Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mit kezdjek? (az...

Lilly Hoying@1 kérdése:

Szerintetek mit kezdjek? (az életemmel)

Figyelt kérdés

Régebben sokat rajzoltam vagy festettem, táncolni tanultam 6évig. Most hogy közép iskolás lettem ezekre sajnos még a hétvégék során sincs időm de ha van is akkor meg életkedvem nincs hozzá de ezek általában lefoglaltak.

Ez az egész akkor kezdődött amikor 2015ben elvesztettem az egyik legjobb barátomat, én teljesen befordultam vágdosni kezdtem a karomat, combomat, elkezdtem feketében járni. Ezért persze mindenhol mindenki kiközösített ami érthető.. mondjuk jól esett volna ha az akkori barátaim mellettem álltak volna amikor szükségem volt rájuk de nem. Azóta sem szereztem újakat, és ahogy elnézem nem is fogok. Minden tönkre ment. Én azóta is nagyon rosszul érzem magam, és a karom..továbbra is..igen. Úgy érzem hogy az életemnek semmi értelme, ha meg halnék(amit nem szeretnék de úgy érzem hogy nincs tovább)akkor senkinek sem hiányoznék.. Még a szüleimnek sem. Annyiszor próbáltam jobban lenni kimászni ebből még pszichológusnál is voltam de nem semmi.

Akkor talán jobban érezném magam ha lenne legalább egy barátom akivel kicsit kimozdulhatnék de nem tudok barátokat szerezni az állapotom miatt és így folytatódik az a bizonyos ördögi kör.

Szerintetek mit tehetnék?



2017. ápr. 7. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Állapptod miatt... kimondtad a problémát...

Változtass az állapotodon, és akkor jönnek.a barátok és egyemesbe jön minden....

De ezen csak Te tudsz változtatni...

