Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Feltűnő, unszimpatikus,...

Feltűnő, unszimpatikus, feltűnően unszimpatikus?!

Figyelt kérdés

Ismertek ilyen személyt?

Mi az ami miatt unszimpatikus számodra valaki?


Mostanság egyre jobban szorongok az emberek társaságában,legyen az triád,diád vagy nagyobb csoport stb. Teljesen mindegy... A beszédközpontom mondhatni összeomlik, görcsössé válok. Természetesen az összes energiám arra megy el,hogy ezt mások még véletlenül se vegyék észre. Ebből következik tehát, ha szóba elegyedek valakivel általában unszimpátiát váltok ki,sőt én úgy vettem észre még első ránézésre is. Palástolom a belső bizonytalanságom,emiatt talán nagyképűnek,műviesnek hatok?! Nem tudom,csak gondolom, ilyen lehetek másnak mint külső szemlélődő... Az is lehet, hogy csupán valamilyen szintű üldözési mániától szenvedek?! Nem biztos... Úgy tapasztaltam az emberek nagy része(persze aki nem ismeri a valódi énem) valamiért tényleg rossz véleménnyel van rólam. Azt hiszem én is utálnám magam. Bár így is...


Másrészről pedig nem érzem magam rossz embernek,követtem el hibákat,de valahol a szociális fóbia,antiszociálisság árnyékán túl -vagy hívjuk aminek akarjuk,mit bánom én- szeretem az embereket,szeretek ismerkedni,közösségben lenni,és minden adódó alkalommal a legkisebb apróságokban is segíteni másoknak,másokon. Tanító pályára lépnék,amihez viszont nem ártana levetkőzni a gátlásokat. Olyannyira bizonytalan vagyok magamban,hogy olykor még a kisgyermekek figyelő tekintetétől is képes vagyok zavarba jönni. Humorérzékem egyébként sincs,de most még a szikrája sem. Pedig szeretem a humort,szeretek másokkal együtt nevetni...


Talán a családnevem is beárnyékol... Sokan vannak rólunk negatív véleménnyel. Csakhogy én merőben kilógok a sorból,aki valóban ismer tudja,más elveket vallok.


Nagyon igényes vagyok a megjelenésemre,így hibába is szeretnék szürke kisegér lenni, nem megy. Ördögi kör ez. Mindenkinek megvannak a maga kis dolgai,én csak akkor érzem jól magam ha kellően dekoratív(az izlésesség határain belül) a megjelenésem ,ami miatt viszont kitűnök a tömegből. Már kapásból a szőke haj,kreol bőr kombináció vonzza a tekintetet... Pusmogások,méregetés... Majd szét robbanok,pedig nekem senkiről nincs egy rossz gondolatom. Csak azért mert én drága ruhákban(is) járok,nem nézek le senkit amiatt,hogy ő nem... Vagy nem is ez a baj?! Fogalmam sincs mi a probléma forrása igazából, ez nap mint nap egyre inkább frusztrál. Mit csinálok rosszul? Mi lehet a baj velem? Miért utál mindenki? Vagy mindenkivel ilyenek akiben vetélytársat látnak és én buta mód felveszem? Van egyáltalán baj velem,vagy másokkal van a baj? Nem találom a válaszokat... Mindenki azt gondolja el vagyok telve,ha tudnák mekkorát tévednek... Nálam önbizalomhiányosabb ember nem sok létezhet a földkerekségen.


Már én sem tudom mi a valódi kérdésem,hova akartam kilyukadni. De hátha valaki érti helyettem is... :)


2017. jan. 12. 15:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Ó igen,és hogyan lehetséges az,hogy egyszerre érdekel is meg nem is mások véleménye?! Szorongok jaj most mit gondolhat emez,jaaaj most mit gondolhat amaz,de végül úgy sem befolyásol a döntéseimben,végül mindig úgy cselekszem ahogyan akarok,ahogy nekem jó,jól esik. Egy kedves ismerősöm szerint azért is vesznek a szájukra mások,mert nem tetszik nekik,hogy szabadon élem az életemet nem törődve a társadalmi elvárásokkal. Úgy érzem egyszerre teljesül az életemben mindkét oldal. Hogyan lehetséges mikor a kettő kizárja egymást? Ez sem világos.
2017. jan. 12. 15:24
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a leírtak alapján elég ellentmondásos személyiség lehetsz. Pl. Adsz a külsődre (amivel semmi baj sincs) de közben pedig szürke kisegér maradnál és utálod magad. Előszőr magadat kell megszeretned hogy mások is megszeressenek. Az is lehet hogy csak azért beszélnek rólad a hátad mögött mert vetélytársat látnak benned ami teljesen normális. Mivel megpróbálod palástolni a bizonytalanságod ezért gondolnak műviesnek beképzeltnek de ezzel tisztában is vagy. Jó lenne ha új emberekkel ismerkednél meg vagy új barátokat szereznél és előbb utóbb ez a "lámpalázad" el fog múlni. Mellesleg szerintem ez csak azért alakult ki nálad mert félsz attól hogy ha elmondod a véleményed/megszólalsz a társaság röbbi tagja mit fog gondolni. Ez ugyancsak a belső bizonytalanságra vezethető vissza. Azaz "mivan ha ők nem így gondolják"?? SEMMI emberek vagyunk mindenkinek más a véleménye és nem kell félni attól hogy valakinek más lesz mint a tiéd. Majd megvitatjátok. De eközben az is lehet hogy ezeket a "problémákat" csak te látod és hogy másoknak pl.tökre szimpatikus lennél ha odamennél beszélgettni és ha megismernének.
2017. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha elsőnek unszimpatikus vagy valakinek akkor is menj oda hozzá és próbálj meg beszélgettni vele és megváltoztatni a véleményét rólad. #1 voltam
2017. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!