Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért mantrázzák azt sokan,...

Miért mantrázzák azt sokan, hogy az öngyilkosság nem megoldás semmire?

Figyelt kérdés
Miért jönnek azzal a hülye szöveggel, hogy az életemnek én vagyok a kovácsa, miközben ez nincs is így? Pokolba ezzel a hülye coelho-s, mézes-mázas álomvilággal, emberek, legyetek már realisták, az isten szerelmére! Miért jöttök a bibliai marhaságaitokkal, miközben az csak egy büdös nagy fikció? Miért mondjátok, hogy van kiút, miközben nem is ismertek, nem tudjátok, hogy milyen cipőben járok? Miért mondjátok azt, hogy ez önsajnálat, miközben nem az?
2017. márc. 26. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert már ez a kérdés is egy nagy önsajnáltatás. Sajnos ismeretségeim miatt, személyes tapasztalatom van az ilyen öngyilkossági kísérletekkel. Ha valaki tényleg megakarja ölni magát akkor nem siránkozik csak megteszi és ennyi. Az ilyenek mint te(kérdés alapján gondolom csak) meg csak megmutatják mennyire szánalmasan gyengék. Hidd el akikkel erről beszélsz csak szánalmat éreznek irántad, szed már össze magad és ne csak siránkozz, mert az a legkönnyebb neked.
2017. márc. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Mert mégis mit old meg az öngyilkosság? Semmit. Max nem tudsz tovább a problémákról
2017. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Az elsőnek igaza van, aki tényleg öngyilkos akar lenni az nem hangoztatja senkinek hogy ő öngyilkos lesz. Sőt még csak utalásokat sem tesznek rá, hogy ezt akarják tenni. A környezetemben és volt 3 ember akik öngyilkosok lettek és senki nem értette hogy miért, mivel egyáltalán nem látszott rajtuk hogy bármi problémájuk lenne.

Akik pedig mindenkinek hangoztatják hogy ők majd megteszik, az valójában csak segélykiáltás, hogy foglalkozzanak velük.

2017. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Aki öngyilkos akar lenni, bármilyen szomorú, de megteszi. Nem a neten siratatja magát, aki pedig igen, az csak figyelemre vágyik.

És most Coelho!

Mindig van kiút, csak segítséget kell kérni.

Mondd el, milyen cipőben jársz!

Reális vagyok, éppen ezért tudom, hogy a legmélyebb helyzetből is fel lehet jönni.

2017. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Először 27 évesen jutottam odáig, hogy kinyírjam magamat. De a mocskos társadalom visszahozott a halálból. Aztán 23 évvel később szintén oda lyukadtam, hogy tovább már semmi értelme.

És immár hat évvel ezelőtt a második kísérletem közben történt valami, amitől nekem is széppé vállt az élet, és már úgy gondolom, hogy 150 évig fogok élni, vagy még tovább!

2017. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert idejössz rinyálni bammeg azé!
2017. márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság is nevezhető "megoldásnak", csak mellette van 15 másik megoldás amit nem veszel figyelembe.
2017. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azért tudom, hogy van kiút, mert talán téged nem ismerlek de vannak tapasztalataim.

Ismerek egy embert aki huszonéves korára, teljesen elrontotta az életét. 16 éves korában elhunyt az anyja az apja meg alkoholista volt. Ő 17 éves korára drog és alkoholfüggő lett és droggal kereskedett. De most kéf felnőtt gyereke van, és van pár unokája, és idén van a 34. házassági évfordulója.

Az én iskolámba járt egy lány akinek agyhártyagyulladása volt, de egy hónap alatt renbe jött.

És több ilyen esetet ismerek, és ha ők találtak kiutat, akkor te is tudsz.

2017. márc. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most őszintén, ha nem te, akkor mégis ki az életed kovácsa? Egy báb vagy, akit csak úgy mozgatnak? Ebben hinni mennyire reális? Ha nem vagy egyértelműen halálos beteg, és esélyed sincs a túlélésre, akkor szerintem nem sok okod lehet meghalni! Ha csak egy ember van, aki szeret téged, akkor küzdened KELL, nem hagyhatod cserben! A Bibliát ne keverd ide, egyszerűen nem értesz hozzá. Oké, hogy nem hiszel benne, de nem tudod bizonyítani, hogy 100% nem igaz, úgyhogy jobb lenne nem sértegetned mások hitét!
2018. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!