Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosság elkövetése...

Az öngyilkosság elkövetése bátorság vagy gyávaság, vagy helyzettől függ?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 18:32
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Gyávaság és gyengeség. Ezt úgy állítom, hogy mentálisan beteg vagyok és nagyon sokszor gondoltam már arra, hogy mi lenne, ha megtenném. De nem teszem meg, mert nem akarok ezzel örömöt okozni az ellenségeimnek és hiszek abban, hogy egyszer még megváltozhat minden. Én azt vallom, hogy nem ok nélkül vagyunk itt, ezen a Földön. Szerintem a számunkra jó és a rossz dolgok is mindig okkal történnek. Gyávaság lenne, ha elmenekülnék a szomorúságom, a kudarcaim, a problémáim, az emlékeim és az engem bántalmazó személyek elől. A folytatáshoz sokkal több erő kell, mint ahhoz, hogy egyszer a sínekre feküdjek. Nekem ez a sorsom, mindennek így kellett történnie. Kötelességem szembenézni az előttem álló életemmel. Hiszek abban, hogy nem a semmiért szenvedek. Aki öngyilkos lesz, az gyenge, mert nem képes tovább folytatni a küzdelmet és mert nem mer szembeszállni a félelmeivel.
2021. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!