Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Önbizalomhiány ellen valami...

Önbizalomhiány ellen valami megoldás? 15/L

Figyelt kérdés
2017. máj. 31. 10:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egyedül a #8-as hozzászóló adott normális választ, amit én is megkérdezek: Mitől vagy önbizalomhiányos?


Mindenki más és senkire nem lehet valamit ráhúzni, hanem személyre szabva meg kell ismerni a konkrét problémát. Az önbizalomhiány az általános, valami miatt azonban kialakult ez az érzés benned.


A legtöbb esetben a környezet abszolút negatív hozzáállása játszik ebben szerepet úgy, hogy senki se veszi észre.


Amikor én önbizalomhiányos vagyok, társaságot keresek, egy olyan valakit, akivel mindezt megbeszélhetem és aki lelket önt belém.


Személy szerint azt mondom, hogy a sport az tüneti kezelés, nem oldja meg a problémát és emellett ki is készülhetsz benne plusz rengeteg pénz is elmehet, ha olyanok a sportkörülmények.


Az pedig, hogy élj tudatosan, meg videók így meg úgy, azok szerintem szintén nem tudják, hogy mit kell tenni, vagy csak lehet hogy lusták. Az "élj tudatosan" az túl általános és semmi konkrét nincs benne, a videók pedig nem húzhatóak rá mindenkire.


Ha gondolod, segítek utánajárni neked ebben, hogy mitől vagy önbizalomhiányos, így ki tudunk találni valamilyen módszert, hogy ne legyél az.

2017. jún. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11-es. Megnézted egyáltalán azt a videót? Honnan tudod, hogy nem jó valamilyen szinten? Szerintem gyors segélynek beválhat.

Ha valaki azt mondja, hogy kövér, le akar fogyni, mondjon valaki rá megoldást, akkor az lesz rá a válasz, hogy ne egyen annyit, főleg ne édességet és fehér péksüteményt meg zsíros húst és menjen edzeni - pl. futni, gyorsan sétálni. Ez 90%-ban segít, ha valaki tényleg betartja és utánanéz, hogy az ő esetében hogy a legjobb. Persze, más az eset, ha kiderül, hogy cukorbeteg és tolókocsis. Ha elárulja ezt is, persze, hogy lehet pontosítani a tanácsot, de akár saját maga is kilogikázhatja, hogy az ő esetére hogyan kell módosítani.

Persze, más a helyzet akkor, ha valaki a sok negatív "beszólás" miatt lesz önbizalomhiányos, más, ha a külseje miatt, más, ha a jegyei, iskolai teljesítménye miatt. De általában a külső tényezőkön nem nagyon lehet változtatni, viszont valamiben fejlődhetünk ill. megváltoztathatjuk a hozzáállásunkat a dolgokhoz. De ezeket a videó is elmondja... Ilyen módon pedig valamilyen szinten mindenkire "ráhúzható". Nem kellene gondolkodás nélkül lepontozni, mert a végén még önbizalomhiányt okozol valakiben :D

2017. jún. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12 Teljesen máshogy működöm, mint egy neurotipikus. A legtöbb általános tanács számomra sablonszöveg, amit nem tudok értelmezni, emellett tapasztalatból és szakemberek engemkezeléseiből tudom, hogy a legminimálisabb trauma, sérelem képes lehet extrém nagy és valós tüneteket okozni testileg és lelkileg egyaránt.


Személy szerint amíg nem ismerem valakinek a problémáját, nem bocsátkozom bele diagnózisokba és gyógyításba, mert amikor velem csinálták ezt mások, nem működött. Viszont könnyebb kezdeni valamit, ha az egész probléma gyökere fel van tárva.


Csodákra képes az, ha valakit meghallgatnak és nem skatulyázzák be egyből. Értékelem, ha valaki segíteni próbál, meg ilyesmi, de olyannak nem érdemes gyógyszert adni akinél még a diagnózis sincs meg. És ha valaki meg is diagnózisolja magát, mindig utána kell járni, hogy miért érzi ezt konkrétan. (#11)


-----


Az önbizalomhiány túl tág és túl általános probléma, ami eredhet a kortársak, a szülők, a család, a felnőttek elutasításából, a média üzeneteiből, valamint abból is, ha nem hagyják az illetőt kibontakozni, illetve nem hallgatják meg. És meglátásom szerint egy motiv-videó nem tárja fel az esetleges problémákat.

2017. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!