Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs mit várnom az életben?

Nincs mit várnom az életben?

Figyelt kérdés

Éreztétek már úgy, hogy teljesen üres az életetek? Utálom az érzést, hogy nincs mit várnom. Nem vagyok az az ambícióktól kicsattanó ember, ha tehetném, egész nap feküdnék az ágyban, és pazarolnám az oxigént amit az afrikaiak még megennének. Iskolába már nem járok, amikor jártam, akkor ott voltak a vizsgák, a zh-k, a vakáció, a szünetek, amit várni lehetett. Pár hónapja dolgozom, és úgy érzem, nincs semmi amit akarok. Az első pár fizetésből megvettem magamnak azon dolgokat amiket szerettem volna kicsit régebb óta, és persze tudnék még költekezni, de akkor meg meggátol, hogy mégsem kéne minden hónapban elszórnom a pénzt, hiszen mi van, ha egyszer bekattan valami, mindenképp költözni akarok itthonról.

Szociofób vagyok, így a kimozdulás sem megy egyszerűen, pedig szeretnék kirándulni, utazni, már pénzem is lenne rá (még mielőtt azt hinné valaki, nem kérkedni akarok, gyárban melózom, viszont szülővel élek, így marad pénzem), de nem lenne kivel, egyedül meg tartanék a dologtól. Úgy érzem, rengeteg dolog lenne, amire várhatnék, amit kitűzhetnék mint célt, legyen az jogosítvány, autó, lakás, de nem mozgatnak ezek igazán. Úgy érzem, nincs semmiféle cél az életemben, és két munka között csak a levegőt szívom el mások elől, meg elvagyok a sorozataimmal, és csak remélem, hogy ez jelenleg csak egy mélypont, és szimplán túl kell vészelnem ezen napokat/heteket.


Más is érzett már így?

23/F


2017. ápr. 30. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

akkor éld úgy, hogy ne várj semmit. Teljesen más úgy állni bármilyen dologhoz, hogy nem érdekel a végkifejlet, csak csinálod és kész.


Próbáld ki.

2017. ápr. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En is pontosan ettol felek. Ha veget er az iskola (halistennek meg van 3 evem) akkor elmegyek dolgozni. Persze az eleinte izgalmas meg minden uj, belecsoppensz a nagybetus eletbe... na es utana? De miert nem szeretned a jogositvanyt, meg elkoltozni? Van baratnod? Ha van akkor probald meg ot elcsabitani kulfoldre, vagy koltozzetek ossze. Egyutt tuzzetek ki celokat, szervezzetek programokat.


15/L

2017. ápr. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Nincs mit várnom az életben?"

Nem várnod kell, hanem tenned érte. Nem jönnek csak úgy maguktól a dolgok.

Azért nem mozgatnak meg a dolgok, nem motivál semmi, mert hatalmas félelmeid vannak. Ha eszedbe jut, hogy jogosítványt kéne szerezned, tudatalatt hatalmas félelmed van hogy az sok stresszel jár, sok emberrel kell beszélned, stb. És ez miatt úgy érzed ezt inkább hagynod kéne. Úgy éreznéd hogy rengeteg cél van az életedben, csak az értelmetlen félelem miatt ez mind eltörlődik.

Egy idő után megszokod, eltűröd jobban, és utána már észrevétlenül fogsz szenvedni abban a hitben hogy ez neked ez így jó. De persze mindig nyomasztani fog ez az érzés neked. Utána ha öregebb leszel, hihetetlenül megfogod ezt bánni, hogy nem tettél semmit magadért.


Le kell győznöd minden félelmed, a szocfóbiád is köztük.

Tudd, te rengeteg dolgot szeretnél tenni, viszont tudatalatt rettegsz attól hogy kellemetlen helyzetbe kerülsz, ezért félsz bármit is tenni értük.

2017. ápr. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindenki érzett már így, ha meg még nem, majd fog. Ez nem egyedi eset, hanem általános.


Úgyis beugrik majd valami, amit nagyon szeretnél, belevágsz, megunod, majd jön a következő. Persze a dolgok között lehet üres tér is, ami akár évekig is tarthat, mint esetedben. Ez van.


Pörgősebbre kell venni a figurát, bár gyári munka mellett tényleg az esélytelenek nyugalmával indulsz. Én minden évben legalább 3 új helyen dolgozom, mert nem bírom elviselni a monotonitást. Meg azt se, hogy ellopják az életem felét. Gyűjtögetek mint te, aztán 1-2 hónapig lazsálok, utazgatok, kényeztetem magam ezzel-azzal. Ilyenkor az általad is említett kilátástalan helyzetből hirtelen örömteli életstílusra váltok, megjön a kedvem mindenhez, lesznek céljaim, stb-stb. Szóval ha engem kérdezel, munkából el, nyaralásra és pihenésre fel. Aztán pár hónap múlva kezdődhet elölről.

2017. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tisztára én vagy...
2017. máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyu mik azok az álmaid amikről már gyerekként lebeszéltek/ lebeszélted magad?
2017. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!