Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

A szüleimmel nagyon rossz a viszonyom. Semmit nem kapok meg, amit kérek, bezzeg a testvéreim folyamatosan hordják el itthonról a pénzt. Ha én kérek valamit máris tragédia lesz belőle. Minden miatt megszolnak, csak mert én máshogy szemlélem a világot. Ha a tesóm csinál valamit (pl eltör valamit) máris azt gondolják, hogy én voltam. A tanulmányi átlagom 3 és 4 között van. Lehetne jobb is, de ilyen stessz mellett nem megy a tanulás. Pánik rohamaim vannak, néha egy kicsit düh rohamom is. Nincs olyan éjszaka, amikor ne sirva aludnák el. Egy ideig vagdostam magamat. Amikor megtudták méginkább veszekedtek velem... Van barátom, nagyon szeretem, mert rajtakivül nincs senkim (nincsenek barátaim se...), de ő nagyon messze van. Ritkán látom. Azt mondja mindig, hogy tartsak ki, de már egyre nehezebben megy. Sokszor az jár a fejemben, hogy jobb lenne meghalni. Lelkileg nagyon szenvedek. Lassan feladom... Mit tegyek?

(és ha bárki azt mondaná, hogy tipikus tini duma és csak felfújok mindent, hogy a szülők rosszak azok tévednek)



2014. nov. 15. 11:57
 1/6 A kérdező kommentje:
:(
2014. nov. 15. 13:31
 2/6 anonim válasza:
100%
Először is próbálj meg beszélni a szüleiddel.Akkorra időzítsd, mikor jó a hangulat és ne vádold őket, ne azt mond, hogy ők ilyenek, vagy olyanok, mert akkor visszatámadnak. Az érzéseidről beszélj, hogy milyen magányos vagy, mennyire fáj, mikor ők ezt mondják, vagy azt teszik. Az a cél, hogy a te szemszögedből is lássák a dolgokat. Nem tudom hányadikos vagy, de olyan középiskolát kellene választanod, ahol koleszos lehetsz, akkor megszünnének a mindennapi konfliktusok ,örülnének, hogy hétvégente láthatnak. És az, hogy ennyi idősen nincs egy barátod se szomorú. Akármilyen jól megvagy a szerelmeddel ,az embernek szüksége van barátokra, mert tőlük mást kaphatsz, mást beszélsz meg. Szóval, ha vannak olyan lányok, akikkel legalább beszélőviszonyban vagy, próbálj meg hozzájuk közelebb kerülni.
2014. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes felhívnod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról, utcai fülkéből is. Itt megértést kapsz, és talán segítséget ahhoz, hogyan lehetne jobb a helyzeted. Mielőtt végleges döntést hoznál, telefonálj!
2014. nov. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2014. nov. 17. 17:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos sokaknak át kell élnie ilyen helyzeteket. Általában csak azt tanácsolják, hogy nyeld le, beszéld ki, bírd ki. De a szenvedésnek van egy haszna. Ha nem hagyod, hogy legyűrjön, erősebb emberré válhatsz vele. A gyűlöleted legyen a lelki kardod, a haragod a pajzsod. A szüleid egyértelműen nem érdemlik meg a szereted vagy tiszteleted. Ne foglalkozz velük! Csak magadnak élj, csak magaddal törődj. A világ tele van borzalmakkal, csak a lelkileg legacélozottabb emberek bírják ki mentális összeomlás nélkül. Másrészről, egyszer fordul majd a kocka, és ők lesznek rád utalva. Az öngyilkosságot felejtsd el, az csupán egy hamis kiút! Az igazi kiút az, amikor gazdag és sikeres leszel, és mindenkit, aki valaha ellenséged volt, kedvedre ugráltathatod. Ehhez pedig a kíméletlenségen keresztül vezet az út.
2014. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki depressziós, vagy lelki baja van, vagy nem találja a helyét a világban, általában nem érti meg, hogy nem körülötte forog a világ. Amíg baba vagy, te vagy az egyetlen, tied minden figyelem. Aztán lesz testvéred, már ketten vagytok. Aztán oviba kerülsz, már 15-en vagytok. Suliban már csak egy vagy a 30-ból az osztályban. Senki nem bánt, csak nem kapsz elég figyelmet, amit addig kaptál. Az osztályfőnök, a tanár szemében te nem A NAGY EGYEDI VALAKI vagy, hanem az osztály 1/30-ad része. Középiskolában már csak 1/200-ad része vagy az évfolyamnak. Ahogy kikerülsz az életbe és dolgozni kezdesz, már csak a vagy a tízmilló magyarból. Érted? Aki ezt a folyamatot nem érti meg és nem tudja feldolgozni a saját vagy a szülei hibájából, az kezd olyan dolgokat beképzelni, amitől azt várja, hogy felfigyeljenek rá és újra különleges legyen, és jönnek a depressziós, önértékelési gondok. Vagyis a végső tanulság: törődj bele, hogy egy vagy a 7 milliárd földlakóból. Nem vagy sem több, sem kevesebb. Éld az életed és kész. Lelj örömet mindenben, egy finom kajában, egy csókban, egy jó filmben, egy szép állatban, később a tanulmányaidban, a csillagos ég szépségében, mindenben.
2018. jún. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!