016. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Aki depressziós az nem akar ismerkedni.
2016. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én se akarok, de magányos vagyok.
2016. aug. 20. 15:48
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ne sajnáld magad annyit és menni fog...
2016. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy elkezdesz kezelésekre járni. Akár gyógyszeresre, akár pszichoterápiára.


A depresszió nem jó dolog és x idő után a barátszerzés lesz kb. a legkisebb gondod majd.

2016. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
De én nem értem, hogy akarsz ismerkedni barátkozni, hogyha mind ellenszenvet és unalmat váltanak ki belőled az emberek? Azt írtad: "nem igazán érdekeltek tovább", "de mégsincs semmi kedvem hozzájuk", ilyen hozzáállással nem lehet. Az emberek nem hülyék, érzik, látják rajtad, hogy unod őket így nem fognak már olyan kedvesen hozzád állni.
2016. aug. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Járok kezelésre. Csak úgy tényleg nehéz ismerkedni, ha az emberek azzal támadnak nekem, hogy sajnáltatom magam. Érdekes módon aki pl. rákos, azt megértik, hogy nem tehet róla, hogy beteg, és támogatják. Aki depressziós, az meg le van nézve, hogy csak sajnálja magát és nem akar segíteni magán. Pedig ez rohadtul nem igaz.
2016. aug. 20. 16:51
 8/18 A kérdező kommentje:

Kb. az összes barátságom ugyanígy kezdődött, hogy az elején nem volt kedvem az adott emberhez. A legtöbben le is koptak, csak 1-2 ember akaszkodott rám, azoknak kényszerítettem magam, hogy írjak vissza nekik, vagy találkozzak, amikor elhívnak, de az elején sokáig nagyon feszült voltam a társaságukban, mert idegenek voltak a számomra. Aztán hónapok múlva elkezdtem fokozatosan egyre szívesebben írni nekik, meg én is találkozókra hívni őket, és hosszú idő után már a barátaimnak is mertem nevezni őket és beavatni őket a komolyabb dolgaimba, tanácsot kérni a problémáimra stb.

Annyi a különbség, hogy akkor nem voltam depressziós, voltak hobbijaim, csináltam dolgokat, tudtam és akartam is mesélni magamról, ha nem is komoly lelki dolgokról, de pl. egy könyvről, amit olvastam, vagy akármi. Nem mondom, hogy jobban meg tudtam nyílni, mert ez nem igaz, csak volt más, amiről beszélgethettem ahelyett, hogy megnyílok. Most viszont nem tudok, egyszerűen nincs erőm hozzá, és nem látom értelmét, bármennyire is logikusnak tűnik, hogy csak így tudnék barátkozni.

A pszichológus mondta amúgy, hogy keressek új barátokat.

2016. aug. 20. 17:40
 9/18 anonim ***** válasza:

7: Akkor tudom, hogy mi a gondod. Én is ilyen voltam és akkor jöttem rá arra, hogy mi a probléma, amikor elkezdtem gyógyszert szedni és kicsit másképpen láttam a világot + volt egy ismerősöm, aki szintén depressziós volt.


Aki depressziós észre sem veszi szinte, de mást nem is tud csinálni, csak siránkozni. Folyamatosan negatív, mindenben a rosszat látja és állandóan szomorkodik és szinte mindig ugyanoda lyukad ki az ember egy vele való beszélgetésben.


Amikor rájöttem erre, akkor vettem észre, hogy én is ezt csináltam és ezért utáltak meg hamar az emberek. Pontosabban nem is utáltak meg, csak elkezdtek kerülni, mert lássuk be egy ilyen gondolkodású ember nem a legszimpatikusabb és legfelvidítóbb.


Tanuld meg, hogy a kapcsolatokban sosem szabad teljesen őszintének lenni. Kicsit színészkedni kell, amíg nem jön zsigerből a dolog. Utána egyből meg fog változni a dolog.


Egyébként olyan embertől ne várd el, hogy megértsen, aki maga nem volt soha beteg. Rengetegen még manapság sem hiszik el, hogy ez valódi betegség, valódi tünetekkel és hasonlóan szar tud lenni, mint akár egy rákos megbetegedés. Ugyanúgy végződhet halállal akár öngyilkosság által, akár úgy, hogy különböző betegségek alakulnak ki miatta. Sőt, a rákos és egyéb megbetegedések többsége mögött is sokszor a depresszió áll (legalábbis a pszichológusom és pszichiáterem szerint).

2016. aug. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem barátkozás, kapcsolatok keresése előtt próbáld egy kicsit rendbe szedni magad. Én is depressziós vagyok, bár soha nem voltam semmilyen orvosnál, nem is fogok, de kb. kívülről látom magamat, hogy milyen vagyok, és hogyan viselkedek idegen emberekkel. Feszengek, értelmes mondatokat nem tudok kinyögni, zavarba jövök. Egy ilyen emberrel a többség még csak egy légtérbe sem akar lenni, nem hogy párkapcsolatot kialakítani. És azt is tudom, hogy milyen voltam, mikor nem voltam depressziós. Nem egy jó nőnek keltettem fel az érdeklődését, pusztán a humorommal, dumáimmal. Jelenleg elképzelhetetlennek találom azt, hogy a közeljövőben barátnőm, vagy akár haverjaim legyenek, mert tudom egy ilyen félszeg, unott, savanyú ember senkinek nem kellene. Holott én akár körbe utaznám a fél világot is, még ha ez kívülről nem is látszódik.

Ha "aranyos" emberek vannak a környezetedben, akkor nem értem miért nem tudnál velük társalogni. Nem bízol meg bennük? Mármint miben? Milyen titkodat tudnák kibeszélni? Ha van ilyen, akkor ne áruld el, de hétköznapi témákról, élet nagy kérdéseiről, hobbikról miért ne lehetne velük dumálni, főleg ha értelmesek is? Az én körömben évek óta nincs SENKI. Több munkahelyet váltottam csak azért, hátha találok egy jó fej társaságot, de semmi, mindenütt csak érdektelen idióták vettek körbe, akivel semmiféle normális témáról nem lehetett elbeszélgetni, csak a pletykálás, kinek mije van, mennyi pénze, vagy valamelyik nem normálatlan műsorról.

2016. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!