Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Közmunka = kényszermunka?

Közmunka = kényszermunka?

Figyelt kérdés

A következő leírásom kicsit összeesküvés-szagú lehet, csak egy felvetés, de én így érzem.

Jelenleg közmunkásként dolgozom. Már jó ideje. Nem igazán vesznek fel sehová sem. Egyszer sikerült elhelyezkednem a versenyszférában, de hamar újra közmunkán találtam magam. (Nem a rossz munkateljesítményem, vagy nagy szám miatt, (ami nincs.))

Ha egy céghez megyek állásinterjúra, -miközben közfoglalkoztatott vagyok-, vinni kell egy közvetítőlapot, amelyet a cég kitölt, lepecsétel. A közfoglalkoztatónak oda kell adni a papírt, és azzal igazolod a napodat. A foglaloztató felhívja a munkahelyet, lead nekik egy negatív jellemzést rólad, és hopp máris megmarad az emberük, aki után kapnak támogatást.

Ti hogy érzitek ezt?



2017. márc. 2. 17:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lépj ki belőle. Amikor a végére érsz, ne vállalj újból közmunkát.
2017. márc. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Azért elárulod, milyen szakismeretekkel rendelkezel?
2017. márc. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
5%

Igen,a közmunka kényszermunka.Vsn aki erre csak most jön rà? Tűri a birka szolganép.Sőt,tapsolva bégetnek hozzá.

Csak a magyaral lehet megysinàlni,hogy segélyért túrja a szart.

2017. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#1 Ha nem vállalom el a közmunkát, akkor úgy veszik, hogy nem működtem együtt a munkaügyivel és minden támogatást megszűntetnek. Élnem meg kell...


#2 Sajnos nem írhatom le az anonymitás miatt. Felsőfokú...

2017. márc. 2. 17:30
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól még anoním maradnál, na mindegy. Az nem játszik, hogy szabit veszel ki a meghallgatás napjára?
2017. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
De a végtelenségig nem mehet ez, hogy nincs megállj, nincs vége soha, mert állandóan közmunkára fognak, hát azért álljon ám már meg a harci menet. Pár hónapig sem tudnád kihúzni valahogyan , család nem támogatna ? Engem is töröltek, aztán meg én töröltettem magamat.
2017. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Persze anonym maradnék, de nem beazonosíthatatlan. :)


De igen, szabival lehetne, csak kivetették az összes szabit velem, és évi 20-ból kell gazdálkodni. De igen, úgy működhet. Kivéve, ha felhívja a leendő cég őket, hogy refit kérjen...

2017. márc. 2. 17:37
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kissé paranoiásnak tetszik lenni. Akkor helyezkedj el ideiglenesen egy olyan munkahelyen, ahova biztosan felvesznek (pl. gyártósori operátor). Többet fogsz keresni, aztán tovább állsz, ha találsz jobbat.
2017. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Hogy érzem?

Okoskodik és mást hibáztat az aki annyira lúzer hogy a közmunka szánalmas világában tartják el.

2017. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 Most adtál magadnak egy pofont, mivel engem hibáztatsz, hogy nem tudok elhelyezkedni. Te nagyon okos lehetsz, mert mögélátsz a dolgoknak. Szánalmas a közmunka? Nagyon remélem odajutsz majd családostól.
2017. márc. 2. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!