Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Iskola para, élet?

Iskola para, élet?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy iskolában elkap a "félsz"? Úgy érzem nagyon ráparázok pl már egy névsor olvasásnál is stb, ha kérdeznek válaszolok de magam sem tudom honnan jönnek azok a szavak egyszerűen leáll az agyam és mondom a kerek mondatokat. Viszont nagyon szorongok elötte és utánna is, az osztályban ismerkedem de csak a számomra szimpatikus fajtával, úgy érzem a többi lenéz ezért, hátam mögött gúnyol,hibáimat keresi. Sokat tudnék mesélni azis sokat jelent ha meghallgatna valaki. Köszönet előre! 16F

2016. nov. 28. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Nekem írhatsz.

Szerintem ez a probléma a mai oktatási rendszerrel. Bele nevelik az emberbe ezt a fajta félelmet és megfelelési kényszert. Tini korra két felé ágaznak az emberek. Az egyik fél mindentől mint te, a másik pedig lázadásképpen sz*arik bele mindenbe (én például kicsit ilyen vagyok).

Ha túl sokáig van ez nagyon akkor persze mindkettő verzió keresi a megoldást. És ki hol találja meg. Valaki drogokhoz is nyúl ezért.

Tudod, én középsuliban egy dolgot tanultam meg. Bármit csinálsz, bárhogy próbálkozol sose lehetsz olyan akit mindenki szeret, akiről mindenkinek csak pozitív véleménye van. Az sokkal fontosabb hogy kiállj magadért, és ne vegyél túl komolyan senkit magad körül.

Ha problémája van a tanárnak azt meg lehet beszélni, ha erre sem képes akkor miért érdekelne a véleménye?

Ha a többiek a hátad mögött kibeszélnek akkor miért akarnál nekik megfelelni?

Te egyértelműen negatív véleménnyel vagy ezekről az emberekről (akkor is ha félsz tőlük). Akiről meg negatív véleménnyel vagy az miért érdekel ha ugyanúgy van veled?

Nagyon régen 4-5 éve én is rástresszeltem az ilyenre. De nem szabad. A lényeg hogy úgy éld az életed hogy a saját erkölcsi normáidat tartsd be, ne engedj belőlük. Onnantól kezdve pedig ne érdekeljen. És ha valaki bánt bármilyen módon akkor ne félj neki visszavágni. Fölösleges az életet csak túlélni, mert úgy is meghalunk.

Ha konkrét dolgok is vannak amiket megosztanál, úgy érzed tudnák segíteni akkor írj nyugodtan.

2016. nov. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
írj :)
2016. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ezeken gondolkodtam már énis, úgy éreztem én vagyok egyedül ilyen válogatós a barátkozással kapcsolatban... az nem is akkora probléma mostmár viszont azt nem értem miért ennyire mádak az érzésrim itthon és bent a suliban.
2016. nov. 29. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz!
2016. dec. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!