Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tudnék a depresszióból...

Hogy tudnék a depresszióból kiszabadulni?

Figyelt kérdés
Kezdem feladni a dolgaimat. Bármit csinálok mindig mindent beleadok, de sose jönnek össze a várt eredmények. Tegnap pedig egy olyan emberben csalódtam mélyen, akit eddig jófej, megbízható, intelligens lénynek hittem, de első alkalom adtán "hátbaszúrt". A főnökömről van szó. A munkahelyen hibáztam, elismertem, de ahelyett hogy megbeszéltük volna, azonnal írt a felsőbb vezetésnek, úgy írt, hogy ő még véletlenül se keveredjen bele (nem is akartam belekeverni, elismertem, hogy én hibáztam), ilyeneket írt például, hogy "egyetlen semmit sem érő mentsége"... Nekem nagyon rosszul esett. Nem maga a levél ténye, hanem ahogy fogalmazott. Mentem is vele megbeszélni, hogy miért írt ennyire kemény szavakkal, de nem is válaszolt. Eddig tudtommal teljesen jól kijöttünk egymással. Amúgy a hiba amit csináltam, az hogy egy szabályt nem tartottam be, és hibás selejt termékek készültek, ez valószínűleg bérmegvonással, de akár kirúgással is járhat. Nálam itt kiment a biztosíték. Már nem első alkalom, hogy emberekben csalódok. Igazából sok minden nyomja a lelkem, de most épp emiatt kicsordult a pohárból a víz. Az is fáj, hogy senki nem ismeri az igazi énem (lassan már én sem), nem is akarják, pedig szerintem megérné nekik megismerni engem. Magányos vagyok. Sokszor úgy érzem, hogy nincs szükségem senkire, egyedül is megvagyok, máskor pedig az az érzésem, hogy szükségem van valakire/valakikre. Miattam rossz anyagi helyzetbe került a családom, ez is terheli a lelkiismeretem. Nem is tudom mit tegyek. Ilyenkor az alvás és a zene ami tartja bennem a lelket. Kezdem úgy érezni hogy megbolondulok. Valaki ki tudna húzni a gödörből?

2017. máj. 31. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A főnök az a főnök, bármi is legyen. Lehet, hogy neked csak egy kicsi szabályszegés, de neki súlyos pénzeket, és egyéb veszteségeket jelent, ami akár az egész céget is veszélybe sodorhatja. Abba nem gondolsz bele, hogy esetleg ő is csalódott benned?


Minden esetre a depresszióból a kiút egy jó pszichológus, szélsőséges esetben egy pszichiáter, de mindig haladjunk lépcsőfokról lépcsőfokra, tehát először egy pszichológust keress meg ezzel, mert önmagát nem oldja meg a dolog.

2017. máj. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a depresszió egy komoly betegség, az, hogy rossz periódusod van, vagy mindig rossz a kedved az említett dolgok miatt, még nem jelenti automatikusan, hogy depressziós vagy, ezt szakember állapíthatja csak meg. én nem javaslom azt, hogy rögtön fuss pszichológushoz, hasznos lehet, de csak szélsőséges esetben... egy rossz korszakból leginkább szemléletváltással lehet kitörni, meg ismerkedéssel. építsd fel magadban a magabiztosságot, és merj új emberek felé nyitni, az kamu, hogy SENKI nem akarja tudni, milyen vagy valójában. szerintem inkább arról van szó, hogy pár csalódás után feladtad az emberekbe vetett hitedet, most pedig el vagy keseredve a bunkó főnököd miatt, de gondolom, amint megdicsérne, rögtön jobb lenne a kedved :)
2017. máj. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Morning válasza:
59%

Szia, ez a negatív, lehúzós, depresszív szellemiség eléggé gyakori.

Én is voltam depressziós, régen. De mióta megtértem, azaz Istenhez, az ÚR Jézushoz fordultam, Aki A Szabadító, így megszabaditott pl ettől a romboló, depresszív szellemiségtől is.

Az Úrnál bizonyos a megoldás és szabadulás ebből (is). :-)


Ha van Bibliád, kezd el olvasni pl a Zsoltárokat, illetve kérd az Urat, hogy jöjjön az életedbe, a szívedbe és szabadítson meg mindentől, ami nem tőle van, te pedig tanulmányozd Isten Igéjét, hogy jobban megismerd Őt, az Ő akaratát, hatalmát, megbízhatóságát, és a többi.

JÓSÁGOS az ÚR! És az Övé a legnagyobb hatalom!!! 😊

És azzal jogosítjuk fel, hogy beavatkozzon, hogy megkérjük rá.


Fontos persze a bűnöket is elismerni és elhagyni, hiszen azok csak kárunkra vannak.


Sok mindent írhatnék még, de a lényeg röviden: Az Úré a szabadítás! Az Úrnál a szabadulás. :-)


Adja neked Isten a kegyelmet, hogy megismerd Őt és az Ő tőle származó örömöt és békességet, Jézus nevében! ÁMEN! 😊

2017. máj. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Apróságokból fakasztod. Örülj, hogy vagy, tapasztalsz, tanulhatsz. Élvezz mindent.

Nincs okod rosszra. Csak gobdolkozz s látni fogod. Apróságokon meg csak nevess, hisz a szánalmas vicces.

2017. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megmondom mennyi kárt okozhattál ha leírod mit gyártottál selejtbe és kb hányat



Aztán ezekből megmondom, hogy szívat vagy jogos a baja.


Volt ilyen szerencsétlenkedős pár évem nekem is, sajnos nem olyan helyen dolgozol ahol kiaknázhatnád az empatikus készségeidet, úgy érzem neked az lenne az erős oldalad.

2017. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!