Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt későn született...

Vannak itt későn született emberek?

Figyelt kérdés
Úgy érzik fiatalon, fiatal felnőttként, hogy nem tudnak alkalmazkodni az adott kor elvárásaihoz, más korba éltek volna inkább.
2016. dec. 13. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én, csak aztán rájöttem, hogy a világháború se volt vicces.
2016. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tothp ***** válasza:
87%
szerintem ezen minden ember átesik egyszer. De légy nyugodt, más kor is csak azért látszik szépnek, mert nem benne élsz. Amit mai fejjel tudsz róla az eléggé kevés ahhoz képest, mint az akkori hétköznapi valóság.
2016. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%

Jelen :)

Mióta az eszemet tudom azóta így érzem. Most 19 éves vagyok, nemsokára 20 leszek, bár legtöbbször öregnek érzem magam. Tudom, nem éltem a régi időkben de az elmondások, történetek, sztereotípiák alapján teljesen jobban éreztem volna magam benne.


Engem legjobban az zavar, hogy már lassan szó szerint minden számítógéppel működik.

Oké, hogy vannak dolgok amiket gyorsabban el lehet intézni és ha szükségem van valamire amit a közelben nem kapok akkor rendelek a netről de kb ennyi előnye van az egésznek. Ennél több hátránya. Például ha lefagy a rendszer, elmegy az internet, meghibásodik a gép akkor lehet várni fél napot, hogy elintézzek valamit amit gép nélkül maximum 10 perc alatt el lehetne intézni, gép nélkül minden el van lehetetlenítve. Az is eléggé bosszantó, hogy minden sz*rt ellenőriznek (például boltokban) és ahhoz, hogy valaki tudjon bármilyen üzletet, vendéglátó helyet nyitni a rengetegnél is több pénz kell, meg mindenféle hülyeségnek megfelelni. Nem elég a tiszta, rendezett környezet és eszközök mert van még ezer más dolog ami teljesen felesleges.

Már ha üzletekről van szó akkor megemlíteném az élelmiszereket is. Egyszerű kis éttermeket bezáratnak minden hülyeség miatt, rögtön rászállnak de azzal nem foglalkoznak és nem tesznek semmit, hogy a nagy multik mennyi romlott, génkezelt, mérgezett, mű ételt adnak el. Minden ráfér a pofájukra és ez undorító. Az átlagember el van lehetetlenítve, valakinek meg csak dagad a zsebe. Ez kőkemény politika. A politikáról inkább egy szót sem írok mert tényleg törlik a válaszomat :D


Másik dolog az igazságszolgáltatás, vagyis inkább hazugságszolgáltatás.

Biztos vagyok benne, hogy régen is voltak mocskos dolgok de ez már mindent visz. Ha valaki keresztbe akar neked tenni akkor elég ha van ott egy ismerőse vagy egy kis pénze és tönkre vagy téve akár egy életre. Tudom én, hogy kevés nekik a fizetés de eladni a becsületüket nem szép dolog. Elég nagy bűn a korrupció. Ezeknek is minden ráfér a pofájukra. ÓRIÁSI TISZTELET A KIVÉTELNEK!


Következő a munka.

A nők eléggé hülyék voltak, vagy nem is tudom. Ott tartunk, hogy 2 felnőtt ember sem tud megélni egy átlagfizetésből, nem még 2 felnőtt és 1-2-3 gyerek. A férfi nem tud eltartani egy családot ha normális munkaidőben dolgozik. Régebben nem hajszolta magát agyon az ember. Azokra gondolok akik szellemi munkát végeztek. A fizikai munka régebben is kemény lehetett, de jobban megéltek belőle mint ma. Tehát úgymond kifizetődött az erőfeszítés, ma pedig nem.


Következő dolog a párkapcsolat.

