Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hosszú idő után végre képes...

Hosszú idő után végre képes lennék rá?

Figyelt kérdés

Talán egy picit klisé lesz az egész, de azért köszönöm előre is, ha netalántán valaki válaszolna rá.


22 éves srác vagyok, akinek a gyerekkora telis-tele volt csalódásokkal. Tulajdonképpen totális csőd voltam, mindent és mindenkit messziről elkerültem. Ennek megvoltak a maga hatásai. Kiskoromban egy szorongó, szégyenlős fiú voltam, aki totális önbizalomhiányban szenvedett. De persze ennek az önbizalomhiánynak is megvolt az oka. Alacsony termetű voltam, így én voltam az a tipikus srác, akibe mindenki belekötött a magassága miatt. Ezt csak tovább tetőzte, hogy rettenetes frizurám volt (:D) és a fogaim is csálén álltak. Talán nem is kell firtatnom, hogy milyen ívben kerültek el a lányok.


Aztán jött a középiskola. Itt már haloványan, de látszott, hogy kezdek egy jobb irányba elmozdulni. Ugyan itt sem nőttem hű de sokat (azért a 170-et csak-csak sikerült elérni, de annál tovább nem is jutottam), de ezt elkezdtem testedzéssel kompenzálni. Tulajdonképpen a pici, nyeszlett 60 kilós énemből lett egy 80 kilós, komoly izomzattal rendelkező egyén. Ekkorra már az arcom kinézete is elmozdult egy szebb irányba, amit végre normális frizurával kombóztam össze (nem, nem vagyok páva gyerek). Ekkor tapasztaltam meg először, hogy milyen az, amikor egy lány érdeklődve tekint rám. Igen, addig, amíg meg nem látta a még mindig csálén álló fogaimat. Ennek kijavítására sajna nem volt pénzem, így buktam az első szerelmet a középiskolában is. (ugyan többször is megkaptam, hogy lelkileg nagyon rendben vagyok, de azok a fogak láthatóan mindenkit elijesztettek még így is)


Miután elvégeztem a sulit, rögtön dolgozni mentem, azzal a szándékkal, hogy ha törik ha szakad, kijavíttatom a fogsorom, mert saját megítélésem szerint már csak és kizárólag ez választott el attól, hogy összejöjjek valakivel.


Igen ám, csakhogy ezen időszak elég sokat elvett tőlem. Főleg az önbizalmamat. Voltaképp teljesen antiszociális lettem. Nem járok sehová és nincs senki, akihez szólhatnék. (Pedig alapból jó beszélgető partner lennék, mert velem tényleg bármiről lehet beszélni. Bármilyen témában megállom a helyem. Felőlem lehet szó egy sci-fi filmből kivett párzanak a droid kutyák (xD) jelenetről is)


Viszont pár hónapja eljött a fogsorom kijavításának ideje, melyen végre túl vagyok és nekem is szép mosolyom van :) Itt állnék tehát 22 évesen, 170 centi magasan, fitt testalkattal (melyet a középiskola óta becsesen őrzök) és végre általános külsőségbeli hibák nélkül.


Sikeresen felvételt nyertem az általam kiválasztott egyetemre, ahol ugyebár szeptemberben kezdek. A tanulás mellett elsődleges célnak tekintem, hogy végre aktív szociális életet éljek és megtapasztaljam az első szerelmet / párkapcsolatot az életemben.


Igen ám, csak vércikinek érzem, hogy 22 évesen nem hogy nem csókolóztam még, egy lány kezét sem sikerült megfognom ezidáig. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy viszonyulna hozzám bárki is, azt meg főleg nem, hogy én hogy közelítenék meg valakit, aki tetszik.


Úgy érzem, már csak én vagyok ilyen lúzer, hogy 22 évesen semmi tapasztalatom nincs a nők területén. Igyekezni akarok, de kapar bennem egy gondolat, hogy már túl késő.


Egy szó mint száz, egyszerűen arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményetek az általam leírt dolgokról?


