Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az öngyilkosság megoldás lehet?

Az öngyilkosság megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne a barátaimra, de nem veszik fel a telefont, nincs kivel megbeszélni a problémáimat. Úgy érzem, elárultak. A férfi, akit szeretek, átvert, csak szórakozott velem, arra kellettem neki, hogy félrelépjen. A barátnője dühét megértem, de azt nem vagyok képes feldolgozni, hogy valószínűleg ő állhat a háttérben, hogy a barátaim hirtelen mind hátat fordítottak nekem. Nem vagyok képes egyedül szembenézni ezzel. Napok óta csak az öngyilkosság jár a fejemben. Meg akarom tenni, mert úgy érzem, nem hiányoznék senkinek! Úgy látom, ez az egyetlen helyes megoldás! Vagy tévednék?

2015. szept. 24. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

és ha egy ismeretlen meghallgatna akkor jobb lenne? :)

az öngyilkosság csak menekülés a probléma elől, de nem megoldás...


22F

2015. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Semmi értelme nincs.

Idővel majd enyhül a dolog.

2015. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
Az öngyilkosság a gyáva emberek megoldása.Először egy pszichológussal beszélgess el,magadat tedd helyre,azután jöhetnek a baráti kapcsolatok.Viszont egy kérdés:Tudtad,hogy a férfinak van párja,mielőtt kapcsolatba kerültetek.Ha igen,akkor sajnos egy ideig te leszel az ügyeletes ribizli,amit meg is érdemelsz.Bűnös bűnhődj!De ha nem tudtad,akkor a barátaid sem igazi barátok,ha nem állnak melletted.Ha rendbe jössz,akkor kezdj új életet.Találj egy hobbit,ami lefoglal,idővel új barátok és szerelem is lesz.
2015. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Az öngyilkosság mindig és mindenre megoldás. Ha úgy érzed, nincs értelme tovább, akkor persze. De az előzőeknek is igazuk van, idővel az egész enyhülni fog, és soha nem elhet tudni, hogy mikor adódik valami egyéb megoldás.
2015. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

Nem, nem megoldás, hülyeség.


Barátokon kívül még csomó érdekes dolog van az életben. Láss világot és ismerj meg más embereket...!

2015. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem megoldás, DE!! nem csoda hogy hátat fordítottak neked a barátaid, lehet hogy egy olcsó ribi lettél a szemükben.. mutasd meg nekik hogy nem vagy az, ez csak egyszeri alkalom volt, hogy olyanba szerettél bele akinek van párja! Szedd össze magad és élj boldogan! Hidd el rendbe jön minden!
2015. szept. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

#7: én meghallgatom a kérdezőt ha az segít neki (nem személyesen hanem leírja és arra reagálok, vagy mondjuk skypeon, végső esetben személyesen), de nem dugni akarok :D van barátnőm és ÉN hűséges vagyok :)

a megcsalással nem értek egyet, de attól még lehet segíteni valakinek...meg ez a mondat, nem azt sugallja, hogy így akarta ezt a dolgot megélni:

"A férfi, akit szeretek, átvert, csak szórakozott velem, arra kellettem neki, hogy félrelépjen"

2015. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
Az öngyilkosság ostoba dolog. Pláne ilyesmiért.
2015. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Felesleges dolog az öngyilkosság, magadtól is meg fogsz halni, csak ki kell várni.

Bárkinél elszakadhat a cérna. Az az ember, aki azt állítja, hogy sose érezte úgy, hogy elege van az életből, és nem akarja tovább csinálni, vagy hazudik, vagy hihetetlenül szerencsés és boldog. Calcuttai Boldog Teréz is bevallotta, hogy igen, az ő hite is többször megingott, felvetődött benne, mi van, ha nincs isten, és igen, ő is többször érezte úgy, hogy elege van, állítsátok meg a világot, mert én most kiszállok belőle.

Én - bár a morálfilozófia kérdéseiben nincs igazság - azt vallom, hogy az öngyilkosságnak LOGIKAILAG csak akkor van létjogosltsága, ha a halál rövid távon is elkerülhetetlen (pl. az ember igazolta gyógyíthatatlan betegségben szenved, és csak szenvedését, nem az életét hosszabbítja meg) vagy akkor, ha halála aránytalanul csekély áldozat a közösségnek vagy másoknak biztosítható előnnyel szemben, és ezért hálásak lesznek nekünk, sőt, szerencsés esetben akár nevünket is megőrzik (ezt önfeláldozásnak, hőstettnek hívjuk, lásd Dugonics Titusz, Szondy György, Kamikázék).

Minden más esetben az öngyilkosság csak egy gyáva menekülés, túl azon, hogy teológiailag pokolra visz. Ne kondérokra gondolj, meg ördögökre piszkavassal, hanem arra, hogy elszakít az üdvözségtől. Ha nincs halhatatlan lélek, nem vesztel semmit, ha van, megszoptad. De nagyon. Pusztán azért öngyilkosnak lenni, mert , idézlek, tartalmilag, nem szó szerint, mert nem szeret senki, és mert mindenki utál, egetverő nagy hülyeség. Ha tényleg utálnak, akkor örülni fognak, hogy meghaltál, pláne, hogy fellógattad magad. Miért is akarsz örömöt szerezni azoknak, akik utálnak? Ha meg valójában nem utálnak, akkor fájdalmat fogsz nekik okozni. Nézzük, mi lesz akkor, ha viszont boldogan élsz. Ha szeretnek, jól van. Ha utálnak, akkor ezzel aztán alaposan felbosszantod őket!

Az embernek nem mások miatt, hanem elsősorban önmaga miatt kell élnie. Ha cinikus vagyok, akkor azt mondom, barátok úgysincsennek, az ember max szüleiben, testvéreiben és gyermekeiben bízhat,a többi tetűláda, és még ezekben is csalódhat. Nem szabad komolyan venni mások hitványáságát, hanem azt természetesnek kell elfogadni.

Ja, még valami. Hát, ha valaki párkapcsolatban élő pasival kezd ki, ezt kockáztatja. Nem mondták? Most már tudod. Tapasztalat. Ha meghalsz, kinek fogod ezt az értékes tapasztalatot átadni, ezt a fájdalommal megszerzett tudást hasznosítani?

És utólag: az öngyilkosság csak kardba dőléssel vagy főbelövéssel stílusos. Az erek fevágása randa, az önakasztás undorítóan stílustalan, a gyógyszerek beszedése szánalmas.

2015. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Amikor megcsókolt, nem tudtam, hogy van valakije. Már szerelmes voltam, amikor közölte velem, de azt mondta, szakítani fog miattam. Nem tette meg, átvert.

Amúgy meg nem vagyok könnyen kapható, ő volt az első pasi az életemben.

2015. szept. 24. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!