Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » "Tulelo" tippek?

"Tulelo" tippek?

Figyelt kérdés

15 eves vagyok, a nagymamammal elek, eleg nehez gyerekkorom volt / van (ebbe most nem mennek bele). Vannak barataim, tarsasagi eletem (ettol fuggetlenul megvan a "remete" eletstilusom :D bar ezt egy bizonyos fokig meg szeretem is) de egyreszrol az otthoniak, mas reszrol talan a depressziom miatt is (sulipszichologushoz jarok evek ota, segit, de kozel sem old meg problemakat), nagyon egyedul erzem magam. Jovore leszek koleszos, addig mit lehetne tenni, hogy enyhuljenek ezek a dolgaim? Szeretnek "meggyogyulni" addigra, mert nem akarok beleragadni ebbe az allapotba.

Mar ugy vagyok vele, hogy "najo ezt a kis idot mar tulelem", de nehezebben megy mint eddig. Rengeteg frusztraciot folytok el nap mint nap (sok ordibalast es miegymast), minden ejjel rossz almaim vannak, nem tudok aludni vagy enni, elsirom magam (de csak ha egyedul vagyok), buntudatom van allandoan, rosszul erzem magamat a boromben es gyakran azt erzem, hogy nem erdemlem meg a szeretet, ami most igy tudom, hogy hulyen hangzik, de akkor is ezt erzem.

Nem szeretek panaszkodni, igy nem is szoktam beszelni ezekrol a dolgaimrol masoknak, de nem tudom, hogy ezeket a negativ erzeseket, hogyan vezethetnem le?

Megy a zold kez.


2017. jan. 1. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Két dolog miatt is magányosnak érezheted magad ebben a helyzetben. Az egyik, hogy van benned egy gát, amit nem tudsz ledönteni amikor a barátaiddal vagy, így nem tudod teljesen átadni magad a barátságnak (ez nem feltétlen baj). A másik, ha a kapcsolataid sekélyesek, felszínesek, akkor hiába van belőlük sok, ugyanúgy magányosnak fogod magad érezni mellettük.

Este elalvás előtt foglald le magad, olvass könyvet, nézz sorozatot, vagy csak a tévét. A sírást soha ne fojtsd vissza, ha jön, akkor engedd ki, jobb megszabadulni tőle.

Ami a szeretetre való érdemtelenséget illeti, ezt sokkal többen érzik, mint gondolnád. Szerintem tűzz ki magad elé apróbb célokat, és minél több sikerélményed lesz önmagad által, annál jobban el fogod tudni fogadni, hogy bizony, te is szerethető vagy. :)

Leginkább azt javaslom, keress egy komoly barátot, vagy akár egy felnőttet, akivel megbeszélheted az érzéseidet, és nem csak meghallgat, de segíteni is tud neked. Ne tekints erre panaszkodásként, mindenkinek vannak problémái. Örülj annak, hogy beláttad, és pszichológushoz fordultál, (ez a legtöbb felnőttnek se megy, nemhogy 15 évesnek!) de rajta kívül sem árt, ha egy tapasztaltabb ember megismeri a problémáidat.


Kitartást a koleszig! :)

2017. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Veky ***** válasza:
Én a legutóbbi tragédiámat, hogy ne gondoljak butaságokra a League of Legends játékkal sikerült levezetnem. Igaz, 4 napja töröltem a játékot, mert már nincs szükségem rá. Kb. 1 évig játszottam vele. :)
2017. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tereld el a figyelmedet vslsmivel, ami leköt. Tölts több időt másoknál, barátoknál, iskolán kívüli tevékenységgel, hogy minél kevesebbet legyél otthon.
2017. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!