Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek? Egyre csak rosszabb.

Mit tegyek? Egyre csak rosszabb.

Figyelt kérdés

Mehetnék bulizni, de nem tehetem mert anyum rosszul van. Tegnap egész éjjel bőgtem az állapota miatt. Születésem óta csak rossz ér, az osztály kiszemel magának, bár nem mutatják. Mindenki ott kijátszik ahol tud. Nincsenek barátaim, akikkel pedig szívesen barátkoznék azok több kilométerre vannak. Továbbá semmiben sem vagyok jó. De tényleg. Fotóztam már, talán ebben találtam meg azt, hogy érdekel. De csak digitálisom van, és azzal nem tudok szép képeket csinálni az autofókusz miatt. Nagyobb gépre nincs pénzem, nincs kitől kérnem. Nem tudom hová szeretnék tovább menni, egyszerűen mindent szeretnék, de nem tudok közülük dönteni.

Kilátástalanság az egész életem.

Kérlek segítsetek. Hogy találjam meg a számomra megfelelő állást? A filmezés, fotózás nem lehet, mert egyszerűen nem tudnám magam pénzelni az egyetemen. Hogy ismerjem meg önmagam? Hogy találjak barátokra?


Ha valami infót kifelejtettem, írjátok meg. Bocsánat az összeszedetlenség miatt...

16/F



2015. aug. 16. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem először is szedd össze magad. És édesanyádnak is segít ebben pl. kérj neki segítséget, jelentsd be az orvoshoz stb. Ha ő nála rendben lesznek a dolgok, te sem fogsz aggódni miatta ergo javul a helyzet. Sok sikert! :D
2015. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2015. aug. 16. 20:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, anyukádnak mi a baja, de mielőbbi jobbulást kívánok neki!

A suliban meg sok a hiéna mindenütt, akik cska arra várnak, hogy a másikra lecsaphassanak. Mocskos férgek, de meg kell tanulni tojni rájuk. Ne hagyd magad kihasználni, és ha kell, vágj vissza, ha kell, akkor pedig egyszerűen hagyd figyelmen kívül őket.

Igaz barátokat meg nem csak neked nehéz szerezni. De próbálkozz! Akár interneten is. Nem attól lesz egy barát jó, hogy közel van.

Az, hogy semmiben sem vagy jó, meg egyszerűen nem hihető. Nagyon kevés ember van, aki tényleg semmiben nem jó kicsit sem, és ők általában messze nem így írnak, mint te. Én inkább kóros önbizalomhiányt látok nálad. Lehet, hogy nem vagy "a legjobb", de nem csak akkor lehet valamit csinálni, ha az ember a környéken a legjobb benne. Ha így lenne, akkor az emberek 99,9%-a soha nem csinálna semmit.

Nincs vérprofi gépre pénzed? Tudod, anélkül is lehet baromi jó képeket készíteni. Én is szoktam fényképezni, és fotóztam már villámot belépő szintű kommersz Kodak géppel. Sőt, régen, amikor elkezdtem fényképezgetni, egy Szmena-8 típusú szovjet filmes géppel kezdtem. Bőven lehet szép képeket készíteni "kis" géppel is. (Meg lehet übergagyi képeket csinálni méregdrága, csúcskategóriás géppel is.)

Állás? 16 éves vagy. Jó, hogy gondolkozol rajta, de még azért nem vagy ott, hogy kétségbeess emiatt. Csak van egy adott terület, ami érdekel, ha igen, akkor tessék abban az irányban továbbmenni. Aztán később, ha mégsem jönne be, még lehet váltani.

Egyetem? Léteznek államilag finanszírozott képzések, létezik diákhitel, sőt, létezik ösztöndíj. Mindent lehet, csak akarni kell, és leleményesnek lenni.

2015. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm szépen a szavaidat :) Sok mindenben igazad van... :)

Anyum gerinces, gyógyíthatatlan, de az állapot fenntartható.

2015. aug. 17. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!