Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyre jobban úgy érzem, hogy...

Egyre jobban úgy érzem, hogy így magányosan semmi értelme az életemnek. Mit tehetnék? Van még bármi értelme?

Figyelt kérdés

Nagyon sivár, monoton, ingerszegény életem van. Minden egyes hétköznapom azzal telik, hogy végrobotolok órákat az iskolában (amivel amúgy nem lenne bajom, ha nem viselkednének ennyire bunkón ott velem), aztán jövök haza. Itthon meg belehalok majdnem az unalomba és csak internetezek a tanulás után, meg tv-t nézek. Dehát számomra ez a virtuális világ nagyon unalmas már, én a való életben szeretnék élni. Internetes haverjaim vannak, de azok ahelyett hogy kedvelnének, inkább örülnek szerintem ha elköszönök a beszélgetés végén.

Itt élőben senki se kedvel, mindenki furcsán néz rám, röhög rajtam a hátam mögött, kb. kijelenthetem én vagyok a környék nyomorékja, akiről sokan tudják hogy ki, és mindenki nyomoréknak tartja.

Költözésre éveken belül esélyem sincs, az anyámék nagyon itthonra kötnek, simán elutazni se engednek kicsit távolabbra egyedül.

Úgy érzem semmi értelme az életemnek, így 18 éves létemre már kéne, hogy legyen egy nagyobb társaságom mint másoknak. Az élet célja szerintem, hogy az ember felépítse jól az életét, és minél több dolgot elérjen, hát én szerintem semmit se érek el így, magányosan.


2014. nov. 4. 18:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Ha történik is velem valami szokatlan, az minden esetben valami negatív dolog (pl. egy hozzám közelálló személy rosszulléte, veszekedések, egyebek).
2014. nov. 4. 18:56
 2/8 anonim ***** válasza:
Én kilázatdat anno elég hamar hogy ne legyen ilyen otthonkötés vagy mi.
2014. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Nem vagy magányos, gondolom rokonaid/szeretteid vannak, .. róluk nem írtál semmit, így azt feltételezem, hogy velük nincs gondod és szeretnek téged, "nézz" pl. rájuk és velük foglalkozz, ne azokkal, akik ilyen érzéseket váltanak ki belőled.

2. 18 évesen, ha te unod a netet, haverok meg nincsenek lehetne annyi eszed, hogyha élni akarsz, akkor kezdj el élni...mozdulj ki egyedül, ha kell. Menj el kirándulni, egy moziba, de akár diszkóba is...szerezz új ismeretségeket.

3. Esetleg, ha ilyen sok szabadidőd van suli mellett, hogy ráérsz ilyen hülyeségeken agyalni, vállalhatnál vmi diákmunkát, ott is egyrészt nem unod magad, másrészt szintén új emberekkel ismerkedhetsz össze.


Végül, de nem utolsó sorban..., mindig van az életednek értelme, soha ne add fel.

2014. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Fiú vagy vagy lány?

Miért nem próbálkozol veled egykórúval barátkozni?

Menj el disco-ba meg ilyen bulikba! :)

2014. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet sokkolóan hangozhat, de senki se okkal jött a világra. Pont ezért annyi értelme van az életnek amennyit adsz neki. Hogyne lenne? Ha nincs akkor keress :D
2014. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fordítsd ezt az időt a hasznodra, ne unatkozásra meg netezése, tv-re. Sportolj, tanulj nyelvet, művelődj, menj el a könyvtárba, végezz önkéntes vagy diákmunkát. Ha elfoglalod magad ahelyett, hogy sajnálkoznál sanyarú sorsodon, meglátod majd, hogy ha nem ezen jár állandóan az agyad, megtalálod a helyes, kiegyensúlyozott utat és a barátokat is.
2014. nov. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
De van. Amit az előző hozzászóló írt... azt fogadd meg! :)
2014. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

írj nekem! ezt kb mintha én írtam volna

:')

2014. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!