Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Veletek is volt már olyan,...

Veletek is volt már olyan, hogy kiköltöztetek külföldre, majd szinte minden itthoni kapcsolat megszakadt a barátaitokkal? 22L

Figyelt kérdés

Viszont az új országban sem voltak barátaitok, szinte minden nap egyedül voltatok, nem jártatok el sehová.

Hogy tettétek magatokat túl ezen? Én nagyon nehezen viselem. De nem akarok visszamenni Magyarországra. Igazából nagyon szeretek itt külföldön élni, csak a magány az egyetlen problémám.


2016. nov. 10. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem volt még velem ilyen.
2016. nov. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem kellett hozzá külföldre költözni.
2016. nov. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nekem elég volt Pestre költözni másfél évig, kikoptak a barátságok. azóta itthon élek, de nem igazán érdekelnek azok akik akkor le se t-ojtak.

amúgy a barátság két irányba kell, hogy működjön-ha te keresed őket akkor máskor ők téged és fordítva, a fene megette, ha már csak te írogatsz rájuk és ők rád max a szülinapodon egy évbenn egyszer-ez tapasztalatból mondom.

fogd fel úgy, hogy most szépen az élet kiszűri mellőled a sejejteset. akik igazi barátaid azok megmaradnak, lehet csak 3an maradnak a mondjuk 30ból, de azokra legalább minden időszakban-jóban-rosszban tudsz számítani.

amúgy meg skype-olj esténként én azt csináltam.

2016. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval !
2016. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Inkább én irogattam rájuk, érdeklődtem felőlük, de a letojást kaptam. Aztán egy idő után már úgy voltam vele, hogy oké, nem erőltetem, nem foglalkoztam már az egésszel. Jelenleg meg senki nincs, akivel beszélgethetnék, kimozdulhatnék stb.
2016. nov. 10. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:

#3as vagyok, akkor szerintem próbálj abban az országban lévő magyarokkal megismerkedni, vannak fbook csoportok, de azért óvatosan az ismerkedéssel, sajnos a magyar sokszor a magyar farkasa, főleg külföldön.

amúgy a magány, főleg ha idegenhelyen vagy egy elég jó karakter építő, felnőttebbé tesz és rengeteg tapasztalatot szerzel és bátrabb magabiztosabb leszel. most még kicsit pánikolsz,de ha tényleg nem akarsz hazajönni M.o.ra, akkor vhogy ki kell építened a szociális hálódat ott ahol épp vagy. ha van vmi hobbid akkor keress rá neten a közeledben, hátha vannak ilyen rendezvények, így könnyebb ismerkedni. én 2éve költöztem Pestről haza vidékre és én grafológus vagyok és 2szer ha voltam ilyen rendezvényen, de pont két jó barátnőt is találtam akik mai napig érdeklődnek irántam és én is tartom velük a kapcsolatot. jó ha van eleve bennetek vmi közös.

2016. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálam is elkoptak a haverok, amikor kiköltöztem, de a tényleges barátaimmal azóta is (már évek óta) tartjuk a kapcsolatot. Évente párszor találkozunk, heti-havi (egy barátnőmmel hetente szoktunk 2 órát, a többiekkel ritkábban) szinten Skype, Whatsappozunk is így a hét közben néha.


Helyben is lettek haverjaim, bár velük nem alakult ki olyan mély kapcsolat, de van kivel programot csinálni általában. Viszont azt hozzátenném, hogy 1-2 évig tartott idáig eljutni - kollégák között is lett haverom, illetve mindenféle random szituációkban is megismerkedtem emberekkel, Couchsurfingen a városom üzenőfalán, Couchsurfing találkozón (itt hetente vannak, ahol élek) is tettem szert haverokra, aztán később azok haverjaival is megismerkedtem.. Lassan, de biztosan sikerült, de ehhez keresni kell a lehetőséget és nyitottnak kell maradni. Megkérdezhetem, hol élsz? Ahogy az egyik válaszoló írta, magyar csoportok is vannak egyébként szinte mindenhol (nagyobb helyeken legalábbis), érdemes rákeresneded.

2016. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat :)

Bécsben élek.

2016. nov. 10. 19:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Engem nem fenyeget ez a veszély, mert nincs egy barátom sem.
2016. nov. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerezz más barátokat!
2016. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!