Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van értelme az életnek, és ha...

Van értelme az életnek, és ha van mi az?

Figyelt kérdés

2016. szept. 17. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%

Igen.

A személyiségbeli fejlődés.

További kérdésekre válaszolok privátban. (Nem tudsz olyat kérdezni amire nem tudnék megfelelő választ adni.)

2016. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
23%
Van, de emberi tudattal ez felfoghatatlan, így sosem tudjuk meg.
2016. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Az életnek nincs eredendő értelme. A te életednek lehet értelme, de az nem az (általánosságban vett) élet értelme, hanem egy csupán rád vonatkozó dolog.


A saját életed értelmét a te dolgod megkeresni.

2016. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
Igen, a reprodukció. Minden más körítés. Ezért nem jó magányos férfinak lenni.
2016. szept. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#2


Albert Camus, te vagy az? :D

2016. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es,ezzel egyetértek
2016. szept. 17. 19:05
 7/18 anonim ***** válasza:
68%

Ha a reprodukció az élet értelme, az aszexuális emberek élete értelmetlen? A nemzése képteleneké?


Ha reprodukálunk, akkor mi van, mi lesz? A fajunk fent marad, de miért, mi céllal?

2016. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
Miért kell, hogy mindennek értelme legyen? Nem egy tudattal rendelkező lény teremtette az életet, szóval nincs célja. Csak van és kész.
2016. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 elwera ***** válasza:
44%
Szerintem nincs semmi értelme.
2016. szept. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, az enyémnek eddig nem sok értelme volt, csak azzal foglalkoztam, hogy mindig jól érezzem magam, zabáltam, utaztam, buliztam, stb, mindenkit leszartam. Semmirekellő alak vagyok, nem túl hasznos tagja a társadalomnak, de hát végül is jól elvagyok, így is lehet élni. Hogy magának az életnek mi értelme van, azon felesleges gondolkozni, inkább azon érdemes, hogy egy adott egyén mi értelmet talál a saját éltében, mint ahogy azt írtam ,az enyémben eddig nem sokat találtam, de sose lehet tudni, mit hoz a holnap. Akármilyen link alak is vagyok, lehet ,hogy egyszer mégis valami jót fogok tenni, amivel boldoggá teszek másokat és ezáltal magamat is. Szerintem akinek sikerül eljutnia az igazi boldogsághoz és hosszútávon meg is tudja őrizni, az már egész biztos, hogy úgy érzi, mintha lenne értelme az életének, aztán persze fene tudja, hogy valójában is van e értelme.
2016. szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!