Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek így? Teljesen...

Stewie200 kérdése:

Mit kezdjek így? Teljesen magam alatt vagyok!

Figyelt kérdés
20 eves vagyok, az idei tanevben fogok erettsegizni. Az elozo sulimban (ahol amugy az alom szakmamat tanultam) megbuktattak mert balesetem volt es nemtudtam bejarni. 2014 szeptemberetol jarok ebbe az uj suliba, de egy remalom az egesz. A 24 osztalytarsbol 2-vel vagyok joba, sajnos a tobbseg a tipikus "anyuci-apuci eltart" ujgazdag tipusu emberek..teljesen lehuznak,es meg a szakmat is utalom de nem volt mas lehetosegem a kornyeken... Az az almom hogy erettsegi utan Budapestre mehessek tanulni,es dolgozni,mar ki is neztem hova szeretnek. Kiskorom ota ez az almom hogy oda menjek.. de a szuleim nem tamogatnak benne, se penzugyileg,se mashogy. Iden nyaron is ott dolgoztam, es nagyon jol ereztem magam, korulvettek az igazi barataim, a baratnom, unokatesom (nala laktam), es az o baratai. Nem reg ertem haza, es teljesen maganyos vagyok..nemsokara minden kezdodik elolrol... Az idegessgtol mar mindennapos nalam a siras,es neha csak akkor erzem jol magam ha iszok kicsit.. Nemtudom mit varok,hogy most ezt leirtam, talan csak egy kis biztatast hogy sikeruljon az egesz es boldog lehessek. :) koszonom ha elolvastad

2016. aug. 23. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, hogy jó jegyeid legyenek, aztán felvételizz pestre. Mehetsz koliba, a suli mellett diákmunkázni, vehetsz fel diákhitelt, kérhetsz szociális támogatást, ha úgy van, kaphatsz ösztöndíjat majd ha ott is jól tanulsz. Nem egyszer az tény, de rengeteg ember végzett már egyetemet szülői támogatás nélkül. A suli utolsó évét, meg már fél lábbal és 0 baráttal is túléli az ember,hidd el ezt tapasztalatból mondom. Fektesd minden időd a tanulásba, az megtérül. Egyrészt eltereli a figyelmed a többiekről, másrészt jobb lesz a jegyed és így felvesznek majd pestre.
2016. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindig gondolj a kitűzött célra, és arra, hogy el fogod érni, valósíttsd meg az álmaid. Ne hagyd, hogy negatív emberek lehúzzanak mentálisan. Nem sok embernek adatik meg, hogy olyan életpályát járjon be, ahol minden klappol, ahol nincsenek akadályok. A te utad kissé rögösebb, sokat kell tűrni, de ha kitartó vagy sikerrel jársz, ez vezéreljen.
2016. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Az a baj hogy sokan le is neznek mert szakkozepbol szeretnek tovabbtanulni... Arrol nem is bezelve hogy utalom ezt a szakmat amire jarok,ezert is kineztek maguknak :(
2016. aug. 23. 17:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem, honnan máshonnan tanulnál tovább? A szakközép vagy a gimi ad csak érettségit, nem? Előbbiből legalább szakmával a zsebedben indulsz útnak... vagy még mindig az a sztereotip baromság megy, hogy a gimi "jobb" meg "nehezebb"?
2016. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokan mondják, hogy ne törődjél velük. Hidd el én tapasztalatból tudom, hogy nem ilyen egyszerű. Mindig a jövőd legyen a szemed előtt. Egy év szenvedés(igy lehet soknak tűnik) nem nagy ár azért, hogy jó életed legyen. Viszont az italt az nagyon gyorsan felejtsd el. Én dolgoztam olyan emberrel aki konkrétan az alkoholnak élt. A munkából is elment csak azért, hogy igyon. Beszélj a barátaiddal vagy azokkal akiket ott ismertél meg Budapesten. Próbáld meg jól érezni magad. Remélem segitettem!
2016. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4.-es: szakmat csak akkor kapok ha +1 evet ra huzok, ami kizart mert undorodom ettol az egesztol... erettsegivel megyek tovabb :)

5. Es a tobbiek: koszonom a valaszokat, rajta leszek a dolgon,hatha sikerul!

2016. aug. 24. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!