Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mi a probléma...

Szerintetek mi a probléma forrása, és mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Ma újból elgondolkoztam azon, hogy mitől válik valaki vonzóvá vagy taszítóvá úgy általában a többi ember számára. Én egész életemben, de főleg az utóbbi néhány évben egyre intenzívebben, azt tapasztaltam, hogy irántam nem érdeklődnek az emberek. Vagy utálnak, vagy közönyösek irántam, de mindenképpen valami olyan emberként látnak, kezelnek, aki valahogy taszító vagy jelentéktelen. Persze van aki azt mondja hogy nem, de a tettei mást mondanak. Ha valakit csak én keresek, én érdeklődöm iránta, ő pedig sose vagy csak nagyon ritkán keres magától, vagy ha én keresem, akkor nem is válaszol vagy gyorsan leráz, és utána ő nem keres, az számomra a fentebb leírt irántam való hozzáállást jelenti.

Eléggé fáj az az egész nekem, de mostanában a fájdalom mellett a kíváncsiság is megjelent bennem, hogy vajon mi okozhatja ezt? Mi lehet bennem olyan taszító, hogy kb. senki nem keres, és ha én keresem, nem viszonozza, nem válaszol vagy leráz? Lehet, hogy csak „rossz” emberekkel vagyok körbevéve? Ez ugyan elvileg lehet, nade egész életemben valahogy mindig így volt? Ha kb. mindenki ugyanazt a visszajelzést adja (utálat vagy közöny), akkor nem egyértelmű, hogy bennem van a baj? De én nem látom ezt a „bajt”, és nem gondolom hogy megérdemelném, hogy ezt érdemelném.

Tudom, hogy „először magaddal legyél jóban, és akkor mások is szeretni fognak”, de nem tudom jól érezni magam úgy, hogy folyamatosan ezt az elutasítást, ignorálást kapom másoktól.



2017. ápr. 5. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, ill. fiú vagy lány?
2017. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
38 / F
2017. ápr. 5. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 8 éve ebbe élek én is. Súlyosabban 3 éve. Én már nagyon sok mindent megpróbáltam tenni. Új munkahelyek, tanfolyam, város, ország váltás, de igazából sehol nem tudtam beilleszkedni, sehol nem lettek haverjaim. Egy példa, Angliában éltem több éven keresztül. Több kollégát, lakótársat próbáltam elhívni utazgatni, konditerembe, futni, éjszakai életre, de mindig volt valami kifogás. Tökmindegy hogy társasági emberről vagy éppen magának valóról volt szó. Mindig csak a kifogások, így mindig azon kaptam magam, hogy egyedül járom be Londont, híresebb városokat, vidéket, erdőt, akármit. Ugyanez itthon, munkatársaknak már megvolt a baráti köre oda már nem tudtam bekerülni, vagy éppen már el voltak foglalva barátnőjükkel, és nem nagyon érdekelték őket egy haver, akárki. Mindebből könnyen kilehet találni, hogy hosszú évek óta nem volt barátnőm, és nem igen látom a lehetőséget arra, hogy lesz egyhamar. Mindent összevetve, a tapasztalatokat azért így leszűri az ember, hogy mennyire jelentéktelen ennek a világnak, és magába burkolódzik, hogy aztán egyéb problémát is magára vegyen az életben, ami még lejjebb taszítja. Jelenleg mocskosul szarul érzem magam a társaság hiány végett, ami már állandós pár éve.


A megoldást szerintem egyáltalán nem a kinézetben, gesztikulálásban kell keresni. Láttam már nem egy kifejezetten gusztustalan srácot kedves, szép lánnyal a karján. Mint ahogy kövéreket, soványakat, rusnyákat, jóképűeket ám irdatlan nagy parasztokat, akikről fogalmam sincs hogyan találnak párt vagy egyáltalán haverokat maguknak. Ha moziba járok, ha csak szimplán bevásárolni, sok esetben találkozom full agyhalott férfiakkal, akiket egyszerűen nem értem hogyan lehetnek sikeresek, főleg az emberi kapcsolatokban. Persze lehet rám azt mondani, hogy csak irigy vagy, és én sem vagyok különb, könnyen lehet. Én soha nem gondoltam magam rondának, külsőleg ugyan nem vagyok 100%-ig megelégedve magammal, de egyszer nem gondoltam hogy kinézetre bármi is taszítaná az embereket, ha velem elkezdenek beszélni. Valami pedig mégis van. Én jelenleg úgy érzem magam hogy egy senki vagyok, aki semmire sem jó, és semmit sem ért el az életben, állandó brain fog, és semmibe nem tudok belekezdeni, kitartani, nem jön egy jó ötlet. Mostanában még a könyv olvasás sem megy, annyira ködös a fejem. És ha tükörbe nézek, látom is magamon. Üveges tekintet, bamba pofa. Ezt az emberek szerintem megérzik, zéró kisugárzás, nulla önbizalom.

