Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van értelme másoknak segíteni,...

Van értelme másoknak segíteni, ha ez az eredménye?

Figyelt kérdés

Én megértem, hogy mindenkinek van elég problémája és nem akarja a másikét is hallgatni, de szerintem nagyon át fordultak a dolgok.


Az én esetemben amikor gyúrtam, sok pénzem volt, NEM VOLT gondom, akkor mindeki kereste a társaságom ami természetes. Viszont ilyenkor csak le szedtek és szépen lassan "tönkre mentem" majd ugyanezek az emberek nem csak hogy elfordultak tőlem még próbáltak hátba szúrni. Itt nem csak bor barátokról van szó, és anyagi dolgokról érzelmi kihasználasokról


A csajokkal is ez a helyzet amikor így voltam, akkor is csak a betegek találtak meg akiknek "hiányos" volt az életük és mindent tőlem várták hogy megoldjam.


Most is vannak "kapcsolataim" de mind rövid ideig tart mert csak rövid ideig tudnak kihasználni....én sem vagyok szent, de egy ki**ott fillért nem szoktam kérni...


Szóval nem értem most, hogy akkora szarban vagyok hogy segítségre lenne szükségem mindenki leszar. A gazdag barátaim és egyben a legjobb barátom is csak akkor hív fel még ilyenkor is, amikor szar kedve van...én ilyen helyzetben mindig segítettem másoknak.


Mégis én undorodok saját magamtól, amikor egyáltalán nem zavarok senkit a gondjaimmal...ha kérdezik inkább már nem is mondom "mert akkor milyen jellemem van már "


Egyáltalán megéri bárkinek is segíteni ebben a szaros életben??? Nagyon bánom, hogy ilyen "adakozó" vagyok undorodok magamtól..

24f


2017. ápr. 21. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Van, csak nem mindenkinek. Válogasd meg, egyáltalán kivel állsz szóba.

Próbáltam volna segíteni egy szerencsétlen nyomorult idiótának, aki semmi értelmét nem látta az életének, hogy jobbá tehesse, de egy idő után azt vettem észre, hogy nem önmagát akarja ő felemelni, hanem engem lehúzni. Azt könnyebb, mint szembenézni a saját hibáival. Inkább engem kezdett volna ki.

Ne engedd meg ezeknek az embereknek, hogy a közeledben legyenek. Aki mérgez, annak nincs keresnivalója melletted.

2017. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen megéri, de most tök mind1 nem erről akarok filozofálni


mi a gond? talán mi névtelenül is tudunk segíteni


24F

2017. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát "haver"... Nekem mondod? Ugyanígy jártam én is! Szépen a társaság 99%-a lemorzsolódott ,a legjobb barátom nem is keres, sőt sokszor még ideje sincs ,ha én keresem(ráadásul nem pont a bajban keresem ,hanem úgy átlagban sokszor)! Kijöttem Angliába ,megismerkedtem egy Lengyel sráccal ,kölcsön adtam neki az útlevelem árát(elhagytam a személyim) ,erre meglépett az utolsó fontjaimmal is a srác ,se útlevél ,se bizalom ,se barátok... Eddig senkinek sem tudtam nemet mondani ,akinek tudtam segíteni akartam ,de most már én is megkérdezem magamtól: Érdemes jó lenni az emberekkel? Megérdemlik a bizalmat?...
2017. ápr. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!