2017. ápr. 6. 01:17
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát... 18 éves korig ingyenes a fogszabályozás, és az iskola viszi is a gyerekeket iskolafogászatra, és nem nagyon engedik el ezt a dolgot, ha valakinek javasolják a fogszabályozást... Szóval nemhogy nem került volna pénzbe, de még kötelező is lett volna.
2017. ápr. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem csak te voltál, és vagy ebben a helyzetben, nagyon ismerős az amit te írtál, velem is történtek ehhez hasonló esetek. Leírásod alapján értelmes srácnak tűnsz, és szerintem semmi baj nincs veled, csupán az elzárkózottság, önbizalomhiány, és határozottság hiányzik belőled. Egyetemre mész, az aztán pláne szép dolog, hátha én mehettem volna... :D Az okos, művelt srácokat szeretik a lányok, szóval ha sikeresen elvégzed, már előnyben vagy, sőt, ha oda jársz, már az is előny, mert látják rajtad nem kocsmára, meg diszkóra költöd el a pénzed. Nagyon fontos, hogy amikor egyetemen mész, elsőre mindenki idegen lesz, de hidd el, ha megtalálod a közös hangnemet ott a srácokkal, lányokkal, akkor sok jóbarátra teszel szert, mivel egyetemre nem buták járnak. Remek lehetőséged lesz leküzdened azokat a félelmeket, amelyek téged akadályoznak a nyitottság felé. Azt mondom neked, végy egy nagy levegőt, és gondolkozz azon, mikép tudnál javítani a helyzeteden, hogyan lehetne barátokra szert tenni, mikép ismerheted meg az őszinte szerelem fogalmát, stb. Fiatal srác vagy, rengeteg még a lehetőség. Szabadidőbe érdemes partykba, bulikba eljárni, illetve sétálni szép helyeken, mert ott is beléd lőhet Ámor nyila, sose tudhatod. Csak sose add fel, ez a lényeg. Remélem tudtam valamelyest segíteni, és kívánom, hogy minden úgy alakuljon, ahogy az neked jól esik! :)


25/F

2017. ápr. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg reálisnak tartod a gondolatot, hogy te vagy egyedül a világon, aki 22 évesen nem csókolózott és nem volt szerelmes vagy nem fogta meg más kezét, és mindenki más már jóval előrébb jár ebben?
2017. ápr. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyugi ne parázz rá, sokan mások vannak hasonló cipőben (köztük én is..)

Ha elég kitartóan küzdesz, annak meglesz az eredménye:)

2017. ápr. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: Ne felejtsük el azt sem, hogy a párkapcsolat nem teljesítményterület.:)
2017. ápr. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Draga nyuszivirág!

Késő? 22 evesen?? Az írásodból olyan céltudatosság és megfontoltság süt, hogy azt a világon bárki megirigyelhetné. Tudatosan felépítetted a kis életedet és még mindig csak 22 vagy. Ilyen tervezéssel és felelősségteljes tervezéssel a határ a csillagos ég lesz számodra. Nem volt még barátnőd, nem csókolóztál még. És? Nem kell ezt a lányok orrára kötni:) Azt írtad elhatároztad, hogy fellendíted a szociális életedet is. Hat akkor hajrá:) Bulizz ismerkedj és élvezd az életet. Sok sikert.

2017. ápr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy ilyen céltudatos vagy. Nincs még semmihez túl késő, sok a szingli lány aki illene hozzád korban, csak meg kell találni őket. Szerintem ne mondd el, hogy nincs tapasztalatod, ha nagyon tudni akarják akkor max annyit mondasz, hogy egy különleges személyre vártál.
2017. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A többiek nagyjából leírták a lényeget. Nagyon pozitív, hogy tényleg ennyire tudatos vagy, ez érettségre is utal. A lányok miatt meg ne aggódj. Egy értelmes lány nem fog ebből problémát csinálni. Sokkal jobban kiakadna azon ha azt mondanád, már a fél városon végig mentél. Az egyetem pedig nagyon jót fog tenni neked, sok magabiztosságot fog adni. Sok sikert, drukkolok!
2017. ápr. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Dehogy vagy lúzer. Én pl. örülnék, és még helyesen is írsz.
2017. ápr. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!