Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nincsenek barátaim? Mit...

Miért nincsenek barátaim? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és még mindig nincsenek barátaim. Minden nap elgondolkozom azon, hogy miért? Már egészen kiskorom óta nincsenek. Általánosban is mindig én voltam az, aki kullogott a többiek után, mindenki lerázott, teljesen levegőnek néztek. Középsuliba azt hittem minden változni fog és ott lesznek barátaim. Pont az ellenkezője. Egy lány beszélt velem, de ha volt lehetősége, akkor inkább mindig másokkal volt. Az osztályom is ellenem volt, ha segítség kellett vagy bármi, inkább elfordultak. És itt vagyok most, 17 évesen, barátok nélkül, a megőrülés határán. Egyszerűen nem tudom mit csináljak. Szükségem van valakire, kell valaki mellém, akire mindig számíthatok, megbeszélhetek vele mindent és stb. Mikor meglátok egy csapatot, ahogy beszélgetnek vagy bármi, egyből a sírás kerülget, hogy nekem soha nem volt ennyi barátom, akikkel bandázhattam volna. Ha valakivel elkezdek beszélgetni, nagyon hamar leráznak. Sose ír rám senki, nem keresik a társaságom... Mindig arra gondolok, hogy a külsőm miatt. Nem vagyok vékony és nem nézek ki úgy, mint egy modell. Biztos azért nem barátkozik velem senki, mert szégyellnének, amiért egy teltebb lány a barátjuk. Nem tudom meddig fogom bírni egyedül... napról napra csak rosszabb. Mit tehetnék?

2017. jan. 22. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagy segítséggel nem tudok szolgálni, talán annyit tudok tanácsolni hogy ha van kedved menj el buliba, közösségi helyekre és ismerkedj.:)

Amúgy ha ez vigasztal, énis ugyanilyen helyzetben vagyok.

2017. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez mennyire ismerős volt nekem is..szinte mindig.. Mármint ez jellemzett.. Bár nyilván ezekhez is 2 ember kell, meg sok mindenen múlik..

Ènis teltebb vagyok..egy barátságban se kellene mèrvadónak lennie a külsőnek.

Èn szívesen beszèlgetek ha gondolod,bárkivel. A többi elválik.

23/L

2017. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%

leírásod alapján,kedveslehetsz,visszahúzódó, és sajnos magányos

Nem lehet hogy veled van a baj?

Könnyen barátkozó? Keresd a társaságot.

2017. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne búsulj! Amerikának sincsenek barátai, csak érdekei. Te is próbáld ezt a vonalat.
2017. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha szeretnéd én szívesen meghallgatlak....

Jót fog tenni, ha van akinek elmondod részletesen mi bánt

2017. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia:)

Sokáig hasonló helyzetben voltam mint te. Általánosban nem voltak barátaim, igazából ki is voltam közösítve. Persze voltak olyanok, akikkel együtt voltam a szünetekben néha, ezek ilyen kényszer kapcsolatok voltak, igazából csak azért, hogy ne legyünk egyedül. Meg persze volt olyan is, akit csak én kerestem, őt én nem érdekeltem. Szerencsémre nekem a középiskolára ez megváltozott, bár most se vagyok egy nagy társasági ember, és néha még most is rám tör a magány, de ilyenkor agresszívan arra gondolok, hogy honnan indultam.

Elsőnek is a legfontosabb, hogy ne gondolj a külsődre, mikor barátkozol! Hidd el, hogy az nem számít, és akkor sokkal nyitottabb tudsz majd lenni. Keress hasonló embereket mint te, akár suliban, akár máshol. (ha városi vagy akkor sokkal könnyebb ismerkedned, mondjuk társasjáték klubokban..). Saját tapasztalatom alapján miközben ismerkedsz valakivel add saját magad. Az mindig beválik.

Ha szeretnél szívesen beszélgetek veled akár privátban.:) 16/f

2017. jan. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint sorstársak vagyunk... :( Én is amióta csak az eszemet tudom, mindig az a magányos típus voltam és olyan, aki nehezen teremtett kapcsolatot másokkal. Nekem általánosban talán egy barátnőm volt, de valamiért mindig úgy éreztem, hogy ő is szívesebben van a többiekkel, mint velem, amit persze meg is értek...Elég unalmasnak tartom magam és nem sok mindenről lehet beszélgetni velem. Tavaly a mostani osztályomban is jóban lettem egy lánnyal, de aztán ő is elpártolt mellőlem...Ezért úgy döntöttem inkább maradok a netes barátoknál. 16/L
2017. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia ! En is gyakran ezt erzem , szerintem is ragadj minden helyzetet meg , a barát szerzésre , például diákmunka keretében vagy ilyenek , amugy ha van irj privit , szivesen beszelgetnek en is veled :)
2017. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, jól esett mind. :-)

Interneten könnyebben barátkozom, mint a valóéletben, mert eléggé szociális fóbiám van és ez megnehezít mindent. Bulizni, szórakozóhelyekre nem akarok menni, mert egyik sem érdekel. A suliban meg mindenki kerül, szóval... :-( Remélem majd lesz valami. :-)

2017. jan. 23. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!