Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Melyik a rosszabb és miért?...

Melyik a rosszabb és miért? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Mondjuk, ha valakinek soha nem voltak szülei, mert nem ismerhette őket és emiatt vagy magányos, vagy annak rosszabb, aki útközben vesztette őket és megtaoasztalhatta az örömöt, de hírtelen minden szertefoszlott és jött a magány??

Az első legyen a 1-es az utóbbi pedig a 2-es választási lehetőség, indokold is meg ha lehet mert kíváncsi vagyok, igazából az én helyzetem egyik sem, hanem egy harmadik, ami persze lényegtelen, most csak ez érdekel hírtelenjében.


2017. ápr. 27. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
2es rosszabb. Az egyes az egy ideál miatt reménykedik. Szeretné ha lennének szülei de annyira nem érzi a hiányukat hisz sose voltak. Még a 2es megtapasztalta azt hogy milyen szülőkkel lenni ezért nehezebb feldolgoznia a hiányukat mint egy olyan embernek aki tulajdonképpen nem is tudja hogy milyen ha valakinek szülője van. Persze mindkettő sajnàlatos
2017. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elsőnél úgy mond senki fia az ember, a második rosszabb hisz a legközelebbi hozzátartozókról van szó.
2017. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem amúgy éppen az 1-es a rosszabb, elvégre egy gyászt meglehet emészteni, viszont az egyes fokozatosan jön rá, hogy ő mennyire is különböző a többiektől és mennyire egyedül van, emellé mondjuk ha egyiknek sincsen egyetlen egy barátja sem, akkor szerintem az egyes rosszabb, hiszen éppen ez okoz neki lelki fájdalmat, hogy soha életében nem tapasztalhat meg atyai/anyai ölelést, míg a másiknak rengetek alkalma volt rá és a sok boldog emlékkel időután túlfog rajta lépni és a jó megmarad neki, míg az egyes példájára az a kevés jó emlék is hiányzik és helyette csak az van, hogy ő mindig is egyedül volt és soha nem volt senkije, habár az tény hogy a kettes is borzasztó , de szerintem egy hajszálnyival az egyes rosszabb, ha reálisan közelítjük meg a dolgokat, ha érzelmileg akkor is az egyes elvégre egy személy, aki mindig egyedül van és soha nem tánaszkodhatott szülői segítségre és semmilyenre az megkeseredett és ezt az ürest része soha nem fogja tudni bepótolni, míg mint mondtam a másiknak a jó emlékek ott lesznek, hogy azok segítségével túl legyen rajtuk.
2017. ápr. 27. 18:00
 4/7 Clay Morrow ***** válasza:
Második. Sasuke jól megmondta Narutonak: "te kinek se szülei, se testvére nincsen mit gondolsz, mit értesz? Nekem kötelékeim voltak, amiket elveszítettem, hogyan tudnád átérezni a fájdalmamat?!"
2017. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 3

Ezek érdekes dolgok, mert egyébként tényleg úgy van, ahogy te leírtad. Persze a hiányérzet mindkét esetben megvan. Az elsőhöz nem társítható semmilyen élmény a hiányérzeten kívül, ugyanis nem volt mit megtapasztalni. A másodiknál szintén jelen van a hiány, de ugyanakkor ott vannak a boldog emlékek is, amik a hiányt ellensúlyozhatják, ha az illető képes túltenni magát rajta. Ezekből az illető alkalomadtán még erőt is tud meríteni.

Viszont nem esett szó a harmadik változatról, amikor az illetőnek ugyan van családja, de azon belül csakis és kizárólag rossz dolgokat tapasztalt meg (veszekedések, verés, lelki terror, széthúzás, gyűlölködés stb.) amik talán egy életre is nyomot hagyhatnak az illetőben, esetleg azt se ismeri meg, milyen lehet egy másik embert "szeretni", mert ez az érzés hiányzott az életéből. Nálam ugyanis ez helyzet áll fent.


Mindhárom változatban gyakorlatilag egyetlen közös pont van, hogy az illető képes-e túltenni magát rajta, vagy nem. Ugyanis mindhárom esetben gyógyír lehet az, ha az illető saját családot tud alapítani és abban boldogan élni, ugyanis ez betöltheti az űrt vagy gyógyíthatja a lelki sebeket.


Innentől kezdve lényegtelen, hogy az ember melyiket ítéli ezek közül a legrosszabbnak.

2017. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, egyértelműen a második. Persze, egy árvaházban felnőtt ember, lehet, hogy mást gondol erről.
2017. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azzal tudnám összehasonlítani, hogy melyik a jobb, ha valaki vakon született és soha nem látott, vagy már látott és tudja, hogy milyen a piros-kék-sárga szín. Eszerint, én úgy dondolom, hogy rosszabb lehet, ha soha nem voltak szülei.


Bár, ha nem személytelen intézeti ellátásban nőtt föl, akkor elképzelhette, hogy a hozzá közel álló állandó személy az anyja vagy az apja volt.

2017. máj. 1. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!