Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan legyek buldog? Azt...

Hogyan legyek buldog? Azt érzem nem vagyok. Tényleg döntés kérdése a boldogság?

Figyelt kérdés
Igazából nincs kedvem boldog lenni, nincs energiám ehhez. Ötlet?

2016. nov. 13. 03:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én inkább puli lennék, az aranyosabb.
2016. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Máté evangélium 5:3 "Boldogok, akik tudatában vannak szellemi szükségletüknek."

Hol található? A Bibliában olyan szellemi táplálék van, amely pontos ismerete lehetővé teszi, hogy részese legyél a következő ígéretnek.

37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nincs többé gonosz. Nézed a helyét és nincs sehol. A szelídek pedig öröklik a földet és gyönyörködnek majd a béke bőségében."

2016. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A puli nem jó!

Először csokival kínálják, de csak azért, hogy megtudják, melyik végén van a szája, és hol lehet belerúgni! :)) Szegény!

2016. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A puli (beceneve:buli)



Ez a kíváncsiskodó, nagyon élénk, nagyon játékos fajta bizony Magyarországról származik. Legyünk büszkék rá!



Nagyon intelligens és gyorsan tanul, élénk fürge állat. Lelkes, csomó energiával rendelkezik. Társaságkedvelő, édes, kedves természetű. Gyors, agilis, jó állóképességű. Ugyanakkor akaratos is lehet, vagy nagyon magabiztos, illetve túlzottan igényes, ami a nevelését megnehezítheti. Játékos. Ez a bozontos szeretetreméltó vidám természetű kis élőlény nagyon szeret játszani, sok és rendszeres foglakozást, igényel a gazditól.


Kíváncsiskodó természete miatt biztonságos helyen kell tartani.


Tapasztalt és magabiztos, következetes a jó gazdi számára. Stabil természet eléréshez korai szocializáció javasolt. Alkalmas őrző kutyának.


Jól kijön a nyugodtabb gyerekekkel, más állatokkal. A nyájőrző, terelő ösztöne miatt igyekszik mindenkit „csordákba” terelni. Nálánál kisebb méretű állatokat nem szabad rábízni, nagyon valószínűleg elkezdi kergetni őket. Idegenekkel óvatos lehet.


Habár kicsit rakoncátlan, csintalan, rosszalkodó is lehet, ez a rendkívül élénk vidám kutya ideális társa lehet annak a gazdinak, aki nem sajnálja az időt, hogy játsszon, foglalkozzon vele, ugyanakkor erőskezű és magabiztos.


A puli a jó szóból is ért - a goromba bánásmódot nagyon megsínyli. A családhoz tartozókat hatalmas ovációval fogadja, testbeszéde összes elemét bevetve: pörög, pattog, grimaszol és jellegzetes „csivogó" hangon ugat. A gazdáját üdvözlő pulira jellemző a „mosolygás", azaz hogy ilyenkor örömében az ínyét felhúzva az összes metszőfogát megmutatja. A kifejlett, sőt az idősebb állatok is derűs, mókázó kedvűek, gazdájukhoz szertelenül bújnak, dörgölőznek, a háznál élő kutyatársaikkal boldogan játszanak. Megkedvelik a család cicáit is, és ha azok is akarják - játszópajtások lehetnek.

2016. nov. 14. 18:17
 15/16 A kérdező kommentje:
A'szem puli leszek! :)
2016. nov. 14. 18:21
 16/16 A kérdező kommentje:

Egy antológiában franciául olvastam a finn költő alábbi versét, és annyira megtetszett, hogy nem bírtam le nem fordítani. Hasznos vers is, kicsit tükörbe nézve ki-ki megírhatja állati önjellemzését…


Pentti Holappa

BULLDOG


Nem is európai az olyan ember, aki nem köt

nyaka köré nyakkendőt minden reggel. Ma reggel,

minthogy európai vagyok, megnéztem magam a tükörben,

és megállapítottam, hogy napról napra egyre nyilvánvalóbban

hasonlítok egy bánatos bulldogra.

Ugyan ki látott már bulldogot mosolyogni?

Mi jól tudjuk, hogy ronda világba születtünk,

s küzdenünk kell. Véreres tekintetem elárulja,

hogy leginkább elhevernék a széna közt ellenségemmel,

a bikával, és a csillagokra gondolnánk mind a ketten.

2016. nov. 15. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!