Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Annak tudatában, hogy egy...

Annak tudatában, hogy egy fogyatékos életképtelen vagyok, hogyan lehetnek mégis boldog?

Figyelt kérdés

Ez van. Ezen nem tudok változtatni. Egyszerűen nem megy.


A problémám konkrétan: Annyira szorongó és gátlásos vagyok az élet minden területén, hogy képtelen vagyok élni, tehát kb. nem voltam sehol sem, nem voltak barátaim és barátnőim, a sulit sem sikerült befejeznem, nincs végzettségem.

A jogosítványt el sem merem kezdeni, lehet hogy letudnám tenni, de mivel zavarban vagyok idegen emberek társaságában, így elbénáznám.


Dadogok, nem lehet érteni amit mondok, és hülyén viselkedem, hülye és bizonytalan, zavarodott mozdulataim vannak és a gesztukulációm is ilyen.


Úgy érzem, hogy mindenhol teher vagyok, ezért önfeláldozó vagyok szinte mindig. Azt érzem, hogy nekem semmi sem jár.


Ennek tudatában, hogy ilyen vagyok elég nehéz a mindennapokat élni, mivel meglátom a többi fiatalt, hogy ők milyen felszabadultak, mennyire barátjuk van, és hogy élik az életüket, akkor sírni tudnék, és ennyivel tönkre is lehet vágni a hangulatomat.


De én nem szeretnék meghalni, hanem az életet választom. Változni pedig egyenlőre nem tudok, amíg nem lesz valami csodaszer. Próbáltam már, például pszichológus, meditáció, de nem megy, mert talán nem is akarom eléggé, túl mély a gödör, amiben benne rekedtem.


Ennek ismeretében milyen élet várhat rám?



20/F


2017. jan. 14. 21:20
 1/7 anonim válasza:
Légy keresztény
2017. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenkinek vannak gondjaik. Felesleges azon gondolkozni, hogy másoknak könnyű. Hidd el nekik is megvan a gondjuk. Olvastam egy blogot egy 20 éves lányról, aki énekelt, korcsolyázott, önkénteskedett és erről írt blogot. Mindezt úgy, hogy pár hónapja volt hátra, folyamatosan járt kemora. Bárki választhatja a nem érdekel, nem küzdök életet. Ha szeretnél változtatni az kemény munka. A legrosszabb, hogy senki nem fogja megtenni helyeted, neked kell elérni a céljaidat. Sokan úgy gondolják, hogy reménytelen az esetük, annyi bajuk van. Kezd el kis dolgokkal, nem kell egyből minden gondot megoldani.
2017. jan. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasonlo vagyok hozzad! :(
2017. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sok ilyen ember van, de hidd el van akinek rosszabb. Segíts magadon, és az Isten is megsegít. Ez örök igazság. Adhatunk tanácsot, de csak te fogsz tudni segíteni magadon.

Az itteni emberek nem fognak tudni segíteni, ne várj semmit ettől az oldaltól.

https://www.youtube.com/watch?v=f6mgnwMV1aA Ajánlom ezt a videót, nekem sokat segített. Bár mond benne olyan dolgokat, ami csak lányoknak szól de a hangsúly máson van.

2017. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál az mind pszichés gond, amin pszichológus tudna igazán segíteni, viszont ez önmagában nem elég. Neked is akarnod kell.

Egyébként nekem is szociális fóbiám van, bár most már talán kezd javulni a helyzet.

Ha gondolod beszélhetünk itt privátban, vagy Skype-on.

2017. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam sokáig bizonyos értelemben, de az élet megtanított a leckére és megváltoztam. A leírás alapján jólelkű ember vagy, akit a felszínes világ megbénít, elnyom. Tűzz ki egy nemes célt magad elé és kezdd el megvalósítani. Túlságosan befolyásol téged, hogy mit gondol rólad a külvilág. Csak az építő kritikát fogadd el, a többivel ne foglalkozz. És a legfontosabb: mindig állj ki magadért, ne hagyd magad elnyomni, mert akkor a g..i, arrogáns emberek eltaposnak.
2017. jan. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az embert az teszi igazán boldoggá, ha a körülményektől és az őt körülvevő emberektől függetlenül elhatározza, hogy ezt meg azt meg amazt meg emezt el fogom érni...megcsinálom...megszerzem...és hisz abban, hogy így vagy úgy, de képes is rá....NA, ÉS AMIKOR FELISMERI, HOGY éppen közelebb került valamelyik önmaga kigondolt célhoz...akkor érzi a boldogságot.


Nem a barátok,

Nem a csoki, a banán, vagy a gének,

Nem a hobbi,


Hanem a saját célok, és a feléjük való haladás.


De.

Vigyázz.

A környezet ki nem állhatja a boldog embert.


Ha nem így lenne, akkor mindenben segítené az egyes embereket, hogy boldogak legyenek, de pont az ellenkezőjét teszi. Mindent megtesz, hogy gyenge legyél, rossz hírekkel lát el reggel-este, teletöm hülyeségekkel, lebeszél, kritizál, akadályoz, akadályoz, akadályoz...


Ez van.


Tudd, és ne is foglalkozz tovább vele.


Boldog CSAK magad által leszel.


Meg tudod csinálni.

És közben még másoknak is segíthetsz megtalálni az ő boldogságukat.


Jani

2017. ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!