2017. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Kedves kérdező, kulcsszavakba láttam amiket írtál. Ezeket a gondolatokat azonnal verd ki a fejedből, mert ez nem megoldás. Tudom nagyon rossz lehetett neked, és lelkileg egy ilyen traumát baromi nehéz feldolgozni. De sajnos túl kell ezen tovább lépni, mert hidd el, a barátod is azt akarná, hogy boldog légy, élettel teli. Mit szólna szerinted, ha így látna most téged? Mit tenne? Szerintem azonnal tenne ellene, hogy ne legyenek ilyen gondolataid, és vígasztalna. Hidd el, nem vagy egyedül a világban, és megértem, hogy belülről ordítassz a világ felé, hogy végre meghallgassanak, megértsenek. Ahhoz, hogy barátokat szerezz, neked kell tenni érte, próbálj meg ismerkedni olyan emberekkel, akiről biztosan tudod, hogy megbízhatóak, és akikre bármikor számíthatsz, ha baj van. Elmondom neked: amikor elvesztettem nagymamámat, akit nagyon de nagyon szerettem, én is ebbe a helyzetbe voltam. Depresszióba estem, stresszes voltam, és azt hittem nem élem túl a hiányát. Ma is hiányzik, de megtanultam valamit: túl kell lépni ezen, mert ő is azt akarná, hogy boldog legyek, hogy a dolgokat minél hamarabb könnyebben megtudjam oldani! Neked is ezt kell tenned kedves kérdező, az élet tele van meglepetésekkel, csalódásokkal, akadályokkal, melyeket muszáj leküzdened. Ha sikerül, akkor az élet azon oldalát is megismerheted, amibe szeretnél lenni, amibe megtalálod a helyet, ahol tudod: végre boldog vagyok, mert szeretnek engem, és én is szeretem őket. Ha gondolod, persze fordulhatsz olyanhoz, aki ehhez ért, de szerintem egyedül TE vagy képes változtatni a helyzeteden, senki más. Hatalmas lehetőségek, és nagy jövő vár előtted, ha te is akarod. Az elvesztett szeretteinket, barátainkat sajnos nem tudjuk visszahozni, azonban a jövőben szerezhetünk olyan barátokat, akik mellettünk lehetnek mindig, és segítenek rajtunk, meghallgatnak minket. Te is ezek szerint cselekedj kedves kérdező, remélem sikerült kicsit ezzel lelket öntenem beléd! :)
2017. ápr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem tudod mit kéne tenned, hogy könnyebben nyiss az emberek felé ha személyes találkozóról van szó akkor beszélgess velük neten. Nem kell mindjárt minden nap és órákon keresztül beszélgetned csak néha egy picit, hogy szokd a társaságot. Mellesleg sajnálattal hallom, hogy idáig jutottál......szoktam hozzád hasonló emberekkel beszélgetni és ha tudok tanácsot is adok. Ha gondolod írj nekem privát üzenetben.....szívesen meghallgatlak és persze adok is pár tanácsot neked. A vagdosás nem old meg semmit.....lehet enyhíti a fájdalmad de tényleg nem old meg semmit. Sok szerencsét kívánok neked abban, hogy találj egy jó barátot. Viszont ha nem kezdeményezel beszélgetéseket vagy próbálsz ismerkedni akkor erre nagyon kicsi az esély sajnos. Mondjuk az is valami, hogy megtetted az első lépést ezen a fórumon és segítséget vagy tanácsokat kérsz. Ha esetleg bunkó vagy kellemetlen kommenteket kapnál ne vedd magadra......néhányan csak szórakozni járnak ide....
2017. ápr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezdd el szeretni magad, de a legfontosabb, hogy tiszteld önmagadat! Tedd fel a kérdést: vajon szeretem-e önmagam annyira, hogy megálljt parancsoljak ezeknek a romboló, önsorsrontó gondolataimnak. Több jár-e nekem ennél vagy csak ennyi? Ha igen a válasz, akkor féli nyert ügyed van, ezután már csak annyi a dolgod, amit a többiek is írtak. Nyiss mások felé. De amíg nem keülsz egyenesbe saját magaddal, addig nem fogják pozitívan értékelni a közeledésedet, tudod az emberek olyanok, hogy megérzik, ha valaki nincs rendben, de azt is, ha igen. 29F
2017. ápr. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Szenvedjünk együtt...
2017. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj itt és ezek között az emberek között élned. Nem muszáj alkalmazkodnod. Tanulj vagy dolgozz, mint azok akiknek valós problémáik vannak és nem csak unatkozó fiatalok.
2017. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!
2017. ápr. 9. 14:47
 8/9 anonim válasza:
Én is voltam hasonló helyzetben, ha van kedved beszélgetni a helyzetedről vagy csak kell valaki aki meghallgat, nyugodtan írj :)
2017. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia!Én is most nehéz helyzetben vagyok...Volt egy barátnőm, akivel tavaly évvége óta kezdtem el barátkozni. Viszont már megváltozott. Sajnos rossz értelemben. Még mai napig azt hiszi jóban vagyunk, és hogy annyira csodás az életem.. Mikor elkezdtem hanyagolni őt, addig megbarátkozott az egyik osztálytársammal. Most meg mindig vele van. És ha meg velem van, akkor meg nem túl normális.. Nem is az fáj, hogy vele foglalkozik, hanem hogy velem már nem is beszél annyit, viszont mindig elvárja, hogy adjak neki kaját, foglalkozzak vele, kisérjem haza. Hisz ha már nem kellek neki, mint barát, akkor haggyjon békén, ha meg szeretne még velem barátkozni, akkor meg beszélgessünk is rendszeresen.Amikor nála vagyok, akkor általában többször is megölel, pedig én nem szeretném. Mondtam is neki. De nem érti meg. És most már nagyképűsködik is. :I pedig régebben visszafogott volt. Persze mikor felelni kell, néma..Amikor rajzolok valamit, azt általában lekopizza. Pedig csak régebben rajzolt rendszeresen. A sulivmban teljesen vidámnak látszom, de ahogy hazaérek úgy éfzem, mintha atomjaimra esnék. Az osztálytársaim nagyon piszkálósak. Engem szerencsére nem piszkálnak, mert amúgysem érdekelne, plusz megtudom magamat védeni. Az egyik osztálytársamat többször is megvédtem a többiek elől, mert mindennap piszkálják, de ahhoz képest mindig flegmán beszêl velem, meg megsértődik rám, pedig semmi rosszat nem mondtam. Értem, hogy érzékeny, de ne engem utáljon, hanem akik piszkálják! Akik meg bántják, azokkal lóg felváltva... Ja.. Szóval már nagyon életkedvem sincs. Múltkor a "barátom" eléggé megbántott, de ennek ellenére mégis írogatott nekem... Ha gondolod írj rám, esetleg beszélgethetnénk 13/L
2017. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!