Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy vészeljem át ezt az...

Hogy vészeljem át ezt az időszakot?

Figyelt kérdés
Egy nagyon rossz "spirálba" kerültem az utóbbi pár hétben. Az van, hogy mostanában akivel beszélgetek (miután már kezdem megkedvelni) megszakad a kapcsolat. Vagy mert nem ír vissza, vagy mert (nem akaratosan) megbántom, vagy azért mert az illetőnek már nincs kedve velem beszélgetni. Mindig mikor ez történik akkor jön egy újabb lehetőség aminek megörülök de aztán a forgatókönyv ugyan az... Tegnap is elkezdtem beszélgetni egy másik helyen valakivel de ma úgy döntöttem, hogy inkább gyorsan megszakítom vele a kapcsolatot nehogy megint ugyanaz történjék... Ráadásul az a legrosszabb az egészben, hogy mostanában gyakran nagyon magányosnak érzem magam... Olyan szívesen beszélgetnék bárkivel... Mindegy, hogy kivel... nagyon rám tört az egyedüllét érzése. viszont ezek után (annak ellenére, hogy nagyon szeretnék beszélgetni) úgy döntöttem, hogy egy jó ideig nem fogok hosszabb beszélgetésbe bonyolódni senkivel mert egyszerűen már nem bírom tovább... Egyre inkább az öngyilkosságra gondolok. Az a baj, hogy még lefoglalni se nagyon tudom magam mert habár szeretek olvasni súlyos alvásproblémáim vannak hosszú idő óta így semmi kedvem hozzá. Pedig ha olvasok akkor nagyon jól tudom magam érezni. Az egyetlen amivel elterelem a gondolataimat, hogy folyton ufós műsorokat nézek a neten. De ez is csak rövid időre megoldás. Meg már kezdem unni is. Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett! Kérlek adjatok valami tanácsot! 25/F
2016. dec. 14. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik esetet ne húzd rá a másikra, kezdj mindig tiszta lappal, és ne legyenek elvárásaid.

Figyelj a beszélgető partneredre, és ne a magad nyavajgásaira tekints. Feledkezz el magadról, hogy te mit szeretnél, hogy a másikra tudj figyelni.


Mert "az kap-aki ad".

2016. dec. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

választ adni...

mire?


a szakember adjon választ és változz meg


ez

és ezen te kell dolgozz nem mi

2016. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az egyetlen amivel elterelem a gondolataimat, hogy folyton ufós műsorokat nézek a neten"


Nem tanulsz?

Esetleg dolgozol?


Én 23 vagyok de így még életemben nem unatkoztam és ez teljesen független a barátoktól:P

2016. dec. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem dolgozok mert nincs munkám. Amúgy köszi az értelmes választ...
2016. dec. 14. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

igen de az a kérdés itt az állapotodra tekintve


és sőt segiteni kell rajtad

de lehet? te is kell akard

itt csak mindenki leir amit tud


de szakemberkhez kell menni , itt hogy gondoltad el valaki tanács után megtudna gyógyitani?


voltál kezelésen? milyen munkát szeretnél? ha egyáltalán megbirsz birkozni a kiadott feladatokra


mert sajnos aki depressziós és más dologban is szenvedsz te irtad kb 4 féle elmebaj

nem tud dolgozni

előszőr ki kell kezeljenek érted?

2016. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ebből a rövidke életképből rengeteg lelki probléma mutatkozik meg. Szeretethiány, rossz szocializálódás, alvászavar, céltalan és önpusztító élet. Megkockáztatnám, hogy kövér vagy. Ezek nem vádak és nem szemrehányások. Mennyire ismered önmagad? Öszinte vagy magaddal? Szereted magad? Ezek mind nagyon nehéz dolgok pláne, ha a szüleidtől ezeket nem tudtad elsajátítani, mert lehetségesen nekik sem volt senki aki megtanítsa. A pótcselekvések és a függő/támaszkodó kapcsolatok torzítják a személyiségget. Nincs reménytelen ember. Ebben a korban rögzül be a felnőtt személyiség, amin ugyan később lehet változtatni , de sokkal több munkát igényel. A betegségek, az alvászavar, a depresszív állapot, mind kommoly tünetei a lelki küszködésnek. Nem hinném, hogy buta vagy.

Honnan ered mindez? Minek mi az ok-okozata? Mennyi energiát teszel a változásba? Szereted magad? Tiszteled magad? Mennyire tudsz őszinte lenni magadhoz? És a legfontosabb, félni akarsz vagy élni?....stb oldalakat lehetne írni


Saját tapasztalat: Vannak dolgok amiket nem tudtam egyedül megoldani. Egy pszichológus rengeteget tud segíteni, de a munkát akkor is nekem/neked kell elvégezni. Én nem akartam, hogy a félelmeim irányítsák az életem.


"élni lehet és nem csak muszáj"

Igazán sok sikert !

2017. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!