Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan azonnal hajléktalan lenne, ha a szülei és testvérei meghalnának?

Figyelt kérdés
Most belegondoltam, hogy eltartottként, nulla végzettséggel, ha most a szüleim és testvérem eltűnne az életemből, akkor pár hónapon belül vinnék is a fejem felől a házat, mert nem tudnám magam fizetni a kiadásokat, munkahelyet meg nem találnék diploma hiányában (egyetemista vagyok). Rokonaim nem valószínű, hogy elszállásolnának, spanjaim - akikre számíthatnék - meg abszolút nincsenek. Van köztetek ilyen kiszolgáltatott ember? Ilyen esetben ha beüt a krach, akkor azonnal hajléktalan lesz az ember vagy valami csoda folytán vissza lehet mászni a gödörből. Mit érdemes ilyen szituációban tenni? Azonnal értékesíteni a házat (mielőtt áron alul elárvereznék) és újrakezdeni nulláról az egész életemet? Kíváncsi vagyok a javaslataitokra, mert amúgy semmit nem tudok a való életről.

2016. dec. 9. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim erre az esetre kötötték az életbiztosításuk, és tudom azt is ha így történne baleset folytán lenne annyi pénz hogy valahogy egy darabig lennék. De én nem ezen agyalok, én a helyedben azon agyalnék hogyan kerülhetem ezt el, mindig kell lenni egy "B tervnek". Te is ezt keresd...
2016. dec. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel gyakorlatilag mindenki így van, amíg fel nem nő és a saját lábára nem áll. Szerencsére igen ritka, hogy valakinek az egész családja egyszerre dobja fel a pacskert.
2016. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem azonnal, de nagyon hamarosan. Nem tudom, hogy a bank mikor teszi rá az örökölt pecóra a kezét, ha az örökös tartozása már x éve végrehajtás alatt van (csak nincs miből, mert nincs a nevemen még semmi).

Szóval ha nem hagynak időt, hogy eladjam normál piaci áron, akkor elárverezik p|csapénzért majd :'((

Azt meg tudjuk, hogy az ilyen árveréseken a csókosrokon pereputty harmadáért jut hozzá az örökül hagyott ingó/ingatlan eszközökhöz ugye.

2016. dec. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
a szükség nagyúr,el vállalnék akármilyen szar melót h fenn tudjam tartani magam.
2016. dec. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"A szüleim erre az esetre kötötték az életbiztosításuk..."

Ja, csakhogy az én "drága" szüleim semmilyen életbiztosítást nem kötöttek. -_-


"a szükség nagyúr,el vállalnék akármilyen szar melót h fenn tudjam tartani magam."

Kis naiv. :D Ma már a 60 ezret fizető 12 órás takarítói munkához is kis túlzással diploma szükségeltetik.

2016. dec. 9. 20:32
 6/15 A kérdező kommentje:
De a lényeg, hogy 100-120 ezer alatt egymagam már rövidtávon sem tudnám fenntartani a lakásunkat.
2016. dec. 9. 20:33
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Az természetes, hoyg nem tudnád fenntartani a jelenlegi lakást. Ezért azt el kell adni, meghúzni magad egy szobában (NEM lakásban) és akár alkalmi munkákat is elvállalni.


Emellett - mivel rájöttél, hogy semmire nem jutottál eddig -, okosabban tennéd, ha elkezdenél tanulni, szereznél egy normális szakmát és nem arra alapoznál, hoyg majdcsak eltart valaki...

2016. dec. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Nekem az volt a "B tervem" és ma is az rendkívüli esetekre hogy például a szülői házban bármikor csinálhatom az önellátó parasztgazdaságot. Vagyis pénzteremtési kényszer nélkül is megélnék ott. Ha kikapcsolnák ott a gázt mert még az alapdíjat sem tudnám fizetni, akkor azt mondanám hogy "Hála Isten", így legalább több csekket nem küldenek. És fűtenék a kertben termett fával ahogy ma is teszem ha hétvégente visszanézek a ma már üres házba. Így fűtöttünk régen is.

De a pénzteremtési kényszer sosem tetszett, például hogy bármilyen munkát el kell vállalni mert a számlák jönnek. A szabad és független parasztgazdaság, a kertben megtermelt élelem, a saját kutakból nyert víz, stb. ezek mind megnyugvással töltenek el. A természetben érzem magam ilyenkor, persze megfelelő kényelmet és komfortot teremtve de akár pénz nélkül is. Főiskolai diplomával sem érzem ezt rangon alulinak, sőt üdülésnek érzem.

2016. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

közértekbe ilyenekbe,hogy tesco,spár valószínűleg felvennének azonnal.

ott meg a próbaidő után kapnál kb 120-125 nettót.

raktárosnak is elég gyorsan felvesznek nulla tapasztalattal.

ebből meg kijön a rezsi ha saját lakás és a kaja.

más nem,de életben maradáshoz elég.

szóval ez a diplomás megjegyzésed ökörség.

2016. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsük el, hogy nem árt hozzá legalább egy kicsit egészségesnek lenni. Vannak olyan - maradandó - állapotok, amik a leszázalékoláshoz kevesek (ami amúgy is éhenhalás), a munkához meg több, mint elegek, tehát hogy ellehetetlenítsék akár a teszkós árufeltöltést is. Ez persze nem általános, de rám pont igaz.
2016. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!