Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Életcél, létezés megtalálása,...

Életcél, létezés megtalálása, kilábalás a magányból, depresszióból?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már hányingerem van. Ezidáig a magányos, csalódásokkal teli életemet ki tudtam pótolni film, sorozat nézéssel, könyv olvasással, videojátékozással, órákig tartó netezéssel. 4 hónapja felmondtam a munkahelyemen, mert már nem bírtam. Hülye emberek, nagyon alacsony fizetés. Utáltam. Szüleimmel lakom. Se barátaim, se barátnőm. Ez alatt a 4 hónap alatt kialakult az, hogy már ezek a dolgok sem tudják elvonni a figyelmem. Videojátékozást, mint hobbit fel is adtam. Ha leülök megnézni egy filmet már csak azért teszem, mert abszolút nem tudok mit csinálni. Elszoktam menni hosszú sétákra, hátha történik valami, elüt az autó, leütnek, összetalálkozok életem szerelmével, akármi. De csak kínlódás megy. Egyre többet van hányingerem, sokszor nem tudok aludni, mert csak agyalok, és olyan érzés fog el mint aki rögtön kiakar ugrani a bőréből, talán hasonló lehet a pánikbetegeknél, mint amikor rohamuk van.


Jelenleg Magyarországon fogalmam sincs hol találnék munkát, vagy egyáltalán akarnék. Albérlet mindenütt drága, 80-120 ezer forintból meg nem lehet megélni. Környékünkön a 80 ezer forint megállít, és tele vannak a munkahelyek fogatlan, buta emberekkel, akikkel még beszélni sem tudok. Az elmebajos főnökség már csak hab a tortán. 27 éves vagyok, és úgy érzem nagyon nehezen tudnék bármibe is belekezdeni. Menjek egyetemre? Miből fizessem? 31 éves koromig lakjak anyámékkal? Utána nekem ki fog munkát ajánlani? Rakjak le egy szakmát? De mit, ha azzal csak külföldön lehet munkát találni? Menjek egyből külföldre? Voltam, több évig, nem voltam elragadtatva tőle, még úgy sem hogy gyakorlatilag itthon senki sem várt.


Én ezt tényleg azért írom, mert ötleteket, segítséget várnék, és nem panaszkodni, kifogásokat keresni. Nagyon sokszor elgondolkodok az öngyilkosságon, de tudom hogy szüleim mennyire összeroskadnának. Igazából mindenem megvolt az életemben, jó gyerek korom, tinédzserkorom, szüleim mindig is foglalkoztak velem, ha egy kis pénz kellett kisegítettek, tanácsokat adtak. Ezért is szomorú hogy ilyen mélyre süllyedtem. Mindig is úgy gondoltam magamra, mint egy normális, értelmes ember, aki egyszer sokra fogja vinni, aki majd egyedül is fenn tudja tartani a családját, és jó életet lesz...


Például egy párkapcsolatot már el sem tudnék magamnak képzelni, pedig nagyon szeretnék. Korábban úgy gondoltam 27 évesen már lassan majd a gyerekvállaláson fogok gondolkodni, ehelyett még azt is egy elérhetetlen célnak látom, hogy egy barátnőt szerezzek. Mert ugyan tényleg ki akarnak egy munkanélküli, depressziós, céltalan férfival összejönni?


Komolyan őrülten keresem erre a megoldást, de nem találom. Legalább valamihez értenék, valami érdekelt volna az életbe, de semmi. Nem érdekeltek az autók, hogy autószerelő legyek, vagy egyéb férfi szakmák. Nem volt semmihez sem tehetségem, nem tudok rajzolni, nincs nyelvérzékem, beszédkészségem, kézügyességem. Egyszerűen passz, hallgatok spirituális dumákat, hogyan szakadjak ki ebből az egészből, de nem értem őket, vagy hogy egyáltalán lenne bármilyen hasznuk is.



2016. febr. 13. 01:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Egy ilyen fo kerdes utan bebaszottnak kell lenned ha hiszed, elolvasom alkerdesed.

Elet celja lelki fejlodes / tapasztalas.

Ha kerdesed van vagy szeretnel informalodni, irj ram.

2016. febr. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%

"Nagyon sokszor elgondolkodok az öngyilkosságon, de tudom hogy szüleim mennyire összeroskadnának."


Mert most nagyon könnyű nekik? 27 vagy, akkor ők ötvenesek, közel a nyugdíjhoz, te meg lazán velük tartatod el magad, mert "hülye emberek, nagyon alacsony fizetés". Van bőr a képeden.

2016. febr. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

"sokszor nem tudok aludni, mert csak agyalok, és olyan érzés fog el mint aki rögtön kiakar ugrani a bőréből, talán hasonló lehet a pánikbetegeknél, mint amikor rohamuk van."


Ezt én is szoktam érezni.

2016. febr. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként, biztos értesz valamihez. De erre neked kell rájönnöd, te ismered magadat a legjobban.

Döntsd el mit akarsz az élettől, és ne gondolj másokra, senkire csak is arra hogy TE mire vágysz.