Szerintem mindig is voltak problémák a kapcsolatokban, de nem hiszem, hogy bármelyik korban is volt olyan, hogy ilyen könnyen váltogatták egymást és ennyiszer. Lehet, hogy tényleg én vagyok ennyire maradi de undorító ez is és nagyon gáz. Ez teljesen elfogadott lett sőt, inkább az nem normális már ha valaki az első szerelmével állapodik meg több év után. Ez személyes tapasztalat. Van egy 4 éve tartó kapcsolatom (nekem minden értelemben ő az első, neki második vagyok de több év van közöttünk) és gyakran megkapom, hogy "ó, hát fiatal vagy még minek kötnéd le magad az első mellett" "van még hal a tengerben" "nem szabad az első mellett megállapodni". Hát könyörgöm... ha jól érezzük magunkat együtt és megegyezik a jövőről alkotott képünk is és boldogok vagyunk akkor már csak nem fogjuk elhagyni egymást azért mert sok ember él még a Földön.


Következő a családalapítás.

Teljesen természetes és normális volt az, hogy biológiailag pont a legalkalmasabb korban vállaltak gyereket a párok és általában nem tolódott ki a nő 30 éves koráig az első gyermek vállalása. A nagyszüleink és szüleink a bizonyíték arra, hogy egy kisbabához nem kellenek luxus körülmények, nagy ház, 2 autó, fejenként félmilliós fizetés. Régen jó volt egy kisház, egy Trabant (már akinek volt és most nem leszólom a Trabikat mert én szeretem őket), néhány játék és mégis normálisabbak lettek mint az én korosztályom illetve a mai gyerekek. Természetesen én sem azt mondom, hogy a semmire gyereket szülni... de ha minden nap ételt tudsz neki adni, tudsz rá fűteni, van saját rendezett, ápolt szobája, játéka, ruhája akkor ugyan mi kell még?! A többi csak extra, amire valójában nincs is szüksége csak néhányan azt hiszik.


Ami talán pozitív irányba változott az az orvostudomány és gyógyszeripar. Sokkal több betegséget ismernek fel és gyógyítanak meg mint anno, bár az is igaz, hogy feleannyi betegség nem volt talán mint most. Ha az orvostudomány nem változott volna akkor szerintem az átlag életkor most olyan 40-50 körül lenne. Ami még pozitívum lehet azaz, hogy kevesebb háború van. Ami egyben negatívum is mert emiatt van túlnépesedve ennyire a föld. De a háború szörnyű lehet, nem szeretném, hogy legyen.


Ezekből kifolyólag én azt hiszem szívesebben éltem volna 1800 és 1900 között.

19/L

2016. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

"Ezekből kifolyólag én azt hiszem szívesebben éltem volna 1800 és 1900 között."

Pórkét, nincstelen kisnemesként, vagy pedig fönemesként?

2016. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát én 1995-ben születtem. Igazából a nyolcvanas években születtem volna, mivel akkoriban még nem volt "ciki" azt hallgatni amit szeretek tehát a nyolcvanas és kilencvenes évek zenéit.A korosztályom furcsán néz mindig, amikor meglátják a telefonomon a zenéket. A mai "zenéktől egyenesen a frász tör ki, mivel nincs semmi ritmusuk.
2016. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Átlagemberként. Régebben nem voltak akkora különbségek mint napjainkban, de még 20-30 éve sem. Mindig is voltak szegények és gazdagok, de az átlag réteg is megvolt. Most viszont nem nagyon, hiszen az országban nagyon kevés olyan ember él akinek nincs adóssága vagy nem csúszkál folyamatosan a számlákkal. És szerintem sokkal nagyobb veszítenivalónk van most. Már nem olyan nagy "divat" tartani a rokonokkal a kapcsolatot, sokkal több olyan család van ahol nem is ismerik a rokonokat. Régen meg ha minden kötél szakadt és utcára kerülés fenyegetett valakit legtöbbször rokonokhoz költöztek egy időre. Most ha valaki akar akkor se nagyon tud eltartani plusz embereket még egy kis időre sem.
2016. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, van. De ha már élni kell, akkor ezt kell elfogadnunk, leélnünk. Nincs más.
2016. dec. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocsi Hármas van egy kis hozzáfűzni valóm.

