Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Pszichológus elkerülhetetlen?

Pszichológus elkerülhetetlen?

Figyelt kérdés

Szóval, anyámmal fél éve történt egy "baleset" , ami után többször pszichiátriára küldték. Az orvosok lemondtak róla, erős gyógyszereket szedett , elektrosokkot is akartak csinálni. A gyógyszerei miatt alig volt magánál , mikor haza jött , el is hagyta azokat. (Átverte a családot) Többször is visszakerült , közben olyan dolgokat mondott amiket ő elfelejtett , de én nem tudtam tovább lépni. Jelenleg itthon van , kb 2 hete Vasárnap elsírtam magam, mindent elmondtam a velünk élő nagyimnak. Hogy mennyire megváltozott a kettőnk kapcsolata stb. Nagyim persze pszichológushoz akart küldeni , és lehet , hogy jó lenne elmenni , de félek.


Miután anyum hazajött a kórházból , a gyógyszerei miatt alig volt látható. Vagy aludt , vagy a maga lassú tempójával próbált besegíteni a házimunkában. Akkor nemigazán foglalkoztam magammal , azon voltam , hogy vissza ne kerüljön. Később kezdtek gyengülni , majd elmaradni a gyógyszerek , és egyre jobb kapcsolatot ápoltunk. 3 hete azonban mintha régi önmaga lenne , így sokkal ingerültebb , és persze a napi beszélgetésünk is kimerül a sziában. Ezt 2 hete szóvá is tettem , elsírtam magam, de nem úgy reagált mint ahogy gondoltam. Azt mondta sírni ráérek később , de menjek és csináljam meg a kaját. Teljesen máshogy viselkedik mint szokott. Apumat sírva kértem , hogy ne küldjön el egy koncertre , erre azzal állt elő , hogy nem vagyok alkalmas , hogy középsuliba járjak más városba. Szerinte ott elvesznék. Ez is váratlanul ért. Egyébként ritkán sírok , és most sem egyszerű lámpalázról van szó. Szorongtam mikor az előadásra gondoltam. Éveken át jártam színjátszásra , de egy fellépéstől sem görcsöltem ennyire. Itt már teljesen elvesztettem minden bizalmamat , a szülőkkel így alakult a kapcsolat, a barátokkal szintén megszűnt a kapcsolat. Napközben nincs időm , de esténként elég depressziós hangulatba kerülök. Eszembe jutnak az emlékek és egyszerűen erősödik bennem a hit , hogy egyedül vagyok. A barátok elmúlnak , a barátommal sem tudok már úgy beszélni mint régen. Egyszerűen már az sem biztos , hogy ember vagyok. Félek , hogy később orra esek , nem akarok megosztani senkivel semmit , és nem várom , hogy más nyisson felém. Antiszociális lettem , a könyvek töltik ki minden szabadidőmet. Eszembe jutott , hogy mi lesz később. A barátaim , akik valószínüleg már nem lesznek meg, emlékezni se fognak rám. Ha a barátommal is szakítok, pedig 8 éve ismerem , hogyan adhatok majd új esélyt egy kapcsolatnak? A szüleimmel nem tudom , hogy leszek, de ami most van az katasztrófa. Valószínüleg öngyilkos leszek... ettől tartok a legjobban. Hogy egyszer végleg kialszik minden reményem , és nem lesz mellettem senki aki boldoggá tesz.

Nem tudom mi legyen. Ha a barátaimmal sem tudok beszélni, egy idegen nem sokat segít. Félek , hogy bár anyum az eredeti beteg , nekem is gyógyszereket kellesz szednem. Félek , hogy felügyelet alá vonnak majd , s mindíg lesz mellettem valaki. Nem örülnék neki , mindíg szerettem elvonulni magányba.


2016. dec. 22. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártana elmenni pszichológushoz.
2016. dec. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért érzem úgy magam mintha anyám lennék? Szorongásaim vannak, gyakran életkedvem sincs , és úgy érzem nem tudnék beszélni egy pszichológussal. Ha az ismerősökkel nem tudok nyíltan beszélni , nem tudom miért beszélnék egy pszichológussal. Ráadásul félek a reakcióktól.... ha anyám megtudja bűntudata lesz , félek , hogy visszakerül. Apumnak így is sok gondja van , egyszerűen félek a reakciójától.
2016. dec. 23. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem ennyire visszafordíthatatlan, mint amilyennek Neked tűnik. Talán most még épp időben elcsípnék a problémát és néhány hónapos kezelés után jobban lennél. Persze te magad is tudsz tenni a depresszió ellen. Pl. testmozgás (elég a rendszeres séta is, ha futni nem szeretsz); ne hallgass lehangoló zenét, vagy filmet, amitől az egyedüllét érzése erősödik, vagy a reménytelenségé. És a gondolkodásmódodon próbálj meg változtatni. Nem szabad túlzottan a múlton rágódni és negatív gondolatokon sokat időzni. A jövőd biztos, hogy nem olyan lesz, amilyennek épp egy adott pillanatban gondolod. Meg kell keresni a rossz dolgokban is a pozitívumokat! Amik néha apró dolgok, de ha azokon gondolkodsz, akkor abból lehet nagyot csinálni. "Bolhából elefántot" - miért ne a pici jóból csinálnád ezt!? Segít jobban érezni magad és értékelni azt amit más észre sem vesz...
2016. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok a "ha" a mondataidban. Ezek csak feltevések, közel sem biztos, hogy így lesz. Minden napnak elég a maga baja, nem kell a holnapot és a holnaputánt is a nyakadba venned.

Inkább gondolkodj úgy, hogy ha magadat rendbe hozod, azzal anyukádnak és apukádnak is a segítségére leszel.

Nem vagy skizofrén, a te állapotod gyógyítható.

Én is depressziós voltam, ma már nem szedek semmilyen gyógyszert, tudom magamban kezelni a dolgokat. De volt idő, amikor kellett a szorongás-oldók....

2016. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!:) Szerintem megérné felkeresni egy pszichológust. Én is sokáig úgy voltam vele, hogy ha azoknak az embereknek, akikben elvileg megbízom, nem szívesen beszélek a problémáimról, akkor ugyan egy idegen miben tudna nekem segíteni. Aztán elmentem (nagyon nehéz volt, és nagyon féltem, emlékszem a sírás kerülgetett amikor ott álltam az ajtóban), de aztán ott megtört bennem valami és mindent elmondtam neki,

Az a helyzet, hogy egyrészt mivel a szakembert nem ismered, ezért kertelés nélkül elmondhatsz neki akármit, aprócska szikrájának sem kell meglennie benned annak az érzésnek, hogy "vajon mennyit mondhatok el". Másrészt, mivel ő sem ismer téged, és semmiféle érzelmi kötődése nincs hozzád, ezért teljesen objektíven tudja szemlélni a helyzetedet.

Már az is egy jó lépés szerintem, hogy írtál ide, látszik, hogy meg akarod oldani ezt a helyzetet, szóval szerintem jó úton vagy. Sok sikert!

2016. dec. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Sokat segítenek.

BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT NEKTEK !

2016. dec. 24. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!