Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki önmagától nem keres,...

Aki önmagától nem keres, azzal nem érdemes foglalkozni?

Figyelt kérdés
Mi az az arány amit még elfogadtok? 60-40, 70-30, 80-20, 90-10?
2016. dec. 24. 12:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Tapasztalataim szerint, aki nem keres, az nélküled is ugyanúgy megvan, mint veled. Neki nem számít, hogy jelen vagy-e az életében vagy sem. Ergo önmagad becsületét ásod alá, amikor sokadjára is Te mész utána. Tudatosítsd magadban, hogy számára nem vagy jelentős. Bármit is teszel, nem leszel az. Amikor ezt elfogadtad, ugyan még fájni fog az elutasítás, de már kevésbé. Keress olyasvalakit, aki viszonozza az érzéseid, legyen szó barát, mentor vagy párkapcsolatról.

17/L

2017. márc. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
8%

Ez nemfeltétlen igaz, hogy ha nem keres, akkor nem kíváncsi rád, általában én is mindig a másiktól várom el, hogy keressenek, aztán ha nem keresnek, eszembe jut, hogy most ő pont azt gondolja, hogy én nem vagyok rá kíváncsi, pedig csak nehéz nekem kezdeményeznem. Pedig ha azt akarod, hogy kressenek néha neked is keresned kell őket ugye.

Ha valaki Tényleg nem kíváncsi rád, azt mással is tudathatja, nem csak azzal, hogy nem keres. Vannak olyanok akik egyszerűen nincsenek ahhoz hozzászokva, hogy kezdeményezzenek, mert eddig mindig megtették helyettük.

2017. ápr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elején lehet 90-10 de ha később nem alakul ki a min. 60-40 legalább érzetre akkor egyértelmű , hogy nem vagy elég jó, fontos a másiknak. Ezért szépen el kell köszönni és olyan kapcsolatokba fektetni ami "jövedelmezőbb".

Az ilyen kapcsolatokból lesznek szoros kapcsolatok melyek esetében egy idő után már nincs szükség az arány számolgatására.

2017. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
köszi előző.
2017. ápr. 17. 17:39
 15/20 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 próbálkozást megér: ha nem annyira pozitív, akkor hagyni kell a francba az egészet.
2017. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
17%
mondjuk ha jól kibaztál valakivel akkor ne várd, hogykeressen
2017. jún. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#12


Egy dolog, hogy másoktól várod el azt, hogy kezdeményezzenek. De amikor benne vagy egy emberi viszonyban és EGYÁLTALÁN nem keresed, és mindig tõle várod, az már nem jó.

Én is ilyen voltam, hogy másoktól vártam (ez bizalmatlanság jele amúgy, így minõsíti az ilyen kapcsolatokat...) de amikor elmélyült a dolog, akkor már nem sajnáltam magamtól én is keresni.

Ha a barátod egy idõután megunja a kezdeményezést, és nem keres, ha ekkor te sem õt akkor nem-igen állithatod róla, hogy hiányzik neked!

2017. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy nem érdekled. Csomó dolog állhat a háttérben. Félénkség,zárkózottság,vagy önbizalomhiány. Magamból ki indulva. De ezek csak példák.
2020. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem csak baráti kapcsolatban van ilyen.

Már alig beszélünk mert megelégeltem a közönyét. Én kerestem folyton, de ha olyanja volt (gyakran) akkor nem csak nem válaszolt hanem el se olvasta napokig! Vagy letiltott napokig (engedélykérésekbe). Nem szeretek már kezdeményezni mert félek hogy megint carik rám. Persze ha neki kell valami akkor elvárná hogy azonnal ugorjak.

2020. aug. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én keresném azért párszor,viszont ha ő abszolút nem keres magától akkor lesz@rnám.
2020. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!