Népeges vagyok. Hidd el nekem, jobb, hogy szabályozva van minden, nem akarod tudni néhol milyen körülmények között készülnek és vagy tárolódnak az ételek.

Csak, hogy tisztázzuk TILOS bármilyen olyan étel forgalmazása aminek az egészségre káros hatása van. Onnan már teljesen tőled, függ, hogy mi módon állítod össze az étrendedet.

2016. dec. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyilván kellenek a szabályok, de így is rengeteg sz*rt eladnak és nem hiszem, hogy az ellenőrök mindent tudnak ellenőrizni. Régebben hallottam és simán elhiszem, hogy a pékségben felseprik a földről a lisztet és ugyanúgy belekeverik a termékekbe és eladják. Oké, hogy spórolni kell de azért ezt ne már. Keresztanyámnak van egy boltja és az ellenőrök azt mondták, hogy nem moshatja fel ugyanazzal a tisztítószerrel a raktárat és a vásárlóteret. Ugyan miért nem? Erre van logikus magyarázat? Nem a vizet mondom, hanem a tisztítószert amit a doboz tartalmaz. Meg ilyen hülyeségek.

Azért jól le lettem pontozva :)

2016. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem 90-ben, hanem 10 vagy 15 évvel előtte születek meg, talán máshogy alakult volna az életem. Jobb volna a mostaninál, az biztos. (Legalábbis én ezt gondolom.)

Én is úgy érzem hogy nem illek bele ebbe a mostani világba. Túlságosan felgyorsult a világ, sokan pedig képtelenek ezzel lépést tartani. Az ilyen emberek nem találják a helyüket a világban. Remeteként élik az életüket, egyfajta "önkéntes száműzetést" vállalva. Emiatt fokozatosan elszigetelődnek a társadalomtól, befordultak lesznek, az életük értelmetlenné, céltalanná válik és úgy érzik, hogy semmi sem teheti őket boldoggá. A folyamat végén jön a depresszió, a szerabúzus (alkohol és drogfogyasztás), esetleg önkárokozás és az állandó halálvágy. Esetleg önsajnálat. Az illető valójában csupán törődést szeretne, ezért kétségbeesetten próbálja felhívni magára a figyelmet. Valamikor ez sikerül, de többnyire az eredmény csak rosszabb lesz. Ilyenkor jut el az illető a legvégső stádiumba. Amolyan "vegetáló életmódba" megy át, csak máról a holnapra él. Magyarul eljut a preszuicidális szindróma tüneteiig. Ennél a pontnál ezek a tünetek vannak jelen:

aktivitás jelentős mértékű csökkenése, a megszokott életvezetési stílushoz képest. Akinél ez a tünetegyüttes megjelenik, lassanként elhagyja mindennapos szokásait, pl. nem jár társaságba, kirándulni, moziba, színházba, koncertre stb., már nem főz, inkább hideg koszton él. Lakását elhanyagolja, később önmagát is, kívánnivalók keletkezhetnek a testi tisztaság terén is, egyre nehezebb fölkelnie, bármibe is belekezdenie. Hangulata nyomott, kiábrándult, minden lehetőségre azt mondja, „nem érdemes", „nincs értelme". Lassan olyan állapotba jut, hogy ha bármit csinál, bármi történik vele, azt lelki fájdalom kíséri.

Előfordulhat, hogy agresszíven panaszkodóvá válik, szidja az embereket, a körülményeket, minden rossz a számára, de az is lehet, hogy elcsöndesül, befelé fordul. Esetleg lefogy, aluszékony lesz. Legfontosabb tünet, hogy a jelen „kimerevedik" számára, kihull a múlt-jelen-jövő folyamatosságából, nem látja semmiféle változásnak a lehetőségét, meg van győződve arról, hogy amilyen a jelene, olyan lesz a jövője is.

2016. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!