Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lehet a megoldás ebben a...

Mi lehet a megoldás ebben a helyzetben? (Lehet, hogy elég hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Ismét eltelt egy év, és végiggondolva az idén és az elmúlt években történteket ugyanott tartok, ahol tavaly és tavalyelőtt ilyenkor: senkit nem érdeklek, nincsenek barátaim se a suliban se máshol (3-os gimnazista vagyok). Talán csak annyival vagyok előrébb, hogy már nem piszkálnak. Viszont nagyon gyakran, szinte mindig levegőnek néznek az osztálytársaim. Csak annyit látnak belőlem, hogy az iskolában minden szünetet a falnak dőlve egyedül töltök, már ha néznek rám egyáltalán. De arról fogalmuk sincs, hogy vajon miért lehet ez így. Ezt még én sem tudom, lehet hogy depressziós vagyok, ha nagyon alaposan magamba nézek, csak ez lehet a magyarázat.

De lehet, hogy ez így is van, a társaság, a barátok hiánya miatt egyre kevesebb kedvem van az élethez.

Nem érdeklek senkit, a szüleimet, a család többi tagját is csak felületesen, a szüleim megadnak nekem mindent, de ők is rátesznek egy lapáttal az eddigi rosszul sikerült életemre. Például nem egyszer, (most, tegnapelőtt, Karácsony előtt pár nappal is) úgy összevesztek, sértegették egymást, főleg apám anyámat, trágár szavakkal, hogy jó ideig kerülték egymást a lakásban, majd elkezdett sötétedni, és feszült hangulatban váltanak pár szót és leültek tv-t nézni és mire vége lett a filmnek, beesteledett, és már el is felejtették a veszekedést, így bocsánatot is kérni egymástól, anélkül békültek ki kimondatlanul. És nagyon ritkán velem is össze szoktak veszni, engem is meg szoktak bántani(ezt inkább csak az apám), de eltelik néhány óra és úgy jönnek hozzám beszélgetni, mintha semmi sem történt volna.

Egy mondattal összefoglalva az eddig leírtakat, úgy igazából senki nem figyel rám, senkit nem érdekel, hogy mi lesz így velem.

És nekem ebből lett elegem.

Mindjárt itt az Újév, de én tehetek újévi fogadalmat százat meg a szüleim is, úgy érzem ez már nem fog változni magától.

Valahogy szeretném felhívni magamra a környezetem figyelmét, mert csak annyit látnak, hogy szomorú vagyok.

Az egyedüli megoldásnak csak az öngyilkosságot látom, de megölni nem akarom magam, mert az mégiscsak tragédia lenne a családomnak. Akkor tálán csak megkisérleni az öngyilkosságot úgy, hogy még véletlenül se sikerüljön. Bár már néha úgy érzem, azt se bánnám, ha sikerülne, de nem tudom mekkora űrt hagynék magam után és nem akarok senkinek se fájdalmat okozni. Mit csináljak?

17/f



2016. dec. 25. 23:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem igazad van, Kedves 10#, csak most a napokban mind a ketten jó kedvűek voltak, még viccelődtek nevettek is, és én is úgy csináltam mintha elfelejtettem volna az utóbbi brutális vitát, meg hát ez még Karácsony előtt egy-két nappal volt, szerintem már nem is emlékeznek rá, ugyhogy nem tudom mi lenne ha elmondanám az őszinte érzéseimet, nem érzem alkalmasnak a légkört hozzá...
2016. dec. 28. 02:20
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csak abban az esetben halaszd következő vitáig ezt a beszélgetést ha neked úgy könnyebb kifejezni az érzelmeidet, vagy úgy gondolod a szüleid jobban megértenék a helyzetedet úgy. Ha úgy gondolod készen vagy rá és tudtok előrevezető párbeszédet folytatni enélkül is akkor nyugodtan hozd fel a témát. Nem kell hogy bűntudatod legyen mert a szüleiddel kapcsolatban valamilyen problémád van, haragszol rájuk, és ez bárki más esetén is igaz. Természetes érzések és ugyanúgy kifejezésre lehet és kell juttatni őket mint a "pozitívabb" érzelmeket.

A másik része a dolognak hogy már közel egy felnőtt ember vagy, nem egy gyerek. Nem kell mindent elviselned szó nélkül, és kiszolgáltatott elszenvedő alanynak lenned mindenféle helyzetben. Időszerű megtanulnod megvédeni magad különböző külső hatásokkal szemben. Az hogy jelzed, megbeszéled a dolgokat érintettekkel egy teljesen elfogadható módja ennek. Persze ez többrétű, de jelen és hasonló helyzetekre gondoltam elsősorban.

2016. dec. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De tulajdonképpen ilyen brutális viták ritkán vannak, főleg akkor amikor nézeteltérés van köztük, nem tudnak a másik szemszögéből gondolkozni az adott dologról, és éppen azért mert éppen egyikük sincs jó passzban. Ilyenkor szokott enyhén szólva elszabadulni a pokol és ezt én mindig egy pofonként élem meg az élettől és ilyenkor én csak arra tudok gondolni, hogy "mi értelme van az életemnek, ez? Miért vagyok még itt?" És ekkor legszivesebben azonnal végeznék magammal. De amikor minden rendbe van köztük, akkor önkénytelenül megvígasztalom magam és úgy döntök "adok magamnak és az életnek még egy esélyt" és el is felejtetem magammal.

Ezért félek a következő fenti szituációtól, mert nem biztos hogy erre mégegyszer képes leszek.

De pont ezért magamtól félek a legjobban...

2016. dec. 31. 22:21
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet az üggyel? Sikerült haladni valamit?
2017. jan. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Nem sikerült, még mindig ugyanott tartok... :(((
2017. jan. 28. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!