Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van így értelme az életemnek?

Van így értelme az életemnek?

Figyelt kérdés
Alig sikerült valami az eddigi életemben, azon kívűl számtalan kudarcélményem volt, főleg az utóbbi időkben. Nincsenek barátaim, és igazán jól nem is emlékszem mikor éreztem magam utoljára. Zárkózott lettem pár év alatt, amíg szinte minden nap engem piszkáltak az iskolában, és nem tudok beszélgetni senkivel, még a szüleimmel sem. Sokat gondolok az öngyilkosságra, de nem akarom megszerezni a szüleimnek és a többi rokonomnak azt az örömöt, hogy részt vehessenek a temetésemen. Egyszóval gondolok rájuk, de mostmár magamra is szeretnék, és én már nem tudom, hogy és mit tegyek.

2016. szept. 10. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2016. szept. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Még találhatsz barátokat.
2016. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Ha iskolás vagy, nem lehetett annyi kudarcélményed, hogy öngyilkosságba vetemedj! Menj szórakozóhelyekre, csoportos tevékenységekre, hogy új arcokat ismerj meg! De legfőbbképp légy nyitott! :D (Senki nem fog örülni a temetéseden, hidd el! Attól, hogy úgy érzed nem szeretnek, pont az ellentkezőjét érzik!)
2016. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ülj le egy üveg pia mellé, aztán kulturált fogyasztás mellett gondolkozz el, hogy egyáltalán ki vagy, mit, miért rontottál, rontasz el.

Mik a képességeid, mire lehetnél képes, merre kellene elindulnod.

Szerintem a biztonságérzet egyik alapja az önállóság.

Törekedj arra, hogy legyen egy épkézláb szakmád, amivel lehet azért pénzt keresni. Nem feltétlenül diploma, lehet szakmunka is(ne úgy állj hozzá, hogy jaj életm végéig, mert váltani lehet).

Ez szerintem nagyban befolyásolja egy ember önértékelését, hogy el tudja mondani magáról, hogy megáll a saját lábán.

Utána már kis erőt fordíthatsz arra, hogy eljárj sportolni, valami olyat, ami férfias kiállást ad.

Töltsd fel a ruhatárad kicsit újabb darabokkal.

Barátkozz a munkatársakkal, járj el velük szórakozni.

Ott úgy is lesz egy menő, aki majd intézi a nőket.

Aztán így szépen sorban.

2016. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gondolsz magadra. Akkor is gondoltál, mikor ezt kiírtad. Nem csak gondoltál magadra, hanem sajnáltad is magad, de nagyon.

Változtass azon, ami most neked nem jó. Ismerj meg új embereket, próbálj meg olyan célokat kitűzni magad elé, amik nem elérhetetlenek. Öngyilkos gondolataid ne legyenek, mert egy, öngyilkosságot elkövetni bűn, kettő, honnan tudod, hogy nem-e vált volna belőled híres ember, ha nem ölöd meg magad. Csak rossz oldala van az öngyilkosságnak!!

Senki sincsen, aki szeretne? Vagy úgy érzed, hogy senki sem szeret?

Hát, pedig próbálj megbocsátani azoknak, akik bántottak, aztán próbálj megnyílni mások fele! Biztos vannak olyanok, akik szívesen ismerkednének veled :)

2016. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ja és igen, 17 éves vagyok és fiú.

2016. szept. 10. 17:36
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Soha ne magadat hibáztasd!
2016. szept. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kóboráramszelidítő válasza:

Na figyelj csak!

Én 17 évesen szinte ugyan ezt éreztem magamban.

Most 49 vagyok.

Fogtam egy füzetet és egy tollat és kiírtam magamból minden gondolatomat, őszintén, ahogy jött. Tényleg ahogy jött!

Ez ment hetekig, ahogy épp eszembe jutott, írtam és írtam.

Kiírtam a bánatom, megkönnyebültem.

Majd találtam valami elfoglaltságot, amibe bele tudtam temetkezni, én éppen szerelni szerettem, hát szereltem, terveztem. Majd jött valaki, aki szintén szerelt és már együtt szereltünk és beszélgettünk.

És már nem is voltam egyedül...

2016. szept. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Írj, ha gondolod! 21/L
2016. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Leszünk együtt öngyilkosak? (Már próbáltam)
2016. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!