Társaság szerintem nem sokat befolyásol a dolgokon. Én tinédzserként igazi bulizós vadállat voltam, aki állandóan röhög, félig meddig a figyelem középpontjában van, és a haverjaim is ilyenek voltak. Aztán valamiért egyre jobban visszakoztam a dolgoktól, egyre kevesebbet jártam bulizni, majd úgy gondoltam nekem nem kellenek részeges, alpári haverok. Mikor fordult egy nagyot a haveri köröm, egyáltalán nem lett másabb, sőt sokkal rosszabb, befelé fordulós lettem, de az emberek ugyanúgy viszonyultak hozzám. Pl. volt egy igazi bunkó állat részeges haverom(nem lenézem, nagyon bírtam, de ez az igazság) ő matt részegen is bírták az emberek, bárkivel jóba tudott lenni, még ha én és páran full kínosan éreztünk néhány szituációt, hogy mennyire tudta erőltetni a "tesóm vagy!" szöveget. Ha a mi társaságunk bekerült egy másik társaságba egy buli keretén, akkor többször észre vettem, hogy hozzám sokkalta hidegebbül viszonyultak. Hiába tomboltam, mosolyogtam, röhögtem én is, mikor mondjuk egyedül maradtam velük, akkor már jött ez a kiközösítő feeling, hogy csak ott állok, de nem szólnak hozzám. Ha megtörtem a jeget, akkor is olyan félvállról beszéltek hozzám, majd ha megérkeztek a haverjaim akkor egyből feloldódott minden. Ugyan már nem járok bulizni, de az életben ezt a példát rátudom vetíteni bármilyen szituációra. Munkahelyen csajokkal hiába próbáltam jópofi lenni, dumálgatni, egyszer nem tudtam jóban lenni senkivel, sőt egy idő után inkább kerültek. Míg egy tajparaszt srácot, akinek tényleg mondjuk a fociig, a mit néztél a tévében, hol voltál bulizni témakörig terjed ki az agykapacitása, a csaj már alapból mosolyog, és élvezi a társaságát, míg nekem már ezzel a lendülettel nem is köszön. Na ha egyáltalán elolvasod, bocs hogy ennyi személyes marhaságot összehordtam, csak érzékeltetni akartam, hogy nem te vagy egyedül. Már ha egyáltalán ilyen szintű a problémád. Megoldást mindenképpen a önbizalom fejlesztésében látom, és egy teljesen más érdeklődésű társaság keresésében.

2017. ápr. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, úgy tűnik hogy nagyon hasonló a problémánk! Igen, ez érdekes tényleg, ezt el is felejtettem, hogy tényleg nem múlhat a viselkedésen, mert én is látok igazi sötét idiótákat, akik sokkal hülyébben viselkednek / néznek ki mint én, mégis van csajuk, haverjaik.

Jó az önbizalom fejlesztése, én inkább afelé próbálkozok, hogy olyan embert keresek, aki tényleg átlátja az emberi problémákat, valami valódi spirituális tanítót, aki nem csak betanult elméletekből válaszol, hanem tényleg lát engem.

2017. ápr. 7. 10:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Nem tudom mitől van. De én is akárhány emberrel összehaverkodok, mindig az a vége, hogy csak én keresem, aztán megunom hogy én írok és vége is.
2017. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyezem a 3-as válaszával: "Megoldást mindenképpen az önbizalom fejlesztésében látom, és egy teljesen más érdeklődésű társaság keresésében."Hozzátenném még,hogy dolgozni kellene az önbecsülés fejleszésen is és a szeméyles határaid kijelölésén.

Nem vagy-e túl engedékeny,jó hiszemű és segitőkész az emberekkel? Mert az olyan emberekkel is általában az általad leirt módon vislekedne:közönyösek vele,jelentéktelennek tartják.Nem hivják el összejövetelekre,csak kihasználják őket.Nálam ez volt a helyzet két barátnőm esetében,akik már régebbóta ismerték egymást és hármasban találkoztunk.Az egyikük normálisan viselkedett,vele jól kijövök.A másik meg csak a problémáiról szeretett beszélgetni,szóhoz sem lehetett tőle jutni,olyan csobogó patak tipus.Amikor összejövetel volt nála meg nem olyan régen a kisgyerekei keresztelője,gyerekek szülinapja,akkor nem hivott meg, még utólagosan sem.Nem is a nagy ebéd hiányzott inkábba a tiszetelet.Más barátai tudom ot voltak.Az azt megelőző két évben mikor nem lehetett gyereke állandóan ez volt a téma,meg a férjével való egyéb gondja ami a mai napig is teritéken van és mindig meghallgattam.Ő rólam nem volt képben,nem is érdekelte igazán mi van velem.Ez kb.5éves intenzivebb ismeretség volt(azelőtt is ismertük egymást) amit tavaly óta félretettem,leépitettem.Különösen azóta hogy a második kisgyerekének a keresztelőjére se hivott meg.A keresztelőket megelőző időszakokban nem jelentekezett,az esemény után általában várt 3hetet és elkezdett jelentkezni. A barátság első éveiben nem volt képes a születésnapomon köszönteni-én őt köszöntöttem,személyesen is,utána én sem köszöntöttem,akkor ő elkezdett köszönteni.Igaz akkor munkám is volt,most meg hogy felmondtam a munkahelyen megint nem köszöntött,eljött egyik barátnőmmel 1,5hónappal késöbb,és elég furcsán viselkedett pl.nekem hátat forditott mikor a másikkal beszélt, a saját házamban!Meggkérdezte van-e benti toalettünk.pedig nem először járt nálunk,és tudja,hogy van.Gondolom magából indult ki,mert tanyán neveledett.Amikor elkezdtem ignorálni volt képe irogatni,hogy menjek el hozzá egy jót beszélgetni,kedves és drága barátnőjének nevezett amitől a falra tudtam volna mászni.De kezdetekben én voltam vele engedékeny meg sok mindenben segitettem is neki.Nem kellett volna.Azért irtam,hogy a jóhiszemüség is kivált ilyen viszonyulásokat.

A más érdeklődésü társaság is jó,nekem a hétvégi főiskolán sok jó ismerősöm van amiből akár barátság is lehet.Meg eljárok olyan közösségekbe ahol szintén egy hullámhosszra tudok kerülni az ott lévő emberekkel.Megéri próbálkozni új dolgokkal,új hobbikat keresni,tanfolyamokra járni.Csak nyerhetsz vele.

2017. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát...köszönöm a válaszokat.
2017. júl. 5. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!