Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Meg akarok halni.

Mit tegyek? Meg akarok halni.

Figyelt kérdés

Pánik beteg vagyok kb 1 éve. Volt több öngyilkossági kísérletem is. A családom észre sem vette. Nagyon nagyon sokat vagyok egyedül anyam munkahelye miatt. Apám külföldön. Csak 1 igaz barátom van. (Ennyit a családi helyzetről)

Egyszer nyáron felmásztam az ablakomba és le akartam ugrani. Már a búcsúlevelemet is elővettem mikor eszembe jutott hogy felhívóm a legjobb barátnőmet, mert ő az egyetlen lassan akinek lehet hogy fontos vagyok. Megkérdeztem hogy hiányoznék e neki ha meghalnék, mire azt válaszolta: igen, persze. De mi történt? En meg bepánikoltam és lecsaptam a telefont. Aztán láttam ahogy fut a kapunk felé (velem szembeni házban lakik. Amikor láttam, már képtelen voltam megtenni. Sokat sírtunk, de vegül titokban maradt. Ugyan annak a nyárnak a végén újból felkészülve a búcsúlevelemmel ültem. Aztán mikor már csak fél lábbal álltam a párkányomon eszembe jutott: hátha a barátnőmnek igaza volt és ha segítséget kérek minden renben lesz. Felhívtam anyámat, elmondtam h hol vagyok és könyörögtem hogy segítsen. Ő meg csak rámkiabált hogy azonnal szálljak le onnan aztan letette, mondván vevő jött.

Azt hiszem itt szakadt meg bennem valami. Azóta küzdök magammal. Pár hónappal később megvolt az első közel ájulásig menő pánikrohamom. Mindenről csak a barátnóm tud. Anyám csak arról tud amikor őt hívtam, a barátnőm pedig csak arrol nem. De már mindegy is.

Az utóbbi időben fedősztorikat kerálok, hogy hogyan sérültem meg és amint megvan egy örömmel ülök le a fürdő padlójára és vagdosom magam. Bár minek is fedősztori. Eddig senki sem vette észre.

Szerintetek normális hogy valami megtört bennem?

A negatív válaszokat hanyagoljuk légyszi, igy is padlón vagyok.



2016. dec. 17. 16:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ui.: félek az emberektől mióta egyszer buszon volt egy úgymond zaklatóm, undorodom mások érintésétől olyan szinten, hogy pánik rohamot is kapok tőle néha. Amikor itthon mondtam, nem vettek komolyan.
2016. dec. 17. 16:39
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
Ne akarj meghalni.
2016. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Pszichológust keress, ez nem normális, az sem hogy vagdosod magad. A halál sem megoldás....most gondolj arra van aki a kezét adná ha élhetne te meg eldobnád az életed? Miért? Semmi okát nem látom, az élet néha padlóra teszi az embert és ahogy olvasom a családod sem tud rád odafigyelni igazán, de szedd össze magad....keress valakit, hívd a kék számot, beszélgess emberekkel, próbálj kicsit jobb kedvű lenni. Azzal ha meghalsz nem fogsz örömet okozni senkinek...hidd el.
2016. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3%
Dehogy akarsz te meghalni, csak csinálod a műsort. Szedd össze magad, sportolj, keress néhány hobbit.
2016. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%

Ne akarj meghalni, mert nagyon ciki.Ha majd eljön az ideje te is meghalsz mint mindenki más.Minek siettetni? Annyi szép dolog vár még rád az életben, igaz rossz is, de azt kihívásnak is lehet venni,és jó érzéssel tölt el bennünket, ha sikerül valami rossz dolgot legyőznünk.

Te valószínüleg depressziós is vagy a pánikbetegség mellett, ezért feltétlenül menj el egy pszichológushoz. Egyébként én is pánikbeteg vagyok, tudom milyen szörnyű betegség, amit az emberek egyáltalán nem vesznek komolyan, és csak hisztinek gondolják.

2016. dec. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Szia ! Én is pánikbeteg vagyok.De tudom kezelni.Nem-e írtak ki neked antidepreszánst ? Az antidepreszáns előhozhat ilyen gondolatokat.Aki segíthet neked az a háziorvos,és egy pszihiáter.A xanax,és a xanax sr jó a pánikbetegség ellen.Ha befeszülve érzed magad lassítsd a lélegzetedet.Az ájulás érzés a gyors levegő vételtől van.Tudom,hogy amikor benne vagy mit érzel.Zúg a füled,kezd homályos lenni a látás,a szíved gyorsan ver,kiver a hideg veríték.DE NEM VAGY EGYEDÜl ! Több tízezren vagyunk pánikbetegek.Régebben volt,hogy felhívtam a lelkisegély szolgálatot segítettek ! Meghallgattak !
2016. dec. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Még egy dolog ! Doktor Csernus Imre is élt át pánikrohamot ! Bizony ! Mindjárt beteszem ide a youtube videót aminek a végén mondja hogy ő is átélte ! Pedig ő segítő,és látod neki is volt ilyen gondja.
2016. dec. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2016. dec. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Ne add fel, van kiút és van értelme élni. Apum alkoholista volt éveken át, nem volt pénzünk semmire, állandóan vitáztak. Első párom szívbetegségben meghalt, másodikkal összeköltöztünk, meg akartam kérni a kezét és kiderült, hogy megcsalt. Egyetemre nem oda vettek fel, ahova szerettem volna és erdélyiként rengeteg utálatot kapok, mert sokan románnak minősítenek.

Ezektől függetlenül élni akarok, jobb jövőben reménykedve és tenni érte, barátokat szerezni és boldog lenni. Sajnálom ami veled történt, de a vagdosás nem megoldás. Beszélni kell róla, akár pszichológussal, akár másokkal, megosztani és könnyíteni a válladon lévő terhet. Én is magamba zárkóztam, nem tudtam mi értelme így élni, ennyi szenvedés után, de nem ez a megoldás, azért vannak a barátok, hogy ilyen esetben támaszkodj rájuk, hogy átsegítsenek és később ha szükségük lesz rá viszonzod a szívességet. Persze az is fontos, hogy változni akarj, pozitívan állj hozzá a dolgokhoz és ne hagyd abba. Drukkolok, remélem mihamarabb talpra állsz, ha pedig mesélni szeretnél írj. 24F

2016. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 András68 válasza:
22%
Élni nehéz,meghalni könnyű....
2016. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!