Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Közmunka = kényszermunka?

Közmunka = kényszermunka?

Figyelt kérdés

A következő leírásom kicsit összeesküvés-szagú lehet, csak egy felvetés, de én így érzem.

Jelenleg közmunkásként dolgozom. Már jó ideje. Nem igazán vesznek fel sehová sem. Egyszer sikerült elhelyezkednem a versenyszférában, de hamar újra közmunkán találtam magam. (Nem a rossz munkateljesítményem, vagy nagy szám miatt, (ami nincs.))

Ha egy céghez megyek állásinterjúra, -miközben közfoglalkoztatott vagyok-, vinni kell egy közvetítőlapot, amelyet a cég kitölt, lepecsétel. A közfoglalkoztatónak oda kell adni a papírt, és azzal igazolod a napodat. A foglaloztató felhívja a munkahelyet, lead nekik egy negatív jellemzést rólad, és hopp máris megmarad az emberük, aki után kapnak támogatást.

Ti hogy érzitek ezt?



2017. márc. 2. 17:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10

Dehogy hibáztatlak. Egyszerűen így működik a világ. Akinek van kis sütnivalója az viszi valamire így vagy úgy.

Akinek ez nem megy azt eltartja a szocális háló, hogy ne haljon éhen. Mindenki aki odakerül megköszönheti a gondoskodást.

Csupán annyiról van szó hogy a segélyért végezni kell valami látszatmunkát. Értem én hogy kényelmesebb lenne otthon nézni a tv-t.

A rosszindulatú megjegyzésed után biztos kellemetlen neked de én és a családom nem tudnánk annyira lecsúszni, hogy közmunkára kéne jelentkeznünk.

2017. márc. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
72%

Közmunka nálam nem egyenlő a kényszermunkával.

Nem vagyok a témában jártas.

Munkanélküli segély (pénz ellenszolgáltatás nélkül) helyett közmunkán pénzt kapsz némi munkáért cserébe. Tudom nem a versenyszférában megszokott a fizetés.


Kicsit túlszabályozzák a rendszert a leírásod alapján, de gondolom a visszaélések miatt van ez így.

2017. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

más is írta, el kell menni olyan helyre, ahova biztos felvesznek.


én 3 hónapig voltam közmunkás, aztán hogy lehet, mégis sikerült elhelyezkednem...megnyugodhatsz, senki nem súg össze a hátadmögött, hogy "ne vegyétek fel, mert gáz az ember", minek érné az meg?

2017. márc. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%

Látom nem csak èn vagyok ilyen "szerencsès".

Ènis közfogis vagyok, jelenleg is..

Sőt már több helyen is dolgoztam így,mert egyèbkènt esèlyt se adnak.

Nekem is herótom van már ebből,ráadásul hiába írom be az önèletrajzomba is azt a pár èvet..tegyük fel. Nem èr semmit. :)

Figyelembe se veszik.. Holott nekem is van szakmám is...ès mègse. Könnyű azt mondani,hogy ennyire ne dolgozzunk,de sok esetben az embernek nincs választása. Ráadásul ennyi pènzèrt.. Úgy,hogy a legalja munkát te csinálod, 100000 millió ember helyett is..

Már szinte röhejes,csak kár,hogy már nm tudok rajta röhögni:D

23L

2017. márc. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
mi a szakmád?
2017. márc. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szintén közmunkán :(

Felénk sincs igen más, ha nincs az embernek protekciója. Diplomával, ráadásul a végzettségemnek megfelelő helyen dolgozom. Gyár a több műszak miatt nem opció, óvodás gyermekem van, akit, vinni-hozni kell.

2017. márc. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 verde ***** válasza:

Azt megkérdezhetem, hogy ki kényszerít téged közmunkára? Minden reggel megáll a fekete autó a házatok előtt, kirángatnak az ágyból és kivisznek levelet sepregetni?

Ezt nem poénból kérdezem, hanem inkább az a furcsa, hogy így gondolkozol.

Senki nem kényszerít, hogy közmunkás legyél. Ez egy lehetőség, ha nem tetszik elmész dolgozni máshova. Még mielőtt mondod, hogy nálatok nincs munka, jelzem, hogy a leghátrányosabb kistérségek egyikéből írok, és itt is munkaerőhiány van, pláne normális diplomásból.

Az én munkahelyemen nagy a fluktuáció de 15év óta mióta ott vagyok, egy jelentkező után telefonáltunk csak az előző munkahelyére, de akkor is csak azért, mert gázosnak tűnt a személyes beszélgetésen viszont a végzettsége megfelelő lett volna.

Hidd el az esetek többségében, senki nem telefonál senkinek, egy jó vezető vagy HR-es pár perc után leveszi, hogy mi van.

Amúgy szerinted tényleg beazonosítanak, ha beírod, hogy "könyvtáros" szakos vagy?

Vagy ha valami nagyon spéci szakmád van, ami miatt tényleg be lehetne azonosítani, akkor valószínűleg ki sem kellett volna írnod a kérdést, mert egyből el tudsz helyezkedni.

Szerintem kicsit kevesebb konteós dolgot olvass, használd az energiádat saját magad képzésre/elősegítésére.

És egy pillanatra azt is át kellene gondolnod, hogy tényleg a világ esküdött össze ellened vagy veled is lehet valami gond?!

2017. márc. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!