Én is még keresem önmagamat, szinte minden héten mást akarok, mint foglalkozást pl. Vannak akiknek könnyen megy minden, csak úgy belenőnek önmagukba mint ahogy annak lennie kell. De én mindent túlkomplikálok, ezért nem tartok sehol. Kb. nekem is ebből áll az életem, de elhatároztam, hogy változni fogok. Megszakítottam minden régi ismerősömmel a kapcsolatot, amint lesz lehetőségem elköltözök és új életet kezdek. Szeretnék egyszer tovabbtanulni, ha majd kitalálom végre mit is akarok. Vannak céljaim, akárhol is tartok, már megtettem az első lépést. Elhatároztam, hogy küzdeni fogok. Elhagyom a kényelmet, a megszokást és az önsajnálatot, egy jobb életért. Az, hogy "nem érdemlem meg", hogy gyenge vagyok, hazugság. Csak a kelleténél jobban belém épült Leküzdeni ezt az első lépés. Ne add fel!

19l

2016. febr. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Változtatni kellene a gondolataidon, mert azok húznak le, hogy mindig magadon agyalsz, magadba szuggerálod a negatív meglátásaidat. Még fiatal vagy ahhoz, hogy így vélekedj magadról, az életről. Próbálkozni kell a munkahelyet illetően, és a társkapcsolat terén is. Meg jó lenne, ha lennének barátaid is, ne magadban őrlődnél mindig. Biztos akad munkahely is, nem feltétlen a kedvedre való, de legalább lesz. Aztán ha van barátnőd is, pozitívabban fogod látni a világot. Nem tudom milyen szakmád lehet, de csak értesz valamihez.Ha külföldön voltál, nyelvet is tudhatsz. Nagyon sokan élnek havi 80 ezerből, de ha van barátnőd, s ő is keres, akkor dupla annyi pénz lesz.
2016. febr. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Keress egy MILF barátnőt!


Nekem és több havernak is ez segített!

2016. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Keress egy segélyszervezetet, és menj el dolgozni a Himmalájába, Afrikába, Indonéziába! Bárhová, hogy kiszakadj a környezetedből! Az életnek nincs célja veled, legfeljebb neked lehetne az élettel. Mindenki meghal egyszer, így ha van benned elegendő indíttatás, akkor alkotsz valamit. Ha nemakkor ott fogsz anyádék nyakán élősködni, még vagy 30-40 évig, utána csovesként megfagsz egy sikátorban egy hideg téli éjjelen!

Ez csak rajtad áll! A helyzeten azzal is tudsz havítani, hogy kimész az utcára és harcolsz a szebb jövőért! Mert aki raggeltől estig hajt annak arra sincs ideje, hogy a rabigát lerázza magáról! Ha semmihez nem értesz, akkor pl. kiváló politikus is lehetnél, mert azok sem értenek semmihez! (a lopáson kívül)

2016. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Másodiknak: mivel külföldön dolgoztam, illetve 20 éves korom óta dolgozom, így gondolhatod hogy nem vagyok nincstelen. Nem szoktam ilyen dolgokra kitérni, de bőven van félre tett pénzem a bankban. Ha még teljesen nekik is kéne engem eltartani tudom az se lenne probléma, mert egyrészt egyedüli gyerek vagyok, másrészt nem azért csináltak, hogy majd 20 évesen eltakarodjak a háztól megszüntetve velük minden kapcsolatot, hogy ők nyugodtan élhessenek nélkülem, mert amúgy teher lennék számukra. A másik, pont ilyen emberekből lett rohadtul elegem, és egyben Magyarországtól is, aki fogja, semmit sem tudva csak direkt beír valami bántó dolgot az interneten egy másik embernek. Gondolván, hogy most jól megmondtam neki, és milyen laza vagyok. Ilyenkor tényleg mi a szart gondoltok? Elégedettséggel tölt el, büszkék vagytok magatokra? Több angol nyelvű fórumot szoktam olvasgatni, írni bele, de ilyen emberekkel még nem nagyon találkoztam soha, mint pl. a gyakorikérdéseken is lehet.

A többieknek köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 13. 15:01
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
A gyakorikérdések tipikus leképeződése a mai magyarországi gondolkodásnak. Ne várj értelmes választ.
2016. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Aki ilyen értelmes levelet tud írni, az miért írja azt, hogy nem ért semmihez sem. Egyszerűen te egy depressziós alkat vagy, elég rossz lehet neked, én pont az ellenkezője vagyok, addig nem adom fel, amíg el nem értem, amit el szeretnék érni, még ha az 22 éves korom helyett csak 40 éves koromban sikerült, akkor sem adtam fel, és elértem. Csak az a baj, hogy téged állítólag semmi sem érdekel. Hogy lehet ez? Gondolj arra,hogy egészséges vagy, ez a legfontosabb az életben, ezért adjál hálát a Jóistennek mindennap!! És képzeld el, mi lenne, ha béna lennél, vagy bármilyen más bajod lenne. Dolgoztál is külföldön,akkor csak értesz valamihez! Ha egyetemre nem is mennék ezzel a hozzáállással, de egy jó szakmát szereznék, még akkor is, ha egyelőre nem lehet vele elhelyezkedni, majd el tudsz vele helyezkedni máshol Mo-on, és lehet, ha új helyre költözöl, ha olyan jól álltok anyagilag, egy-két hónapig, amíg nem kapod meg a fizetésed, ki tudjátok fizetni az albérletet, és elképzelhető, hogy pont ott fogsz összetalálkozni azzal a nővel, aki megváltoztatja az életedet. Mert neked erre van szükséged, hogy valaki kirángasson ebből a lelki pocsolyából. És pont akkor fog jönni az illető, amikor nem is keresed, amikor nem is gondolsz rá. De addig is menjél el egy pszichológushoz.
2016. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!