Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 20 évesen képtelen vagyok...

20 évesen képtelen vagyok élvezni az életet. Már szinte semmi nem tud lázba hozni, szinte semmi nem tudja felkelteni az érdeklődésemet. Tippek, ötletek hasonló cipőben járóktól?

Figyelt kérdés

Nem élvezek szinte semmilyen tevékenységet, legyen az egy jó könyv olvasása, vagy egy film vagy sorozat nézése, vagy akár a játékok vagy a rajzolás (művészeti suliban végeztem). Ritkán hívnak társaságba, de akkor sem érzem felhőtlenül jól magam, vagy ha igen, az is hamar elmúlik. Sokat és nagyokat csalódtam emberekben, meg úgy általában a világban. Gyerekkoromban zaklattak, nem értett meg senki, sosem találtam a helyem. Még tanulok, mellette diákmunkásként dolgozok.


Nem tudok kilábalni egyedül ebből az életuntságból, és igazán senkit sem érdekel, mi van velem. Egyszer elhadarták, hogy szerintük mit kéne csinálnom, utána viszont mossák kezeiket; "ők ennél többet nem tudnak segíteni".


Sajnálom, ha ez panaszkodásnak hat, de másként nem tudom körülírni, hogyan is érzek. Szóval érdekelne, hogy hasonló élethelyzetben lévők hogyan próbálják kezelni ezt, illetve hogy az empatikusabbak miként látják ezt, és milyen tanácsokkal tudnának szolgálni.



2016. jún. 2. 18:20
 1/9 anonim válasza:
Szia :) nem tudom melyik nemhez tartozol, de ettől függetlenül en nőként tudok tanácsot adni. Mar voltam hasonló helyzetben, mindent rossznak gondoltam nem volt életkedvem; szóval tudom miről beszélsz. En azzal tudtam ezen változtatni, hogy elkezdtem futni, nagyon jol fel tud tölteni. Ja es amikor a legboldogabb vagyok, amikor utazom. Felemelő érzés. Imádok hegyet mászni, úszni, túrázni es biciklizni szóval a sport az ami segített.
2016. jún. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Istenem..milyen barátaik vannak,itt a többsègnek.."barátok". Röhögnöm kell ezen már tènyleg..:/ szomorú..

Szerintem már belefáradtál a dolgokba meg a küzdèsbe..nincs ami èltessen stb. Pedig erre a státuszra nem szabadna eljutni.. Mert innen marha nehèz kilábalni.. Sport.. Mindenkèppen! Lelkiileg nagyon sokat tud segíteni,pláne ha szereted meg èlvezed is csinálni.

Próbálj meg elcsászkálni ide-oda, terelj el a figyelmedet.. Hidd el el lehet,mègha lehetetlennek is tűnik. Ès próbálj meg RENDES barátokat találni..akinek számítassz is valamit.. Mert akik neked vannak,nevetsègesek..nem,hogy barátok..hagyjuk már^^

Igen ők sokat nm tudnak tenni,de az hogy elmondanak olyan dolgokat amiket te is tudsz marha sokat segít tènyleg. Támasznak kellenènek ilyenkor,de ennyire se kèpesek. Ennyit èrnek az ilyenek.

Ide írhatsz ha gondolod.


22/L/L

2016. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Írj rám, én nem csak elhadarom. Engem nagyon is érdekel mi van veled.

Kompletten egy bizonyos nagy változás kéne benned ami folyamat beindító. Nem tudom tanácsokban leírni, ez egy tanítás.

2016. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

20F vagyok, ezt elfelejtettem.


A sporttal az a helyzet, hogy sose volt sikerélményem benne. A mozgás a tesi órákra korlátozódott, ahol kinevettek, ha bénáztam. Talán emiatt nem szeretem, ha látnak edzés közben, vagy tudják, hogy edzeni megyek. Frusztrál. Itthon végezhető gyakorlatokat csináltam egy darabig (általában egy órán keresztül naponta, kétnaponta), de lehangolt, hogy semmi eredményt nem látok, és ráhagytam idővel. A sport nem tud feltölteni, inkább olyan mértékben kimerít, hogy utána egyáltalán nincs kedvem semmihez. Még szellemi tevékenységhez (pl olvasás) sincs hangulatom.

Vicces :D

2016. jún. 2. 19:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Az jó ha kimerít ez a lènyege.. Ès legalább a h*lyesègeken se kattogsz.. Hozzáállás kèrdèse is. Ráadásul a mozgást kell művelni egy darabig,hogy legyen bármifèle eredmènye.

Először úgy tűnik hízol inkább meg semmit se èr amit csinálsz,de ez nem igaz mert a szervezet egy kisebb idő elteltèvel bontja le a zsírokat/zsírsejteket.

2016. jún. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járóként tudnék mit mondani, de nem lennél tőle boldogabb. :D Nincs rá valódi megoldás, amitől elmúlna. Meg lehet tanulni kontrollálni, becsapni magad egy időre, de úgyis visszajön, és következő alkalommal még nehezebb tőle megszabadulni. El sem hinnéd, hány ember van körülötted ugyanilyen, hasonló vagy teljesen más problémákkal, és egyikük sem mer szólni már egy szót sem, mert válaszul mindig csak elutasítást és félreértettséget kapnak, és mindenki elfordul tőlük, mert senki nem képes saját magán kívül még egy emberért megküzdeni minden egyes nap.

Ez egy csapda. :)

2016. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sport! Amiket leírtál, az mind punnyadós tevékenység, még a vér is megáll benned. Ha az emberekkel nem vagy pariban, keresd az állatokat. Menj el menhelyre segíteni, állatkertbe, és találsz ott társaságot is.
2016. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont annyi idős vagyok mint te, de lány. Nekem sokszr van ilyen érzésem. Első éves egyetemista vagyok, kollégista. Szvóal a középiskolás barátaimmal szinte teljesen megszakadt a kapcsolat, mert havonta megyek haza csupán. Az elhagyatottság érzése ural, olyan mintha már senkinek se kellenék, mindenhol kudarc ér.

Az ad erőt h gyakorin segíthetek másokon, másokat hallgathatok meg és tanácsaimmal láthatom el őket vagy fordítva.

Illetve sosem vagyok egyedül mert kollégiumban lehetetlenség a teljes magányt kivitelezni, az más kérdés, hogy lelkileg egyedül vagyok..

2016. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és válaszolók sikerült már legyőznötök ezt a fajta érzést?


Sajnos már egy ideje én is benne vagyok és eléggé tanácstalan.

2020. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!